Козунаци 2019

  • 35 462
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 11 709
Някоя добра  другарка от темата, която живее в Германия беше написала на немски език точно как се нарича перлената захар, изрових темата и така не намерих името ѝ, прерових 27 страници.   Mr. Green Днес искам да я поръчам да ми я донесат от Германия, да си имам още една и да я сравня с тази италианската , моля отново да я изпише милата колежка , за да съм точна в наименованието ѝ, да не се щурат и да я търсят из магазините. Много благодаря!  Hug

# 406
  • Мнения: 14 081
Излюпих се в девет часа. След 11 чАса в хладилника, тестото се е утроило. Сега чакам да се отпусне, за да го сплета, защото е студено. Дано не се изложа нещо.

# 407
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Добро утро 🍀
Снощи го замесих тестото по рецепта на Морена 🤗 втасва в хладилника. По хубав козунак не съм яла, мек с жилави конци, перфектният 😍


# 408
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Душата, hagelzucker.

Дара, Деси, много ми е приятно, че сте доволни!  Hug
Деси, прекрасен козунак!  Grinning

# 409
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Добро утро,
За първи път искам да направя кифли с маков пълнеж, молбата ми е за насоки за маковия пълнеж или направо за някоя пробвана рецепта.

Ето рецептата на Наталина. Стават уникални.
http://natalyna.blogspot.com/2015/12/loupacky-22-2009-12-175.html

# 410
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 211
Някоя добра  другарка от темата, която живее в Германия беше написала на немски език точно как се нарича перлената захар, изрових темата и така не намерих името ѝ, прерових 27 страници.   Mr. Green Днес искам да я поръчам да ми я донесат от Германия, да си имам още една и да я сравня с тази италианската , моля отново да я изпише милата колежка , за да съм точна в наименованието ѝ, да не се щурат и да я търсят из магазините. Много благодаря!  Hug

colibri го е писала
https://old.bg-mamma.com/?topic=1028571.450

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Добро утро,
За първи път искам да направя кифли с маков пълнеж, молбата ми е за насоки за маковия пълнеж или направо за някоя пробвана рецепта.

Ето рецептата на Наталина. Стават уникални.
http://natalyna.blogspot.com/2015/12/loupacky-22-2009-12-175.html
Тъкмо тази е в 1ви пост.  

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 10:20 от Morena

# 412
  • София
  • Мнения: 6 035
Аз замесих сутринта една доза козунак със заквасена сметана, ама нещо бавно ми се надига, хем хлебопекарната го подгрява. Може би трябваше да активирам маята, ама Кул. Елексир пише, че не го прави. Ако не стане нищо, утре ще правя един с прясно мляко по Морена. Simple Smile и ще пробвам орехово-какаова плънка.

# 413
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз да кажа за маята, нали имам горчив опит от миналата седмица. Гледайте какво пише на кубчето, защото на моето от 42гр. пишеше за 1кг. брашно, дам, но аз видях чак вчера, когато приготвих да меся отново. Всъщност направи ми впечатление, че новото кубче мая е по различно от предишното, та извадих остатъка и сравних. Обикновено купувам Юва, но предишното не е било такова. Затова последния път с 30гр. мая втасва шест часа на топло.

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Аз замесих сутринта една доза козунак със заквасена сметана, ама нещо бавно ми се надига, хем хлебопекарната го подгрява. Може би трябваше да активирам маята, ..
Дидка, не би трябвало неактивирането ѝ да е проблем, стига да е годна.
Бавно и славно дава по-добър резултат, само да не те припира времето. Simple Smile

Уау, мамаРаче, това ще да е неприятна промяна, отивам да видя моята Юва, която купих преди два дни...
Ей я моята Юва (любимата ми мая), но ще гледам и аз вече за колко е, добре че сподели.  Hug Твоята както е изглеждала различно... съмнителна ми е нещо.  Thinking





Аз седя с лаптопа на краката и си пия кафето... ако не стана ясно, че караул давам тази сутрин..   Laughing

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 11:10 от Morena

# 415
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462


С тази мая месих. Все пак стана хубав козунак, но много дълго втасва и само удвой обема си за 6ч.

# 416
  • София
  • Мнения: 11 709
Душата, благодаря!   Hug Знаех, че е някаква цукер, ама другото ми бягаше  Wink Hug

Джемма, при фруктовите козунаци има покритие на закваската с около 200 г брашно, то от общото брашно ли е, или си е допълнително,  благодаря. Сега я изчетох подробно и това ми направи впечатление, вероятно ще я врътна , и дали мога да оставя тестото за една нощ на хладно, може би да, че не ми се работи през нощта козунаци, а утре,.... мъж, който все е гладен и ми влиза и излиза от кухнята 100 пъти напред-назад и ми разнася брашното навсякъде  и аз побеснявам и атмосферата става напрегната,  Joy  пък  готвене, позачистване...Благодаря ти!!  Hug

Раче, искаш да кажеш, че е по-малко количеството на маята ли, да гледам какво пише.

# 417
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Марче, кубчето си е 42гр. , Но пише, че е за 1кг брашно.
Аз го бях купувала да си поливам доматките,но тъй като застудя не го направих и ....стана гафа с тестото.

# 418
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
..

Джемма, при фруктовите козунаци има покритие на закваската с около 200 г брашно, то от общото брашно ли е, или си е допълнително,  благодаря. Сега я изчетох подробно и това ми направи впечатление, вероятно ще я врътна , и дали мога да оставя тестото за една нощ на хладно, може би да, че не ми се работи през нощта козунаци, а утре,.... мъж, който все е гладен и ми влиза и излиза от кухнята 100 пъти напред-назад и ми разнася брашното навсякъде  и аз побеснявам и атмосферата става напрегната,  Joy  пък  готвене, позачистване...Благодаря ти!!  Hug
...
Докато се изкаже Джема, да си кажа моите размисли... Заглавието на тоя козунак е подвеждащо, поне за мен. Аз си мислех, че е с фруктоза например, пък той си е най-обикновен, ама със стафиди.  Crazy
И така...  това нали е по учебника, демек както е и при мен - със стартера (който е от мая и брашно до мокро тесто, активиране на маята иначе казано), който втасва къмто 50 мин.  Всичко си е от общото количество брашно.

# 419
  • Мнения: 1 953
И аз не разбрах за маята. Нали 42 гр. мая по принцип е за 1 кг. брашно. Тогава къде е проблемът?

Общи условия

Активация на акаунт