Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 32 405
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 410
Предстои ни въвеждане на глутен . Ще започна с овесени ядки , мисля да пасирам чрез сухо смилане и да сваря полученото брашно . Информацията, която намирам е естествено плавно въвеждане до достигане на желаното количество . Какво е желаното количество за 7 и половина месечно бебе и ми се иска да го дам на закуска , а закуска с 1-2 лъжички е малко , с какво мога да го смеся ?
Ние смесвахме с каша с елда и сирене , докато стана само оовесени ядки с масло и сирене

# 391
  • Мнения: 7 776
А защо не ползваш фини овесени ядки или трици? Като се сварят става сравнително гладка консистенция.
Да се смила нещо, което и без това си става на каша ми идва малко в повече...а количеството - колкото изяде детето.

# 392
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А по принцип закуската заместена ли е? Защото ако не е, хич не е добра идея да я заместиш от раз. Иначе наистина няма нужда от смилане и пасиране, също може просто да дадеш 2-3 лъжички и да продължиш храненето с обичайната храна за това хранене.

# 393
  • Мнения: 541
Не е заместена закуската все още , значи да започна със заместване с безглутенова каша . А щом давам следобед давам плодощо пюре , много ли ще станат плодовете ако и сутрин към кашата давам плодово ?

# 394
  • Мнения: 4 660
Сега трябва да смениш следобедното пюре с каша към която ще добавиш плод.

# 395
  • Мнения: 688
Днес въведох месо и бях купила от месните заготовки на Хипп. Понеже се започва с 1ч.л. към зеленчуковото пюре ми остава цяло бурканче, на което пише да се даде в рамките на следващия ден.
Въпроса ми е дали мога да прехвърля месото в буркан и да го стерилизирам и така да увелича трайността му с два - три дена?

# 396
  • Мнения: 4 402
Аз процедирах по следния начин, отварям на обяд, слагам лъжичка и прибирам в хладилника, следващия ден сипвам остатъка до половин бурканче и пак в хладилника, на третия ден останалото половин бурканче. Правила съм го многократно, не е имало проблем.

# 397
  • Мнения: 1 134
Здравейте!
Въпрос- вие давате ли кисели???? Моят мъж се е заинатил, че утре ще прави на щерката с домашен компот от миналото лято -Белени праскови без захар - и нишесте....това за мене е много гадно ядене 🤢, но все пак- дали ще е подходящо - детето е на годинка.
Лично аз мисля, че няма нищо полезно в пресварени плодове и нишесте, но 🤷♀

# 398
  • Мнения: X
Здравейте!
Въпрос- вие давате ли кисели???? Моят мъж се е заинатил, че утре ще прави на щерката с домашен компот от миналото лято -Белени праскови без захар - и нишесте....това за мене е много гадно ядене 🤢, но все пак- дали ще е подходящо - детето е на годинка.
Лично аз мисля, че няма нищо полезно в пресварени плодове и нишесте, но 🤷♀

Даже не знаех какво е кисел, веднъж купих от тези, които продават като инстантна каша, да видя що е то. Взех го само за проба. Детето опита намръщи се и заключи устата, не яде повече от него. Та това й беше една лъжица само е опитала. Беше на 10 месеца.

# 399
  • Мнения: 7 776
Не. Споделям мнението.

По-добре да се направи грис и към него да се сложат плодовете. Ако се остави да изстине в хладилника, втърдява като пудинг.

# 400
  • Мнения: 1 134
Благодаря за отговора! Ние от месеци водим тази война за кисела 😂

Харесва ми идеята за грис, благодаря!
Има пресни домашни плодове в момента, чудя се какъв е тоЗ напън за стари компоти.

# 401
  • Мнения: 46 520
И аз не съм. Никаква полезна стойност нямат.

# 402
  • Мнения: 1 134
И аз не съм. Никаква полезна стойност нямат.
И аз смятам така.
Благодаря момичета за мненията!

Така и така се разписах- личната лекарка на детето казала на мъжа ми (ходи сам за направление...) да даваме вече какао, мед, сладки работи и аз доста се учудих за сладките работи, понеже детето имаше много месеци наред гъбички в стомаха, едва се справихме(всички знаем, че гъбите обичат сладко)....вие давате ли такива неща и давали ли сте, като са били на 1г? Засега й давам бисквити уж бебешки, но няма голямо желание за тях.
Обича плодчета.

# 403
  • Мнения: 46 520
Не съм. Бебешките бисквити и плодовете са напълно достатъчни.

# 404
  • Мнения: 2 406
На 1г и 6м е сладко не е яла все още(с мед обаче е захранена, давам го с овесени ядки и кисело мляко на закуска).

Кисел правех аз като беше по-малка, с пресни плодове - с банан, с дюли, с ябълки. Давах го следобед.

Общи условия

Активация на акаунт