Махане на памперс и биберон - 2

  • 42 014
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 006


Ако сега трябваше да приучавам на гърне,щях да взема такова,да го сложа до тоалетната чиния,и родителя да показва на детето как се пишка-всеки в неговата си тоалетна.Татковците с момченцата,майките с момичетата..


Е,ако липсва мъжка фигура в семейството,при момченцата е малко по-кофти,щото най-добре е някой да покаже как трябва да се случват нещата..Аз за това го карах моя син да гледа другите момченца как  пишкат,за  да се научи от тях..
Но така или иначе,мисля,че гърнето е страхотно,защото децата обичат да са като големите и да им подражават Simple Smile

# 31
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Това става и с нормално гърне. Не веднъж съм имала компания на най-усамотеното място на света. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 7 006
Разбира се,че става:)

# 33
  • Мнения: 1 001
При нас го има другия проблем, че вкъщи ака в гърне, но на яслата не иска, не знам дали защото не е нейното гърне, или защото има 8 други деца в стаята, които също стоят на гърнето. Вкъщи й давам книжка или списание, сяда, върши си работата и става, но на градината почти винаги е в гащите.

# 34
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
В яслата занесохме наше гърне, същото като домашното и спря да се стиска или да пикае в гащите малко преди да го взема. За пръв път ака в градината чак в първа група по някое време, все се стискаше и трябваха обяснения, че не е страшно.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 613
Привет, включвам се и аз. Детето ми е на година и половина, изцяло на памперс. Гърнето си го слага за каска, но иначе в тоалетната върши работа.
Смятам като се затопли времето, да действам сериозно. Надявам се до яслата да е без памперс.
И бибата ще махам, но чакам хубаво са избият последните кучешки, че иначе мъка.

# 36
  • Мнения: 30 802
Ако искате да си запазите разсъдъка, учете си детето, когато е податливо, но не бързайте кардинално да "махате памперса". Тоест може да си го тренирате и с памперс - така и така инциденти ще има и пак може да забележите кога върши работата и да обясните, че не се прави в памперса, а в гърнето.

Памперсът е за удобство и да ви опази нервите. Защото в някои дни 10 инцидента не са най-приятното. А инциденти гарантирано ще има, ако и детето да започва да се учи - няма да се научи перфектно, не и преди около 2г. и половина. Преди това е главно упражнение за мама в пране и бърсане.

# 37
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Абсолютно съм съгласна с горното. Не сме на състезание. Хубаво е от малки да знаят за какво се ползва гърнето/тоалетната и да им се предлага, но е по-лесно памперсът да се махне, когато детето може да владее себе си и горе-долу да си показва/казва. Иначе си е хамалогия.

# 38
  • Мнения: 30 802
Освен това приучването не става наведнъж, може да има супер добри дни и такива, в които няма и едно попадение и само напикаване. В такива дни просто връщаш памперса за 2-3 дни и си свиркаш. Има и такова нещо, че рано научено дете може да регресира и пак да почне с инциденти.

# 39
  • Мнения: X
Не е точно така. Научаването може да се случи И изведнъж без нито един инцидент, може да се случи и преди 2 година на детето без да има проблеми, може да се случи и по-късно и т.н.. Изобщо децата са различни. Някои деца се объркват от слагането на памперса през ден, два, други, не. Затова е най-добре да се подходи със спокойствие спрямо детето. И все пак си е нужна мотивация, а не днес няма да бърша напикано и детето ще е с памперс. По-скоро логиката би следвало да бъде - детето явно не иска да съдейства, ще е с памперс.

# 40
  • Мнения: 30 802
Да бе, ама тук се дават примери с 18-месечно, при това не просто да се учи от време на време, а да му се маха памперсът и да НЕ се слага пак по някаква причина. Тоест почва се с махане на памперс, а не с учене. Въпросът е ако има инциденти, да си върнеш памперса без угризения и да спреш с ученето, вместо да не се спираш с пране и бърсане.

И да, мотивацията на майката също е важна. Ако не ти се прави...ами никой не те следи с тетрадка с отметки, решаваш, че днес не ти е ден и не се занимаваш. Аз точно слагах и махах според настроение и дали ми се занимава. И с ЕБХ, и с учене, и без, някъде към 2г. 8 мес. си стават нещата за почти всички.

# 41
  • Мнения: X
Не е вярно това. Второто ми дете махна памперса на около 2 години, по свое желание, аз исках да изчакам, че имах светъл пример от брат му. Щеше да го направи много по-рано, но тръгна на градина и там правилата бяха други и го объркваха. Инциденти имаше много рядко и то първите 2-3 месеца. Първото ми дете махна памперса на 2 години и 6-7 месеца за точно седмица, просто благоволи да се изпикае на гърнето една вечер и от там всичко стана за дни. Та, хайде да не обобщаваме - варианти много.

Има майки, които нямат против да перат месеци наред напикани гащи. Лично за мен е безсмислено, но пък всеки си решава, щом ги влече.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 613
Според мен си зависе изцяло от детето. Имам пример на дете на близка, което махна изцяло памперса на 14-15м. Казваше си и за двете нужди.
Детето на кумата ми, от друга страна, през юни ще направи 3г и все още е с памперс.
Това, което ще направя, е да се водя по детето. Ако даде сигнали, че може и е податлив да се научи на гърне/тоалетна, ще стане. Ако системно се напикава и не приема методите ми, естествено, че ще върна памперса.
Синът ми ще тръгне на ясла през септември и бих се радвала, ако до този момент е без пелени, но нито ми е фикс идея, нито ще се тръшна от рев, ако не се получи.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Лошо е махането на памперс/биберон да стане фикс идея на родителите. Приятелско дете „махна“ памперса на около 1,5 години. Категорично не исках такова махане - излизаме на разходка и тя поне 10 пъти обявава „имам пиш“ и клечи по 10 минути над тревичката. И не върши нищо. Е това за мен не е махане на памперс.

# 44
  • Мнения: X
Лично аз не говоря за подобно „махане” на памперс.

Личните ми наблюдения над приятелски деца са, че след 3 година памперса се маха трудно и че децата, които на тази възраст са още с такъв са на мързеливи майки. Така, че не чакайте последния влак, че може да се забави много. Сигурно има и изключения, да не се обиди някой. Но като цяло е добре да се почне с опитите преди 2 година на детето, пък вече то ще си покаже.

Общи условия

Активация на акаунт