Махане на памперс и биберон - 2

  • 42 055
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 709
И аз много се напрягах с чуждото мнение и примера на приятелки майки, които "свалиха" памперса рано (около 1,5 години). Децата им не си казваха, а беше постоянно дебнене. Само че при нас не св получи и се отказах. Дажв бях прибрала гърнето и в един ден, без да очаквам, сам ми каза да му донеса гърнето, защото искал да пиша в него. Беше на около 2год и 7-8 месеца, все още беше студено и аз си бях казала, че ще чакам лятото, но заради неговото желание реших, че тогава е моментът и стана от раз, без излишни нерви и дебнене.

# 346
  • София
  • Мнения: 965
Много точен коментар, ако не се изтъкваме по пейките на коя вече детето е на гърне няма да имаме с какво друго да се похвалим...
Моето пищеше като опарено, когато опитвах да го слагам. Пробвах няколно пъти, но не знам защо реагираше така. Оставих го. На 2г и 10м сам каза, че иска да седне на гърнето. Седна и свали пампера от раз. Не съм вярвала. И през деня и през нощта само на гърне вършеше работата. От тогава до сега да се е напикавал общо 4-5п за 2 години. Така че моят съвет е да не се насилват децата, особено ако не поддават. Стреса е излишен. Не съм виждала първокласник с памперс Simple Smile

# 347
  • Мнения: 16 871
Прибрах гърнетата. Спирам и да говоря. Може би в началото на септември ще го поканя да опита,  тогава за около 2 седмици ще си е вкъщи.

# 348
  • Мнения: 137
Здравейте, пиша ви с един въпрос (към мамите, които вече са махнали памперса). Детето ми е на 1г. и 10м. махнах памперса преди 2 седмици, като сме вкъщи ми казва и дава знак за пишкането, обаче като сме навън първите дни се напишкваше, а сега се стиска до като не се приберем. Дори тази вечер като бяхме навън ми каза “пиши пиши”, но като я събух нищо не свърши, добре, че бяхме тръгнали да се прибираме и бяхме почти до вкъщи. Това започва да ме притеснява. Как да я науча, че и навън може да пишка, когато има нужда? Видях на първата страница имаше едно мнение за такъв случай, но да чакам с времето да се научи или да нося гърне, не ми се струва ок, предвид, че септември тръгва на ясла... и там ли ще трябва да го нося? Е, ако се налага ще нося 😁  Иначе за акането проблем няма, още от като стана на 1 годинка ми дава знак и тази работа не я е вършила в памперса от вече 10 месеца.

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 22:38 от Hot ‘n’ Cold

# 349
  • Мнения: 18 442
И мойта дъщеря не искаше първоначално да пишка навън. Гледах да излизаме скоро, след като е пишкала. По някое време (след 2-3 по-бързи прибирания, съпроводени с опити да пишка навън) се отпусна. За излизания не нося гърне, защото рядко излизаме в града за повече от 1.5-2 часа. Ако сме сред природата например и ще прекараме деня там, тогава нося гърнето с нас - за мое улеснение най-вече.

# 350
  • Мнения: 5 468
Вероятно на детето ще му трябва малко време да свикне да пишка и навън. Подканвай я отвреме навреме да пишка навън за да свикне с обстановката. По принцип има и еднократни гърнета, но аз бих изчакала още малко за да видя дали детето ще свикне, и тогава бих взела еднократно гърне.

Друг вариант е и вкъщи да я изпишкваш по същия начин, издържайки я над тоалетната, за да свикне по този начин. Но прецени дали този вариант ще ти е удобен на теб, ако спре да ползва гърнето.

# 351
  • Мнения: 6 218
Моят в началото го извеждах с преходните трислойни гащи,така дори и да не казваше навреме или да се изпуснеше случайно,урината оставаше в тях.Съответно дрехите му оставаха сухи,а той правеше връзката между неказването и неприятното чувство да си мокър.Мисля че 4-5 случая имаше общо преди сам да почне да си ги сваля и да пишка в подвижното гърне.Измисли някаква история за пишкането и навънка и в никакъв случай да не стиска.

# 352
  • Мнения: 137
Благодаря ви, мили мамчета, ще видя днес като излизаме как ще е. Лещичка, не искам да го прави, но мисля, че се притеснява от обстановката и може би и от позата.

# 353
  • Мнения: 6 218
И самите хора.Моят също се притесняваше,затова някъде по скрито зад някое храстче или в зависимост от обстановката.Нормално е да се срамуват предполагам.

# 354
  • София
  • Мнения: 5 617
Трябва му време на детето, за да свикне да пишка и навън. При моя син помогнаха обясненията, че тревата/дърветата/цветята са жадни и трябва да ги полеем Rolling Eyes

# 355
  • София
  • Мнения: 18 699
Леле мойте срам нямат,къде им падне искат.Небсе притеснява от нищо.

# 356
  • Мнения: 137
Леле мойте срам нямат,къде им падне искат.Небсе притеснява от нищо.

Направо ви завиждам 😁

# 357
  • Мнения: 6 218
И в магазина ли?Моят си е срамежлив по принцип,за всеки нов човек му трябва малко време да се отпусне.И да си покаже магариите 🤪

# 358
  • София
  • Мнения: 5 617
И в магазина. Миналата седмица беше с мен в пощата и се извика '' Мамоо, Мамоо, Мамоо, на дупето ми му се ака''

# 359
  • Мнения: 620
И аз съм така с второто дете. Бях решила изобщо да не се напъвам, то само прояви желание да ползва тоалетната.

Верче, не си сравнявай детето с другите. Не знам защо в България приучаването към гърне с два месеца преди останалите (което не е ясно дали е така) е някаква висша форма на гордост и белег на интелект.

Бих добавила и за това кое първо ще проходи/ пролази/ научи да чете/смята/ казва азбуката и т.н. Само на изток съм забелязвала подобни “състезания”, в по-богатите западни държави въобще не се впрягат за такива работи.

Общи условия

Активация на акаунт