Махане на памперс и биберон - 2

  • 42 062
  • 759
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 44


Ако сега трябваше да приучавам на гърне,щях да взема такова,да го сложа до тоалетната чиния,и родителя да показва на детето как се пишка-всеки в неговата си тоалетна.Татковците с момченцата,майките с момичетата..


Е,ако липсва мъжка фигура в семейството,при момченцата е малко по-кофти,щото най-добре е някой да покаже как трябва да се случват нещата..Аз за това го карах моя син да гледа другите момченца как  пишкат,за  да се научи от тях..
Но така или иначе,мисля,че гърнето е страхотно,защото децата обичат да са като големите и да им подражават Simple Smile
Ние сме с  такова, но ни е играчка. ходи иэ стаята с капака на каэанчето и си пуска водата.

# 166
  • Мнения: 114
Здравейте, синът ми е на 1г. и 11м. и след няколко неуспешни опита с гърнето миналата година вече събрах смелост за нов опит. Въоръжена съм с търпение и желание, смятам да започна  с приучаването на гърне, като го слагам по няколко пъти на ден. Ще обяснявам, ще показвам. После каква трябва да е следващата стъпка в махането на памперса? Ще съм благодарна за всички съвети, изчетох много по темата, но вместо да ми се изяснят нещата, повече се обърках.

# 167
  • Мнения: 35 110
Моят син не иска да сяда , когато му се пиша. Държи да го прави прав.
Аз лично бях против пускането на телевизора или даване на храна , докато детето е на гърнето. Така то не разбира защо е там. Аз започнах да го оставям по слипчета, без памперс. Първите няколко дни сменях често дрехи. Но се усети и започна да стиска повече, и често го подканях са сяда , да пиша и да ака.
Имаше си ритуал след сън сутрин о следобед да е на гърне. Тогава правеше и голямата нужда. Сега вече е на ясла и там уж ги слагат на всеки час. За жалост обаче не са съгласни да го нося без памперс, защото се изпуснал веднъж и им напикал килима. Но смятам като се затопли вече да го нося без памперс и да не нося памперси.

# 168
  • Мнения: X
Здравейте, синът ми е на 1г. и 11м. и след няколко неуспешни опита с гърнето миналата година вече събрах смелост за нов опит. Въоръжена съм с търпение и желание, смятам да започна  с приучаването на гърне, като го слагам по няколко пъти на ден. Ще обяснявам, ще показвам. После каква трябва да е следващата стъпка в махането на памперса? Ще съм благодарна за всички съвети, изчетох много по темата, но вместо да ми се изяснят нещата, повече се обърках.
Слагайте го на гърнето и му обяснявайте какво се очаква от него. Ако сяда, но не прави нищо, пак е успех. После може да му обуете гащички и да го оставите да се напишка, след което обяснявате, че това се прави в гърнето. Има деца, които се напишкват и въобще не се впечатляват, други напротив - плачат и не им е приятно. Ако след седмица-две по гащи няма никакъв успех с гърнето, аз лично бих върнала памперса и бих опитала пак след месец. Има деца, които твърдо не желаят да сядат на гърне/ тоалетна, по-добре да се изчака, защото си е мъчение и за тях и за вас. Има деца с интерес към гърнето, в този случай не пречи да седят с памперс и да се слагат на гърне след сън, след хранене и т.н. Като цяло по гащи се седи само, ако детето върши нещо в гърнето, иначе няма смисъл да перете месеци наред. Гърнето може да се замени с тоалетна, ако детето я предпочита. Таткото може да показва на момчето, какво се прави в тоалетната и как. Най-важно е да подходите спокойно и да знаете, че не гоните норматив и срокове, водете се от детето и неговото поведение. Не се сравнявайте с други майки и деца и не се връзвайте на приказки, че деца под 2-2,5 години нямат памперси отдавна.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 22:39 от Анонимен

# 169
  • София
  • Мнения: 9 546
Здравейте, синът ми е на 1г. и 11м. и след няколко неуспешни опита с гърнето миналата година вече събрах смелост за нов опит. Въоръжена съм с търпение и желание, смятам да започна  с приучаването на гърне, като го слагам по няколко пъти на ден. Ще обяснявам, ще показвам. После каква трябва да е следващата стъпка в махането на памперса? Ще съм благодарна за всички съвети, изчетох много по темата, но вместо да ми се изяснят нещата, повече се обърках.

Аз ще споделя опит с моята дъщеря и племенницата ми, дано бъде от полза. С дъщеря ми стана лесно и бързо когато беше на около 1 г и 6 м. Оставих я само по гащички. Голямо пране падна първия ден, но с всеки следващ ден нещата бяха все по-добре и за няколко дни свикна да си казва. Не съм й се карала. Само обяснявах търпеливо и често я слагах на гърнето. При всяко "попадение" имаше "браво", пляскане с ръце, целувка и т.н.
С племенницата ми успяха от втория път на възраст 2 г и 6 м ( на помня първият опит кога беше) мнооооооооого трудно и бавно ( започнаха когато беше на около 2 г и 2 м) като към днешна дата е почти на 3 г и все още има случаи на мокри гащи. Но при нея си е чист инат. Схвана още в началото какво, къде и кога се прави, но щом я сложеха на гърне, тя ставаше, дърпаше се, тръшкаше се. Накрая обуваха гащите и след 1-2 минути тя ги мокреше, гледайки предизвикателно към възрастните. На тяхно място бих се отказала след 1-2 седмици при това положение и бих пробвала след време отново, но брат ми и снаха ми проявиха търпение и си перяха гащи постоянно. При всяко напишкване/наакване спокойно обясняваха къде е трябвало да се свърши работата, слагаха я на гърнето. Постепенно нещата се случиха. Първо детето спря да се дърпа когато я сложат на гърне. После започна да си върши там работата, ако в момента , в който я сложат има нужда, но продължаваше да мокри и гащите. Накрая започна да си казва, че й се ходи, но и на двете нужди казва "ако", което естествено не е проблем. Изпуска се и в гащите понякога, но все по-рядко. Естествено при "попадение" имаше поздравления докат освикне, към днешна дата понякога ги пропускаме аплодисментите, но вече няма и нужда от тях.

# 170
  • Мнения: 35 110
Моето дете ( 2 години и 5 месеца ) от около седмица се буди със сух памперс след нощен сън. Става и казва, че му се пиша. И си пиша доста. Чудя се, дали да се престраша да го оставя да спи без памперс и как да процедирам от тук нататък. Явно е пораснал достатъчно, че да стиска. Ама едва ли всеки път ще е без поражения. И след следобеден сън от 2 часа пак е със сух памперс. У дома е без памперс ама на яслата не го искат без..

# 171
  • Мнения: X
Пробвай, то ще си покаже. Ще има издънки сигурно, въпросът е да са рядко (3-4-5 пъти в месеца). Може да пробваш първо с дневния сън, пък след седмица да махнеш и нощния памперс.

# 172
  • Мнения: 35 110
Да. Това е вариант. Но в яслата няма да се съгласят . Има само една жена, която ми го връща без памперс, другата от вратата му го слага. Пазят си килима...

# 173
  • София
  • Мнения: 22 947
Моята дъщеря много трудно се научи акането малко преди 3 годишна възраст спря да го прави в памперс/ гащи, а пишкането вече беше над 3г. Интересното при нея беше, че нито веднъж до ден днешен не се е напишквала през нощта. Всичките и издънки бяха през деня.

# 174
  • Мнения: 35 110
Тъпото е , че малкото казва, че има ако , след като го е направил Sad

# 175
  • Мнения: X
Това е напредък, не е тъпо. Обясняваш къде се ака и това е. Важното е че сигнализира. А в яслата има ли деца без памперс изобщо?

# 176
  • Мнения: 35 110
Има такива без дневен памперс, но им слагат за сън. Майките просто носят 5 памперса за цялата седмица и толкова. Аз нося по 2 на ден...
Не ми е за пампесите, а за това, че 3 пъти правя опити да го пусна без и пак една определена госпожа държи той да е с памперс.

# 177
  • Мнения: 16 871
Аз също се опитвам да махна памперса, малко неуспешно.  Откакто преди месец стана на 2 сам прояви желание да сяда на гърнето.  Преди ревеше истеречно ако му го предложа.  В яслата 2 пъти е акал и пишкал на гърне. Но вкъщи има някаква психологическа пречка и не може да се изака там. Казва, че му се ака, сядаме, седи и по 15 минути и нищо. Казва,  че му се ака пак сядаме, накрая слагам памперс и върши работата там. Но понякога се изнервя супер много и плаче.
Никога не съм се карала, че не върши нещо на гърнето, никога не съм насилвала да сяда, не знам защо така.
Вкъщи 2 пъти се напишка на плочките и аз ву казах браво, че не е в памперса.

Трудно е и защото много боледува и рядко ходи на ясла, да затвърди акането ня гърнето.

Приемам всякакви съвети,  на 2г и 1 м е.

# 178
  • Мнения: 35 110
Аз моето правих опити да го слагам откакто е на година. Но успехът дойде след няколко месеца.
Иска да пиша САМО прав. Абсурд да седне и да пиша. Сам си казва , че иска прав. Пробвай дали така няма да му е удобно?
Макар, че една майка ми каза, че е невъзпитано момчетата да пишат прави и майките трябвало да ги учим да пикаят седнали...

# 179
  • София
  • Мнения: 9 546

Макар, че една майка ми каза, че е невъзпитано момчетата да пишат прави и майките трябвало да ги учим да пикаят седнали...

Невъзпитано било. Laughing Нямам момче, но не се сдържах. Извинете! Тя природата ги е създала с анатомична възможност да си вършат работата прави. Не виждам защо е невъзпитано. Дори могат да свършат нуждата си много по-дискретно от момиченцата, обърнати към някое дърво.

Общи условия

Активация на акаунт