Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 373
  • 750
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 39 296
Никакво рязане на косата!

# 466
  • Мнения: 8 796
По повод къдравата коса, разкошна ти е, но е мн дълга и трудно се поддържа, с къса ще ти е по-лесно. Много е важно дали късата коса ще отива на силуета ти. При такава промяна в дължините ще се види най-вече  рзликата в пропорциите. Ще изглеждаш коренно различно. Затова не мога да преценя какво да те посъветвам.
На мен много ми харесват и къси къдрави коси. И 'пудел' ми харесва, изобщо, не трябда да изправяш къдриците, а да ги подчертаваш. Много са модерни  през 2019 и много къси коси, с къдраво горе и малко обръснато (като момче) на тила, или отстрани при ухото, но не знам дали ще си толкова смела да подкъсиш чак толкова дължината и дали ще ти отива. По-добре тази дължина, която си избрала, средно дълго до раменете за мен не е кой знае каква промяна.  Ще си кажат хората, 'подкъсила си е малко косата, нищо интересно". Ти търсиш промяна. Подстригванията се отразяват добре на дълги коси, особено, ако от години си с толкова дълга коса.
На мен ми харесва и такава прическа, в твойте тонове. Избери внимателно фризьора, защото с къдравите коси е най-трудно, да е опитен и доказан професионалист.
Скрит текст:

# 467
  • София
  • Мнения: 2 934
Офтопик, но това зомбиподобно Николета ли е ?


М не моля ти се. Това е новата на Божинов Joy и аз не ги различавам.

Ама и Николета е с хубав цвят на косата (поне пише че е НиЛо пък може и тая да е....). Такова топло, деликатно червено.



# 468
  • Мнения: 35 960
на мен много ми харесва късото къдраво каре - повече от дългата къдрава коса
но не бих препоръчала на питащата да го направи, защото къдравите коси растат трудно, а жените, отрязали дълги коси, обикновено съжаляват за тях

# 469
  • Мнения: X
Благодаря ви за отзивите! Взимам ги под внимание.
Такава драстична промяна не ми е чужда, преди години от такава дължина се бях подстригала дори по - късо. Честно казано причината да искам да се подстрижа по - късо, е че миналата година имах силен косопад... нова коса е започнала да ми расте и направо ме влудява перушината от къси косъмчета, които ми хвърчат. Пък и да живне малко косата.
Ще си помисля още, но най - вече започвам усилено да търся читав фризьор, който знае какво да прави с моя тип коса.

# 470
  • Мнения: 14 297
Аз пък ще кажа режи смело 😊
Моята не е чак толкова къдрава, но е доста чуплива и бях и с доста по-къса.  Ами страхотно е, небрежно, лесно за поддръжка. Сега ми е на два пръста под раменете пак седи супер. Мия, мачкам с гела от ленено семе и си свиркам.

# 471
  • Мнения: 973
Аз да се похваля ,че направих късия боб,който бях качила. Всички много ме харесаха ,ще опитам да кача снимки скоро. Не знам как съм била с дълга коса толкова години,като аз съм с дребно лице и то просто ми се скриваха чертите.
Мерси на Пепина за съвета ,даде ми кураж !

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И аз да напиша не си режи косата.

# 473
  • Мнения: 19 835
Аууу, каква прекрасна коса. Не я режи, аз така си срязах преди няколко години подобна коса. После умрях от яд. Много беше ми омръзнала, пречеше ми, дразнеше ме. Обаче после съжалих много, да не казваме, че ме бяха ошмулили в главата като пудел. Само я скъси малко. Simple Smile

# 474
  • Някъде там
  • Мнения: 4 814
Офтопик, но това зомбиподобно Николета ли е ?


М не моля ти се. Това е новата на Божинов Joy и аз не ги различавам.

Ама и Николета е с хубав цвят на косата (поне пише че е НиЛо пък може и тая да е....). Такова топло, деликатно червено.




Страхотен цвят, ама Николета си мислех ,че е с по малки устни .На тази на снимката са мега огромни  и са ми грозни Laughing . Не ги харесвам аз такива Simple Smile
И от мен глас къдравата и хубава коса да не се режи и да не се скъсява .

# 475
  • Мнения: 3 023
На тази снимка, която е качила Николета също е  Биляна Дол. Настоящата на Валери

# 476
  • Някъде там
  • Мнения: 4 814
На тази снимка, която е качила Николета също е  Биляна Дол. Настоящата на Валери
Дори не знаех ,че се казва така .
Всичките са като клонинги Grinning

# 477
  • Мнения: 120
Здравейте дългокоски Simple Smile
Опитвам се да ви изчета, но става бавно. А моят проблем като че ли се задълбочава. Косата си мия два пъти седмично. Преса/сешоар един път седмично или един път на две седмици. Преди всяко миене правя някаква маска-кокосово/какаово олио по дължините, а от скоро и домашна смес от тривитаминол/яйце/ракия/мед/мляко/жълтък/зехтин/свинска мас ... общо взето каквото имам под ръка. Измивам я два пъти с шампоан, закупен от фризьорката ми. И след това с маска пак от нея. От днес изплаквам с хладка вода и подсушавам с памучна тениска /по идея от вас/.  След това слагам мляко за термична защита на CHI и по-късно серум за върхове Schwarzkopf Professional BC Bonacure Repair Rescue.
След баня я усещам много добре, мека, загладена, въобще не се заплита, но когато изсъхне я усещам много суха и хвърчаща и проблемът ми от много дълго време - като я разреша е приемлива що-годе, но след 10минути е разделена на кичури все едно не е ресана с часове или дни и така и не мога да разбера на какво се дължи това... Намерението ми занапред е да се насоча към профи продукти, но малко по-малко, тъй като чисто финансово е трудно. Бихте ли ми препоръчали някакво олио/масло, нещо, което да я изглажда и да не в така суха и деляща се... По-долу публикувам снимки, за да се придобие по-добра представа за косата ми.
Благодаря ви предварително Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 18:23 от ((Keiti))

# 478
  • София
  • Мнения: 4 878
Никакви маски и профи продукти не могат да заличат пораженията от пресата.

# 479
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
((Keiti))
Ако държиш на преса, вземи си такава, с която едновременно правиш терапия за косата(моя опит се базира на на професионалната парна ултрасоник на Babyliss )
В контейнера за течности поставяй професионални  продукти за парни уреди.

Общи условия

Активация на акаунт