Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 333
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 17 963
И моята е суха, сменям 2-3 маски, но пак няма полза, и фриз има, а не обичам да я минавам с пресата.
Али, този гел действа ли някак укрепващо на косата, не само да прави къдрици?

# 601
  • Мнения: 4 564
Отмивам, защото така прочетох тук:
Пробвах и по двата начина и има разлика в къдриците. Забелязвам и повече блясък като ефект.
За сухотата използвам зехтин с накиснати в него борови връхчета, но зехтинът сваля боята.

# 602
  • Мнения: 14 280
И моята е суха, сменям 2-3 маски, но пак няма полза, и фриз има, а не обичам да я минавам с пресата.
Али, този гел действа ли някак укрепващо на косата, не само да прави къдрици?
Рая, не знам,  сигурно. Аз от моята съм доволна на този етап 😁

# 603
  • София
  • Мнения: 3 004
След 2 седмици на море, на пряко слънце и солена вода, косата ми е в трагично състояние... доста ххидратацуя ще ми е нужна.
Пробвай преди плаж да я мажеш с кокосово масло.Взимаш малко от маслото ,разтриваш между дланите(то така се разтопява) и минаваш косата.Връзваш на кок.
Аз от няколко години го правя,даже и щерката клепам.

# 604
  • Мнения: 2 581
Скоро не съм се разписвала тук, но да докладвам, че външния вид на косата ми е вече приличен. Според мен това се дължи факта, че започнах да се боядисвам от 3-4 месеца само със 7-ци, т.е. потъмних я леко и плавно и явно 8-цата е била агресивна за косата ми. Но сега имам друг проблем. От почти 2 месеца косата ми пада много, в началото мислех, че пролетния косопад е закъснял, но сега започвам да подозирам една четка. Проблемът датира откакто си я купих, евтина, от Джъмбо, против заплитане и накъсване. Иначе си върши работата.

# 605
  • Мнения: 14 280
Хелия, смени я. Ако няма ефект виж хормоните на щитовидната жлеза.

# 606
  • София
  • Мнения: 4 714
След 2 седмици на море, на пряко слънце и солена вода, косата ми е в трагично състояние... доста хидратация ще ми е нужна.
Пробвай преди плаж да я мажеш с кокосово масло.Взимаш малко от маслото ,разтриваш между дланите(то така се разтопява) и минаваш косата.Връзваш на кок.
Аз от няколко години го правя,даже и щерката клепам.
Благодаря! Hug
Кой да се сети за преди... Сега вече направих 2 пъти маска с масла на скалпа и косата ми е доста по-прилична/зехтин, кокос, тривитаминол/ .

# 607
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 455
Как така от четката да ти пада косата? Вижда ми се невъзможно и нелогично.

# 608
  • Мнения: 2 581
Как така от четката да ти пада косата? Вижда ми се невъзможно и нелогично.
Да, и на мен ми се струва много глупаво, но от 2-3 дни се върнах на добрия стар пластмасов гребен и виждам разлика. Но все пак ще продължа с един шампоан с чесън и разни други билки.

# 609
  • Мнения: 14 280
Можеш да обливаш с отвара от коприва, без да отмиваш.

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 18:11 от Алечка

# 610
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 455
Косъмът "умира" някъде 3 месеца преди да падне. Нещо си въобразяваш според мен. Освен ако старата четка не ти изтръгва жива коса от главата, което едва ли е така, защото би било доста болезнено.

# 611
  • Мнения: 2 581
Да се оплача от ампулите на Линеа био. Купувах си от време на време по една за проба, всеки път различна- с кератин, с плацента и т.н. Преди 2 дни се изкуших от колаген с хайвер. Всеки път ефекта е еднакъв-твърда,мръсна и на клечки коса, силно миришеща на спирт.

# 612
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Преди години съм ги ползвала тях и от тези с кератин и аз изобщо не бях доволна, но тези с плацента, спомените ми са, че бяха добри.

# 613
  • Мнения: 1 946
Да се оплача от ампулите на Линеа био. Купувах си от време на време по една за проба, всеки път различна- с кератин, с плацента и т.н. Преди 2 дни се изкуших от колаген с хайвер. Всеки път ефекта е еднакъв-твърда,мръсна и на клечки коса, силно миришеща на спирт.
Да, кератин съм пробвала. Отврат е. Косата е мръсна, на клечки, не може да изсъхне, вунята е жестока...на развалено.

# 614
  • София
  • Мнения: 12 374
Втора седмица съм на море - жегата е убийствена, водата солена и косата ми изсъхна като царевица на слънце. Нося шише с кайсиево масло, за лице и тяло, но започнах да мажа и нея - "изпива" го веднага, но после стои на клечки и ме дразни. Слагам и балсам вечер, няма промяна.

Дайте идея с какво да я мажа, иначе до края на почивката съвсем ще изсъхне.

Общи условия

Активация на акаунт