Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 478
  • 750
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 14 328
Много нося плитки аз, особено лятото. По друг начин не си изтрайвам косата.
Нося тази, която е показала Пепина (обърнатата), като по същия начин разделям на две. Само дето нямам дължина още и краищата ги застъпвам отзад и бода с фиби.

Често съм така:


Така:


И най-често така. Не се вижда много добре, но косата просто се увива и става много красив венец около главата.


Нямам търпение да имам още дължина, за да стават завършени плитките (както примерно тази, която е показала Сумрачна Искрица). И единственото, което ми липсва от русия период е как изпъква сплетеното на руса коса Simple Smile

# 181
  • Мнения: 18 562
Да за децата ми харесват. Виждала съм и на жени 30+ . Ми не... съчетано с 4 кила фдт и оранжев тен. Варианта на Алечка предпочитам. Искам нещо настрани или рибена кост с два паднали кичура около лицето. Нищо претенциозно.

# 182
  • Мнения: 2 591
Пепина, и аз често ходя така на работа с два защипани кичура като Елена. Не бих го нарекла прическа, просто косата ми много пада и не мога да ходя с пусната коса постоянно. Вие с какви прически сте  на работа?

# 183
  • Мнения: 1 328
Търся продукт за защита на косата от влага , дойдоха пролетните дъждове и докато излязох снощи от вкъщи бях бухнала без спомен от стилизиране 😑

# 184
  • Мнения: 14 328
През зимата нося шапки и ходя с пусната коса, обаче постоянно я защипвам, защото ми пречи. Като се стопли махам шапките и я сплитам. Нам за какво я отглеждам и аз, като постоянно е прибрана...

# 185
  • Мнения: 18 562
Аз съм главно на опашка. Или пусната. Хваната с две фиби отстрани. И диадеми често ползвам,че са ми удобни. А също и със шноли я хващам. Харесвам и тези банан-по-красиво стоят от обикновена опашка с ластик;но не мога да си намеря такава дето да не се чупи на второто слагане. Полувдигната като на кукуриго леко отгоре също. Общо взето вързана съм нон стоп сега като съм си у дома вече 2 години. Ни мога да я търпя пусната. И сега ще трябва нещо да мисля за работа. Кок с гъба сега се сетих. За жалост плитки ни умея да си правя.

# 186
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 499
Много ми отива на лицето ниска опашка и бретона настрани с една или три фиби. Нося и средна опашка или небрешно хваната и завъртяна коса, хваната с щипка, с някои "забравени" кичури. Понякога хващам и бретона нагоре с фиба, със сух шампоан за обем. Понякога небрежно кокче.
Диадеми скоро не съм носила, с тази дължина, без обем и пластове ще изглеждам като на мама зубърчето.

И мен ме дразни, че я пускам по-дълга, уж полагам грижи, а е редовно прибрана. Но иначе трябва да й отделян по час на ден за миене и фризиране, което ще я довърши. Мисля си пак за къс боб с пластове, че иска по-малко поддръжка и стои обемно, но засега ми се свиди. Исках чак за зимата да съм така. Но ако продължава да ме дразни таз коса и да капе като луда, може и да й тегля ножицата.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 935
Не искам да я режа там е работата. Искам да порасне още малко. Не бих казала, че такова защипване с фиби е за у дома. Това е мое мнение разбира се, аз харесвам такива непрежни прически.


Плитки не мога да плета, но понякога една колежка ми прави рибена кост.
Иначе на детето мога да покажа плитки и кой с гъба.




# 188
  • Мнения: 14 805
Аз също се плета,но не мога да се снимам. 😁
Харесвам обратната плитка:

Харесаха ми и тези покрай главата,като венец,но не съм си правила,не знам дали ще успея. 😃
Иначе и на детето почнах да сплитам.

# 189
  • Някъде там
  • Мнения: 4 837
От днес с фибичка Simple Smile

И без фибичка

# 190
  • Мнения: 2 323
Момичета, къде (физически магазин) в София мога да намеря Lakme?
Shape Thick and Volume ми трябва, ако има значение.

# 191
  • * Under the stars *
  • Мнения: 408
Момичета, къде (физически магазин) в София мога да намеря Lakme?
Shape Thick and Volume ми трябва, ако има значение.

Lakme се предлага в Златна рибка , може там да погледнеш . В сайта има адреси на магазините Simple Smile

# 192
  • Мнения: 1 110
момичета може ли малко помощ
окислител 3% процента достатъчен ли е за кестенява боя или да взема 6% ?

# 193
  • Мнения: 8 884
Пепина, и аз често ходя така на работа с два защипани кичура като Елена. Не бих го нарекла прическа, просто косата ми много пада и не мога да ходя с пусната коса постоянно. Вие с какви прически сте  на работа?
не си слагам нищо, нито фиби, нито шноли. Средна дължина коса имам в момента,  и макар, че съм в чужбина, (няма добри фризьори тука), но щом усетя, че започне да ми влиза в очите, не си я подстригвам сама,  отивам да ми оформят прическата. И макар и лошо оформена, според мен, е по-добре от неоформена и обрасла. И вече 9 години търся фризьор. Скачам от салон на салон, разпитвам някой да препоръча фризьор, отивам и не става, и не става. В друга държава веднага намерих по отзиви в интернет. А тук, намирам хубави отзиви, но са без покритие, имат опит, но просто толкова си могат, нямат усет, не усещат косата, клиента дори, придържат се към наученото в курса. Ще продължавам да търся!  И като си идвам в България, не пропускам да посетя фризьор.

Тези плитки, които са като венец на челото, т. нар. романтичен стил, не ми допадат, на мен са ми доста ретро. Според мен, плитките трябва да се осъвременят. Затова предложих да се слагат снопчета изкуствени коси и да станат по-дебелички от нормалното. Или да се оцветят подходящо. В никакъв случай не ги намирам детски.

Ако имах дълга коса, шноли като на Сумрачна Звездица не бих сложила ( разбирам нейния пост с повече с чувство за хумор, отколкото сериозен). Но пък бих се сплела, даже и очила от HM ще си купя, без диоптер, за по-перверзно. Плитките са подходящи за  модния стил Nerd в облеклото.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 15:02 от Pepina_n3

# 194
  • Мнения: 2 591
Стоя сега с боя, но сякаш не ми стигна една боя за цялата коса.  В паника съм още преди да съм видяла резултата.

Общи условия

Активация на акаунт