Махане на памперс и биберон - 2

  • 42 082
  • 759
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
С момчета съм да, но са много различни и като характер и като отглеждане. Второто махна памперса преди 2 годишна възраст, защото гледаше от батко си, но пък нощния чак на 3 години и 7-8 месеца. Първото махна нощния памперс паралелно с дневния - на 2 години и 6-7 месеца. Иначе моите деца не са в никакъв случай буйни, бих ги нарекла с характер от бебета. Ние сме три сестри вкъщи и според майка ми, момичетата все пак се гледат малко по-лесно.

# 256
  • Мнения: 18 464
Хепи, точно за такова си мисля.

Иначе за вторите деца има и още един фактор, който трябва да се вземе предвид - времето, в което можеш да обърнеш внимание само на едното, е доста по-ограничено, отколкото само с едно дете. Та с две деца аз често имам дни, в които се радвам, че са яли и не са се пребили. Joy

# 257
  • Мнения: 1 406
Пък аз имам дни в които се радвам,  че не съм скочила от балкона....


Вчера баба им излязла на еднатс терсса да изтръска една покривка,  а терасата е необезопасена със широооки решетки.  Ефното се мушнало между краката,  другото покрай нея.  Блъсна ли я.  Тя се хванала за парапета.  Щерката дръпнала покривката,  и влеъяла в къщи.  Брат ѝ се тръшнал и почнал да се търкаля по терасата,  баба му едвам се съвзела от предходното бутане го подпряла с един крак и чуеам как му се моли,  стани,  бе,  ще ме събориш.  Сестра му влита с хилене при мен в тоалетната (то и аз имам физ.нужди) и крещи акоооо. Айде посадих я да ми прави компания.  Продължавам да чувам истеричен рев и молби.  Но си мусля,  че са в стаята и не се впечатлявам особено.  В един момент  чувам мокя те ще панеш от терасата и пизнайте.... С покувдигнати гащи как летях през коридора и кухнята към терасата... Тааа вечерта се радвах че всички сне живи и няма правили опити за летене...

Тъй това не беше по темата,  но се оплаках. 
По темата -  вярно е че момчетара,  по-трудно се научават с контрола над пикочния мехур.  Ни ми се струва,  че сина откакто  се научи рядко  има фал, акп му кажа да стиска,  докато  намеря подходящо място  или стигнем до тоалетната.   Докато  щерката като кажа стискай о се изпуща по малко.  Може и тя късно да ми казва  де, не съм обръщала внимание.

# 258
  • Мнения: 5 468
Ох, и при мен е лудница, а малкия дори още не е проходил. Не искам да знам какво ме чака. Rolling Eyes

Слагам го на гърне след сън, след хранене и ако видя, че дълго време памперсът е останал сух. Понякога го държа без памперс да се проветри малко. Има вероятност, обаче, като проходи, да не мога да го задържа на гърнето, така че се възползвам докато не е проходил. Grinning

# 259
  • София
  • Мнения: 5 617
Да се отчета, май не съм писала тук.
Махнах пелените на около 2г, но може би месец го пращах на ясла с памперс. При него положително подейства именно яслата - седмицата преди да го пусна се напика 3 пъти докато събера урина за изследванията, а десетина дни след като започна да ходи в градината, вече акаше само на гърне и казваше за пишкането. От чисто мой страх да не се изпусне в гащите в яслата го пращах още месец с памперс, като сутрин с химикалка драсках отзад на пелената и следобяд като го взимах беше със същата, суха. Та общо взето от 2г1м е без памперс и оттогава е имало 2-3 аварии.
Бибероната махнах преди месец грубо казано, вече беше на 2г6м. Един ден се превъзбуди, не заспа на обяд и вечерта беше гроги, отнесе се в страната на сънищата без нея. И така, чат пат още я търси, "мамо, искам червената биона (биберона)", но е все по-рядко.
Ако мине скоро и бебешкия пубертет с всичкото тръшкане и "аз искам сам", ще си имам едно пораснало дете Joy
Успех на всички!
P.S. Един трик, който научих от позната, която го е практикувала наскоро на дете на възрастта на сина ми. Сложила му е 4-5 памперса, един върху друг, за да му е тясно и дискомфортно. Имало е успех.

# 260
  • Мнения: 423
Здравейте и от мен Simple Smile ентусиазирах се да махаме памперса, понеже имам повече време за детето покрай ситуацията в страната. На 2 г. и 3 м. е момченцето ми. Слагах го редовно на гърне, но установих, че не го ли оставя да се омокря, няма да поддаде на идеята. Доста трудно беше първите 2-3 седмици, но устояхме да слагаме памперс само за нощта и понякога следобед. Минахме фази на любопитство, отпор, успехи и отказ, но най-страшното, което е случи, е, че перем повече. Не го притискам, вече виждам напредък. Преди се омокряше по 10 пъти на ден, пишкаше на 20-30 минути, а сега издържа почти час, а гафовете са 2-3 пъти на ден. Започва да слуша повече, като го подканяме, започва да си казва. Имаше голям интерес към седалката на тоалетната, но сега пишка предимно на писоарче за деца. Процесът е бавен, но не вярвам, че щеше да му е по-лесно ако бях започнала в по-ранна възраст. Вече го възприема добре и разказва как вече е голям. Успех на всички Simple Smile

# 261
  • Мнения: 5 468
Да, в основата на осъзнаването на процеса е оставянето по гащи или голички. Докато са с памперси, изобщо не разбират за какво става въпрос.

Относно честотата на пишкане, при всички деца се наблюдава разреждане на уринирането в момента, в който започнат да осъзнават процеса. Те постепенно започват да се контролират и същевременно да изпразват пикочния си мехур напълно, докато когато са с памперс, пишкат по малко и на често. Този контрол над пикочния мехур е важен и полезен. Успех! Simple Smile

# 262
  • Варна
  • Мнения: 728
Аз искам нещо да попитам. Когато започне така нареченото проучаване и оставим детето без памперс и то се напишка - веднага ли го сменяме или го оставяме за кратко мокро да за усети че е мокро? Защото преди когато съм пробвала за по малко от ден, той си тръгва така мокър и пердаши из цялата стая. Много се безпокоя за този процес, имам чувство че няма да направя нещата както трябва. Купих тези двете книжки за каю, разглежда ги и им се радва, но до там....

# 263
  • Мнения: X
Оставяй детето по гащи, вече е топло, пък дано като си намокри и крачетата, да се сети, че нещо се случва. Аз не бих го оставяла мокър, детето ако не се усеща в момента на напишкването, защо да седи мокро? Даже може ти да му обърнеш внимание какво се случва, да му обясниш, да покажеш гърнето, тоалетната, да четете книжки, да слагате животни. Няма какво да сбъркаш, обясняваш и все някога ще има резултат!

# 264
  • Мнения: 18 464
Много е важно за целия процес детето да разбере разликата между мокро и сухо, но няма смисъл да седи мокро. По-скоро му обърнете внимание какво е мокро (например мокра кърпа) и какво е сухо. Като се напишка, обясняваш, че дрехите са мокри и трябва да се свалят, и отидете заедно да ги оставите за пране. Измийте ръцете и пак обяснения - мокри ръце, сухи ръце.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 728
Благодаря ви много за съветите. И още нещо - ще споделя какво правя, а вие да ми кажете дали е много грешно. Значи........сега го оставих по гащи и направо започвам доста натрапчиво да го питам през 3-4 Мин имаш ли ако, имаш ли пиш. По някое време ми се струва че му се прави нещо, грабвам го и го слагам на гърнето и той изобщо не иска да стои. Мисля че така сякаш му създадох някакво негативно отношение към гърнето. Може би прекалено го пришпорвам ли, не знам как да се изразя. Ей сега преди 10 мин го слагах няколко пъти на гърнето и не се изака, а се изака извън него. И това което ме притеснява е, че сега го питам направи ли ако.....и той изобщо не ме поглежда все едно не ме чува, а за всякакви други въпроси реагира и то адекватно. Само по този въпрос гледа в друга посока когато го питам и изобщо все едно не е направил нищо.

# 266
  • Мнения: X
По принцип няма смисъл да се седи на гърнето, ако не се върши работа. Не го слагай насила, само ще се изнервяте взаимно. За питането същата работа, няма как да почне да ти отговаря, щом все още не е осъзнал, какво се иска от него. Изобщо не тръгвай с голямата кошница, давай го по-спокойно - когато-тогава. Когато се изака/изпишква извън гърнето, просто му обяснявай, че това се прави вътре.

Не разбрах на колко е детето, защото това е фактор за скоростта на приучаване?

# 267
  • Варна
  • Мнения: 728
Lady Stardust на 1г и 10м е. Принципно аз не искам да бързам, знам че когато нещата се правят в правилния момент се спестяват нерви. Но т.к е лято искам да опитам, надявам се и на есен да започне ясла и ми се искаше да е една идея напреднал в това отношение. Но като го наблюдавам сякаш си давам сметка, че не е никак готов да осъзнае все още този процес. От друга страна тук чета, че осъзнаването започва от момента в който остане без памперс.......т.е след като аз не го оставям - отлагам и процеса на осъзнаване. И така се лутам в разни разсъждения и търся правилното решение. Другото което си мисля е, да го оставя една седмица по гащи, и ако не видя никакъв напредък за този период да преустановя "обучението". Но тук четох, че така усилията ми ще отидат напразно и реално пак ще се върна в изходна позиция.

# 268
  • Мнения: X
Здравейте, и аз съм решила, че ще махаме памперса вече. На 2г и 2м. Освен, че започна много да се подсича, си бях казала, че като стане по-топло ще я събличам гола или по гащи. Тя си казва понякога, че е акала и пишка в тоалетната понякога. Проблема е, че сме с килим вкъщи и ще стане голямо мазало, като започна да я оставям без памперс.. Та в тоя ред на мисли, идвам да ви питам - има ли смисъл да си давам парите за тренировъчни гащички или да си купим най-обикновени гащи и с тях да се тренираме?

# 269
  • Мнения: 423
Аз реших направо на обикновени гащи и мисля, че не сбърках. Не махнахме килимите, дебнахме по-внимателно първите седмици. Карах го да сяда на дивана само върху една завивка, противеше се, но после разбрах, че е за да не намокри, ако се напишка. Стават гафове, но с времето е по-лесно, като се напишка в гащи или изпишка в гърне, си знам, че имам 30-40 минути преди следващото раздаване/подканяне, та не ограничавам детето къде ще седи и играе. С 💩 засега е по-трудно, но се дисциплинираме. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт