Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 413
  • 750
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 14 786
Охх пак забравих да потърся семена. 😂 После ще видя.
Аз на Марион веднъж ползвах и не ми хареса,после с Виктория Бюти няколко пъти се мазах,но не.

# 586
  • Мнения: 17 987
Каква беше дозата да гела? Как го съхранявате?

# 587
  • Мнения: 5 247
Какъв е този гел момичета? Само аз не разбрах.

# 588
  • Мнения: 17 987
Какъв е този гел момичета? Само аз не разбрах.

От ленено семе, вари се, цеди се и не трае много. Това помня, сега ще ни кажат пропорциите за n-ти път и вече ще го направя, обещавам Yum

# 589
  • Мнения: 14 786
1/3 чаена чаша ленено семе се вари в 2 ч.ч. вода до като стане на сопол. 🤣 Така де,на гел. После прецеждате и слагате в хладилника. На влажна коса след миене се нанася по малко от гела и се намачква косата,може да се суши или да я оставите да изсъхне сама. Това помня аз,да ме поправят ако греша някъде.

# 590
  • Мнения: 1 532
Значи няма да рискувам,ще си ползвам безамонячните бои .
Благодаря ви момичета🌼

# 591
  • Мнения: 8 804
И аз съм доволна, но когато бях кестенява. Сега поизсветлих и се чудя кой ще ми покрие само израстналото бяло?
Simple Smile нулева боя ще покрие,, примерно 6.0 за кестеняви, 7.0-8.0 за руси

# 592
  • Мнения: 241
А в какво съотношение да смеся  нулева и пепелна  боя, като целта е да покрие белите коси, но и да не червенее, а да има пепеляв отенък?

# 593
  • Мнения: 1 532
А в какво съотношение да смеся  нулева и пепелна  боя, като целта е да покрие белите коси, но и да не червенее, а да има пепеляв отенък?
Копирам ти от описанието на Лакме колаж ,понеже тях използвах предпоследния път
5.17 смесих с 5.00 .

Покриване на бели коси:
 
Когато избирате цвят, трябва да се съобразите с настоящия ви цвят и степента на посивяване на косата.
 
При 25% посивяване на косата - смесете ¼ натуралната основа (тези, които завършват на /00, /00+ и /06) + ¾ от желания цвят
При 50% посивяване на косата - смесете ½ натуралната основа + ½ от желания цвят
При 75% посивяване на косата - смесете ¾ натуралната основа + ¼ от желания цвят
За напълно посивели коси ви препоръчваме основи /00+
 
Време за престой: 30 мин.

# 594
  • София
  • Мнения: 2 934
Благодаря ви. Пораснала ми е, но и малко съм наведена напред. Дръпнала е де, няма спор. Още малко искам.


Аз ползвах на Виктория, цвят кафе.

# 595
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, този гел от лененото семе има ли хидратиращ ефект, освен стилизиращият?
Отдавна съм ви изпуснала...
След 2 седмици на море, на пряко слънце и солена вода, косата ми е в трагично състояние... доста ххидратацуя ще ми е нужна.

# 596
  • Мнения: 8 804
А в какво съотношение да смеся  нулева и пепелна  боя, като целта е да покрие белите коси, но и да не червенее, а да има пепеляв отенък?
1:1 и още толкова (като количество) оксидант 6%.
Например: 20г 7.0 боя +20г 7.1 боя+40г оксидант 6%. стои се към 30 мин. Намажи само корените и пусни по едно като кичурче по дължината на косата (да се слее с останалото)

# 597
  • Мнения: 4 582
Аз ползвах гела в банята на измита мокра коса. Намазах, изчаках 10 минути и изплакнах. Изсуших се с косата на обратно и си станаха прекрасни къдрици, а косата остана мека. По време на тренировка се намокри и се нави още повече, но кичурите са си разделени.

# 598
  • Мнения: 14 302
Ама защо го отмиваш? Няма нужда. Нито отежнява, нито прави косата на клечки.

# 599
  • Мнения: 18 558
Този уекенд дано стигна и аз да приготвя гела от ленено семе.
В чуденка съм сега за боя или сред морето. Но ще е сега. Че морето е чак набялото на Август,а корените са ми 3 см и цвета избледня. Изобщо не си личи вече червеното и,че е по-светло. Все съм си тъмна. Ще искам по-ярко и наситено червено. Косата ми плаче за подстрижса и ще оберем и цъфтежа. В краищата е зле. Изобщо е сухя като цяло,та се оглеждам и за нови пордукти

Общи условия

Активация на акаунт