Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 392
  • 750
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 551
ЕленаБоята е Гарниер 6.60 Колор Нейчърълс. И не, че те подстрекавам,но както ти е избледнял и силно по-кестеняв и по-светъл цвета смятам,че на теб ще ти стане супер😉😀
Интензивно ярко червено. Обаче има по-оранжев тон. Не че ме дразни толкова,но 4.60 тъмно червеното повече ми харесва.
Тайга сигурна съм. Много е смешно. 3-4 см корен и надолу все едно не е боядисвана.Циганейшън яко. Вярно е,че аз доста се вглеждам,но няма какво да си кривя душата. Като си вържа на кокче-косата до ластика е червена,а кокчето черно😆
 Има само лек отенък. Но но места е доста червена и по дължините,но трябва много да се вгледаш. Шарено е. Е аз си бях подготвена де. То беше ясно,че така ще стане. Тя фризьорката ми каза,че няма да ми стане така ярко и вероятно ще хване само в корен. Но аз й обясних,че знам и не искам да е ярко. Тя каза, че с времето ще се наслои цвета. И в никакъв случай да не се изсветлявам и обезцветявам. Просто до запомня боята и номера и ще мажем след месеец пак.
И така ще направя. Малко ме е срам да ходя така,но знам,че ще се поизмие и постепенно ще стане.
Даже и фризьорката се изненада и каза,че корена е перфектен. Парадоксалното е,че точно такъв цвят исках,който е в корена. Но просто косата е черна боя в краищата и там ще стане по-трудно.
Мен не ме дразни толкова,аз си се харесвам😆

# 106
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Душичко, кака ти Ондин нали точно за това те предупреди Simple Smile

# 107
  • Мнения: 345
Не знам, за мен лично е безмислено на тъмни дължини да мажеш светли корени, ама всеки си преценява за себе си. Няма как да се получи естествено, но може пък целта да е различна...

# 108
  • Мнения: 2 585
Мис, дълги години и аз ходих така, защото се боядисвах безразборно всеки месец с каквото ми хареса в магазина. Не се съобразявах нито с основен цвят, нито с израстнали корени, дължини, отенъци. Като забременях започнах да ходя само на фризьор с идеята да не направя някой гаф. Като родих бях с много хубав меден цвят със златист отенък. И един ден видях в магазина боя Сайъс, същия цвят като моя, "слънчево медно" пишеше на кутията. И реших, че няма какво толкова да стане и ще си намажа сама корените вкъщи. Все още кърмих и изпаднах в шок- от корените до ушите бях ярко червена, от ушите до връхчетата- оранжево-русо(т.е. много по-зле от теб). Ходих 20 дни на кок, а фризьорката ми се вцепени като ме видя. Единствено ми оставаше вариант "пране", добре, че косата ми понася обезцветяване, имам общо 3 такива процедури. От тогава си научих урока- като постигна цвят, който ми харесва, го поддържам и играя само с отенъци. За по-сериозни промени- в салон. Така че, има и по-лоши случаи. Хубав, лош, поне цвета ми е равномерен вече и от години не съм била шарена.
Сега си купих Мажирел 7.4. Основата ми е 7.3 на 3Deluxe, но понеже повече от година бях 8.0, 8.3 и все още избива светлото и златния отенък. Боята ми се измива равномерно, не съм на петна. Като си боядисам ще се покажа.

# 109
  • USA
  • Мнения: 7 292
Според мен голям зор ще видиш с боядисването на дължините,ако основата е черна боя.

Подстригах се,махнах едни 4-5см и започнах да ползвам серията на Керастаз за дълга коса.На първо четене - нищо уау за косата ми.Дава много богат обем,в случай,че търсите такъв.Маската е хубава,шампоана е най-обикновен пенлив шампоан.Другата седмица ще се правя с тонера на Лакме за първи път.

# 110
  • Мнения: 39 309
И аз не харесах резултата на Мис. Резултатът е причината все още да не се боядисвам и да съм натюр. Давам идея на лаик- Мис, направи си няколко кичура, които да изглеждат като корените. Така ще бъде една идея по- приемливо за мен. И знам от приятелки, че дължините няма как да станат светли като сегашните корени.

# 111
  • Мнения: 18 551
Като имам толкова голям опит с боите и пак направих щуротия...Вариант е сега да взема пак боя ама не смея веднага пак да се боядисвам, а съм на сватба след 1 седмица. Или да отида при фризьорката дето ми бяха препоръчали да ме оправя, но нямам доверие просто вече. Честно казано не знам какво ще правя, че другия месец се връщам на работа, не мога са ходя така.

# 112
  • Мнения: 3 023
Можеш да опиташ дължините с деколор и пак същата боя. Ако ще ходиш при фризьорка може да направи едно леко пране надолу и да сложи пак същата боя. Няма да стане като в корена, но няма да е толкова фрапиращо.
За сватбата може с прибрана коса, да не бие толкова на очи.

# 113
  • Мнения: 18 551
С деколор експерименти няма да правя. Това пране какво представлява?

# 114
  • Мнения: 14 300
Мис, аз ако бях на теб, щях да я скъся драстично и да продължа с червената боя, докато се изравни. Според мен е възможно дължините да се поизмият и да не е толкова фрапираща разликата с корена, като в един момент ще постигнеш първо ефекта на дълбок корен и после на омбре.  Каквото и да ги направиш тези дължини сега ще заминат и така или иначе ще се стигне до ножица. Знам, че няма да го направиш де Simple Smile но да си кажа.

Мари, при теб боядисването на цялата коса няма да е с такъв резултат, защото цветът ти е естествен и няма причина боядисването да даде разлика в корен и дължини. При Мис има наслагване на тъмна боя, което червеното не може да бутне.

# 115
  • Мнения: 18 551
Алечке и това го мислих включително. Но пък за един цвят заслужава ли си да режа толкова.
Дето толкова време я пусках.
Ще видим. Сигурно ще отида при тази фризьорка,но идея нямам какво ще може да направи,за да се уеднакви мялко цвета.

# 116
  • Мнения: 39 309
Мари, при теб боядисването на цялата коса няма да е с такъв резултат, защото цветът ти е естествен и няма причина боядисването да даде разлика в корен и дължини. При Мис има наслагване на тъмна боя, което червеното не може да бутне.
Първия път- да, но после? А ако реша да направя промяна, защото резултатът не ми харесва? То, корените си растат.... А при фалове с боята? Щото и за такива съм чела.....Ох, до кога ли ще отлагам?

# 117
  • Мнения: 14 300
Мари, при теб боядисването на цялата коса няма да е с такъв резултат, защото цветът ти е естествен и няма причина боядисването да даде разлика в корен и дължини. При Мис има наслагване на тъмна боя, което червеното не може да бутне.
Първия път- да, но после? А ако реша да направя промяна, защото резултатът не ми харесва? То, корените си растат.... А при фалове с боята? Щото и за такива съм чела.....

Зависи каква промяна искаш Simple Smile Ако е към потъмняване няма проблем,  само с отмиването на боята, евентуално, докато се насложи цвета.  Ако е към изсветляване аз бих го правила при фризьор, поне в началото. Познавайки те, ще търсиш нещо близо до естествения си цвят, няма да се хвърлиш на огнено червено Simple Smile Тогава няма кой знае какво да се обърка. Най-много да не нацелиш нюанса, но нюансите лесно се коригират и се отмиват.
Фал с цвят до сега не съм имала.

Ох, до кога ли ще отлагам?

Докато не побелееш мощно и не стане наложително Stuck Out Tongue

# 118
  • Мнения: 39 309
Али, била съм бая червена.....в младите си години. Kissing Heart
Като за начало смятам да изсветя с леки кичури около лицето(там, където са почнали да изникват неканените бели косми) и после малко скрити такива. Но, определено не руси, а светло кестеняви. Да видим.

# 119
  • Мнения: 19 840
Фризьорката ще ти боядиса корените в цвета на дължините за изравняване, ако не искаш да те обезцветява, това е вариантът. Аз не виждам как толкова тъмни наситени дължини могат да станат като в корена без обезцветяване.
Не бих подстригала тази чудесна коса. Ако искаш промяна на цвета, постепенно с няколко тона променяй при израстване, така ще стои хем като омбре, балеаж, хем ще имаш промяна. 

Общи условия

Активация на акаунт