препълване на гърдите след нощна пауза

  • 1 772
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
а zащо вместо цедене не пробваш да си слагаш топли и студени компреси?...при мен това беше клЮча zа бараката Sunglasses.

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 84
Права си, не е нужно да даваш храна или вода или залъгалка, ако бебка спи спокойно и не си ги търси. Не се притеснявай, че ще я събудиш, моята мома си я кърмя както си спи. Дори да се поразмърда като я вземеш - щом усети гърдата и пак си заспива. Бебоците най-правилно сучат докато са заспали, най-малко въздух гълтат и т.н. Просто за мен беше голямо мъчение да се цедя нощем и затова предпочитах да давам на Юлката да суче, нищо че и тя спеше цяла нощ като беше по-малка.
А ако пак усетиш бучка, болка или има зачервяване - веднага започваш да даваш на бебо да суче често-често ( на около 2 часа). Не ходи със сутиен, за да не притиска гърдите. Слагай топли компреси за 5-10 мин преди кърмене и студени след това, внимателно прави масажи на гърдата в посока към зърното. Пий лецитин (3-4 хапчета на ден) и си увий зелев лист около гърдата, ако нещата не се подобряват. Това ме спасява вече 3 пъти от мастит Simple Smile Но не се цеди до празно!!! Успех!

# 17
  • Мнения: 2 309
Въпреки че Али се буди почти всяка нощ за ядене, ми се е случвало и на мен да се събуждам нощем с болки в гърдите от препълване, а уж лактацията ми вече е регулирана. аз лично я завъртам към мен и и предлагам да суче, досега не е отказвала Mr. Greenза мен този вариант е по-добър, отколкото да ставаш да се цедиш и да се разсънваш, от друга страна пък ако искаш да запазиш това положение т.е.бебето да прави пауза нощем е по-добре да облекчиш малко гърдите сама, но в никакъв случай до последна капка Peace

# 18
  • Мнения: 1 030
И моята бебка отказа нощното хранене на вашата възраст / след като навърши 1,5 месеца/. Отначало изцеждах по малко, не докрай, щото ме беше страх да не се събуди и да няма какво да суче, а аз нямам кърма в излишък, много бързо ми се регулира лактацията

Общи условия

Активация на акаунт