Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 410
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 39 323
Последната снимка много ми хареса и си я запазих.

# 331
  • Мнения: 18 555
На 3-4 месеца подстригвам. Косата ми е дълга е 5 см под закопчалката на сутиена. Има нужда малко връхчетата сякаш да се оберат, ще видим утре може малко да освежим ако прецени,че има нужда. Максимума при мен е 5 -10 см под кръста. И почва да цъфти,но пак зависи ако я третирам с преса или не.
Забелязала съм,че има жени-мои приятелки и познати включително,които не могат да постигнат дължина повече от под раменете каквото и да правят и други,които режат черта и косата им за половин година вече е до кръста-не цъфти,расте като луда. Мисля,че е ген,но съм склонна да вярвам и,че може да има някаква причина косата да не расте по-дълга-витамини, хранене или просто да си има максимум на дължина.

# 332
  • Мнения: 107
Здравейте,

Позната ми препоръча салон "Чиликови" в София, където е правила балеажа си, много ми хареса. Прочетох положителни мнение за Иван Костадинов и си запазих час при него - ще ходя в сряда. Интересувам се някой ходил ли е за мнение, защото ще се и подстригвам, а от както се помня си ходя само при една и съща фризьорка, която ми е в родния град, но вече нямам нерви да чакам да по месец и отгоре за час и т.н. Много ме е страх, но четох положителни отзиви и реших да се пусна. Извинявам се, ако не ми е за тук питането, но прецених да не пускам нова тема.
Още един въпрос имам - искам някакъв балеаж, който да не е прекалено русо, четох вчера, че  тази година на мода е coffee balayage - вие какво ще кажете?
Забравих да кажа - косата ми е средно дълга - 5 пръста под раменете, корените са ми естествения цвят вече(светло кестеняво), връхчетата ми са от балеаж преди години - медено.
Благодаря предварително!

# 333
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
От серума на Eprouvage косата ми порасна още малко
надявам се да си личи

# 334
  • Мнения: 18 555
Леле,доста е дръпнала.

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имам следният проблем. Косата ми е много тънка и мека, естествено руса (в момента боядисана в натурално пепеляво русо). На всичкото отгоре чуплива, но не истински къдрава. Почти не задържа форми (дори след професионален сешоар издържа максимум 24ч преди да се начупи). И няма много обем. Лицето ми е овално, с доста светла кожа и светли очи.
В момента косата ми е до раменете, но искам да я скъся, защото много ме дразни. Краищата са много сухи, пършиви, не стоят наникъде. Искам по-късичка, подредена прическа. Не мога да си позволя съвсем къса заради липсата на обем. Много харесвам черта с бретон, но пак идва проблемът с обема и чупливостта. А, и не искам да ми се налага всеки ден да я правя.
Та ако някой има подобна коса и е имал сполучлива къса или средна прическа, нека сподели каква е. Приемам всякакви идеи.

# 336
  • Мнения: 18 555

Ето новия цвят. Изсветли ме до 3-4 тона. Ползва предпазна система..и не слагамче боя след това,защото цвета си стана и ми хареса. Хубавото е,че ще мога да го поддържам. 5.43 е цвета,light golden mahagon или златисто кестеняво се води.
Каза,ако си боядисвам сама само да внимавач да ве то потъмня и да ди избирам 5 ци. Цвета е златист,но има и силен червено-оранжев отенък. Нито кестеняво,нито червено. И изобщо не ми изтощи,както и ми каза. Косата ми е същата. Харесвам се. Сега ще ходя да го поддържам и така.
Това е нюанса,боята не видях, но ми беше непозната марка.

# 337
  • Мнения: 2 586

Ето новия цвят. Изсветли ме до 3-4 тона. Ползва предпазна система..и не слагамче боя след това,защото цвета си стана и ми хареса. Хубавото е,че ще мога да го поддържам. 5.43 е цвета,light golden mahagon или златисто кестеняво се води.
Каза,ако си боядисвам сама само да внимавач да ве то потъмня и да ди избирам 5 ци. Цвета е златист,но има и силен червено-оранжев отенък. Нито кестеняво,нито червено. И изобщо не ми изтощи,както и ми каза. Косата ми е същата. Харесвам се. Сега ще ходя да го поддържам и така.
Това е нюанса,боята не видях, но ми беше непозната марка.

Честито, това е вече друго нещо. И важното е, че е станало от първия път и се харесваш. Хайде сега само петици 😉

# 338
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Не можах да разбера - на първия ред пишеш, че не сте слагали боя, а после за някаква боя, която не си видяла?

Честита прическа.

# 339
  • Мнения: 1 130
Мис Каролин Бингли, сега вече е друго. Много красив цвят се е получил! Честито! Flowers Rose Flowers Four Leaf Clover Party Time  Явно си попаднала на професионалист. Браво, значи може да се направи. Просто някои други фризьори са некадърни.
Иначе този цвят мисля, че ти ходи повече, изглежда някак мек. Черното почти винаги ми е строг цвят.

# 340
  • Мнения: 18 555
Не можах да разбера - на първия ред пишеш, че не сте слагали боя, а после за някаква боя, която не си видяла?

Честита прическа.
Благодаря. Не, исках да кажа,че сложихме само изсветлявящ продукт,който не е точно определен цвят. Само един вид ми бутва тъмния цвят-като блондор,но сега са с по-модерни наименования. И то ти изсветлява с няколко тона. И на мен ми хареса цвета,който стана..еднакъв с този в корените. И нямяше нужда да мажем длуг вюанс червено отгоре.
А тя после ми показа цвета от каталога й,с боите,които работи като пример какво да си купувам като номер,ако се боядисвам сама. Това имах предвид(че не видях марката на боята).
Просто ми показа на каталог,какви цветове да гледам като си избирам боя. Ми то както съм го написала...това е препоръчания цвят за да си го поддържам.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 21:51 от Мис Каролин Бингли

# 341
  • София
  • Мнения: 2 934
Сега е много добре Мисче!


Аз за растежа исках да кажа. Имам една приятелка и тя все с оплаква, че не ѝ расте косата. Сега ходи при някаква нова фризьорка и косата и расте като луда. Казва че я подстригва кичур по кичур, като осуква на фитили косата и обира само цъфтежа. За такъв метод чух преди време от друга приятелка от  Видин и ми звучеше невероятно пак. Казва че над час ѝ обира цъфтежа без да взема от дължината. Съответно, ако на някакви места вземат 5-6лв за обиране на връхчетата, тези вземат по 25лв.

# 342
  • Мнения: 14 302
Мис, браво, чудесно се е получил цвета!

Елена, аз така си режа цъфтежите от години, като ме вбесят, но, разбира се, не мога да "мина" цялата коса. Ако друг го прави сигурно наистина би имало страхотен ефект.

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нямах търпение да изчакам, вчера се постригах. Прическата се казвала пикси и много ми харесва. Отдолу съвсем късо, горните пластове малко по-дълги. Екстра е.
По повод растежа да кажа. 8 мес бях на НВВМХ. Дали от него, дали от свалянето на много кг, които и съвпаднаха с нормалния есенен косопад, но в началото на зимата косата ми падаше на кичури. Беше страшно просто. И вече 3 мес пия "Комплекс за красота" на Допелхерц и съм супер доволна. Падането спря, косата ми расте като луда (а по принцип расте страшно бавно) и фризьорката вчера каза, че имам страшно много нова коса. Съдържа колаген, Б витамини, цинк... и не помня какво още. Но ефектът е чудесен. Препоръчвам.

# 344
  • Мнения: 2 586
Сега е много добре Мисче!


Аз за растежа исках да кажа. Имам една приятелка и тя все с оплаква, че не ѝ расте косата. Сега ходи при някаква нова фризьорка и косата и расте като луда. Казва че я подстригва кичур по кичур, като осуква на фитили косата и обира само цъфтежа. За такъв метод чух преди време от друга приятелка от  Видин и ми звучеше невероятно пак. Казва че над час ѝ обира цъфтежа без да взема от дължината. Съответно, ако на някакви места вземат 5-6лв за обиране на връхчетата, тези вземат по 25лв.
Този начин на подстригване ми съсипа косата. От 2 г. вече не мога да се отърва от къси,цъфтящи косми по горния пласт на косата. Косата ми започна да се къса и да цъфти, а за капак и фриз почна да ми се образува. Още оправям щетите. Ако разчитам на този метод, трябва през 20 дни да ми я кълцат.

Общи условия

Активация на акаунт