Захранване - въпроси и отговори - тема 5

  • 32 310
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 439
Авокадото не го обработвай термично, че горчи. В това се убедих наскоро лично (аз нали не обичам авокадо, ама пак да се пробвам да ѝ дам тоя път сготвено) Joy Едва ли ще правя трети опит, ще си муаме сладолед Joy Дъщеря ми обича много броколи (рано го въведох) Simple Smile

# 691
  • Мнения: 4 394
Обикновен ориз ли, Mn.nikol? Въвела съм оризова каша, предполагам е достатъчно.
А, да, авокадото сурово.  Ами може да пробвам тези дни авокадо и тиквички. Ако е успешно, ще споделя.
Броколите и аз ги въведох ранко, след първите основни зеленчуци, но пък не видях да има проблеми, а и й се усладиха доста.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Авокадо съм правила във всякакви комбинации, както и с плодове, така и със зеленчуци. Ако е добре узряло, ще стане чудна комбинация с тиквичката, малко копър. Авокадо с боровинки и авокадо с банан бяха любимите комбинации на малкия. Аз ориз все кафяв купувам, накисвам от вечерта и готвя с тиквички, когато са в сезон.

# 693
  • Мнения: 2 124
Обикновен ориз ли, Mn.nikol? Въвела съм оризова каша, предполагам е достатъчно.
А, да, авокадото сурово.  Ами може да пробвам тези дни авокадо и тиквички. Ако е успешно, ще споделя.
Броколите и аз ги въведох ранко, след първите основни зеленчуци, но пък не видях да има проблеми, а и й се усладиха доста.

Аз варя Био ориз Басмати, не ползвам оризово брашно или инстантна оризова каша.
Щом си въвела оризова каша можеш да й свариш ориз с тиквички.

На тиквичките сега им е сезона.

# 694
  • Мнения: 686
Момичета, днес сутринта дадох попара на малката, сега въвеждам глутена (7+++). Ама хич не ѝ хареса. Правеше физиономии сякаш ѝ се повръща. Rolling Eyes Дори я направих с АМ, а не само с вода.
Получих съвет от бабите да съм слагала захар, ама нямам грам намерение да го правя. Чудя се дали нещо с някакви бисквити да де опитам, но тогава хич няма да е попара, а бисквити с АМ...

# 695
  • Мнения: 4 660
Попара с АМ е отвратително на вкус опитайте за да видите.
Моето момиче също не го одобри с АМ, пробвах сус сухари чай захар. Накрая го прояде с обикновен хляб. Сега е на 16 м и яде попара с прясно мляко.

# 696
  • Мнения: 2 124
Аз пък не виждам нищо полезно за бебето в  това ако може да се нарече ястие, хляб накиснат в чай, че и със захар.

# 697
  • Мнения: 686
То и с обезсолено сирене и прясно мляко пак е гадно. Опитах го. Не давам на детето си храна, която не съм опитала. Има и други неща, които са гадни, ама ги яде. Пък и всеки човек има вкусови предпочитания.

# 698
  • Canada
  • Мнения: 3 358
И сирене и масло се слага и си е традиционна и много хубава закуска. Захарта не е една супена лъжица, споко.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Синът ни ядеше попарата само с АМ съвсем доскоро. Поне година и половина време. Сега я правя с прясно мляко и не мога да кажа, че я харесва повече.
Малката също я прояде така. С вода не можа да я възприеме.
И двамата обичат много такава закуска.
Не слагам захар.
Въпрос на вкус.

Скрит текст:
Може би зависи от АМ, но аз, която не ям нито попара, нито прясно мляко (за АМ да не говорим), намирам така направената попара за доста апетитна и нелоша на вкус. Баткото ни е на Фризо, а малката - на ХИП.

Tanq25, бисквити с мляко вероятно ще яде, но това е друго нещо.

За да има сирене и масло, на което също се държи, пробвай някакъв бебешки кус-кус. Може повече да и хареса.
Глутена директно с попарата ли го въвеждаш? Аз започнах първо с каши с глутен - овес, спелта и едва тогава дадох попара.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:42 от beljata

# 700
  • Мнения: 2 124
И сирене и масло се слага и си е традиционна и много хубава закуска. Захарта не е една супена лъжица, споко.

В пъти по-полезни неща могат да се предложат от накиснат хляб за закуска.

Към майката, която повдигна въпроса за попарата за закуска и да не я прояде детето не е голяма загуба.

# 701
  • Мнения: 686
Глутена директно с попара го въвеждам. Не знам какъв е тоя страх на всички от тоя глутен (мое мнение и не споря).
Ще пробвам с кус кус. Благодаря за съвета!

# 702
  • Canada
  • Мнения: 3 358
И сирене и масло се слага и си е традиционна и много хубава закуска. Захарта не е една супена лъжица, споко.

В пъти по-полезни неща могат да се предложат от накиснат хляб за закуска.

Към майката, която повдигна въпроса за попарата за закуска и да не я прояде детето не е голяма загуба.


Като чия и киноа ли? Хлябът не е страшен. Не знам защо трябва са се демонизира.

# 703
  • Мнения: 4 958
Хубав хляб,чай, масълце, може вместо захар сушени плодове и ето че всичко е полезно.

# 704
  • Мнения: 2 124
И сирене и масло се слага и си е традиционна и много хубава закуска. Захарта не е една супена лъжица, споко.

В пъти по-полезни неща могат да се предложат от накиснат хляб за закуска.

Към майката, която повдигна въпроса за попарата за закуска и да не я прояде детето не е голяма загуба.


Като чия и киноа ли? Хлябът не е страшен. Не знам защо трябва са се демонизира.

Кой казал, че е страшен?
Хляб и в зеленчуково пюре може да се сложи.

Ама да яде само накиснат хляб във вода/чай страшно ползотворно ястие.

Някои бебета си го хапват с удоволствие де, няма лошо ама едни овесени ядки с АМ/+пресни плодове примерно е супер.

Общи условия

Активация на акаунт