Козунаци 2019

  • 35 717
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
И аз не разбрах за маята. Нали 42 гр. мая по принцип е за 1 кг. брашно. Тогава къде е проблемът?
Тц, виж снимките малко по-горе, де.
Юва винаги е била 42г за 2кг брашно. Много рядко съм взимала Виво и немската от Лидл, но по спомен и те са за 2кг. брашно.
Аз не помня да съм срещала кубче жива мая за 1кг брашно.

# 421
  • Мнения: 1 953
Е, как? Може да не ползвам прясна мая, но чета рецептите Ви. Масово чета, че на половин кг. брашно се слага половин кубче мая (21 гр.). Значи вие, с рецептите, лъжете Grinning.
Морена, мислех, че говориш за снимката на мамаРаче, която бях висяла. Твоята не я бях видяла, сега я видях. Сега вече съвсем се обърках с тази мая.

# 422
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
При нас (Испания) кубчетата мая са 25 г за 500 г брашно.  Сухата мая е 5,5 г в пакетче. Затова съобразявам колко да сложа - според брашното в рецептата.


Снощи направих две дози козунак - едната е по рецептата на Морена, а другата - от блога на Пеп-чо, със заквасена сметана. На вид са прекрасни, още не сме ги опитали как са на вкус. Simple Smile

# 423
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Е, как? Може да не ползвам прясна мая, но чета рецептите Ви. Масово чета, че на половин кг. брашно се слага половин кубче мая (21 гр.). Значи вие, с рецептите, лъжете Grinning.
Морена, мислех, че говориш за снимката на мамаРаче, която бях висяла. Твоята не я бях видяла, сега я видях. Сега вече съвсем се обърках с тази мая.
Аха, без мен обаче. Аз казвам само грамовете нужна мая за съответното количество брашно - точно и ясно. Simple Smile

# 424
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И аз не разбрах за маята. Нали 42 гр. мая по принцип е за 1 кг. брашно. Тогава къде е проблемът?
Проблема е, че винаги меся с Юва тя е за 2кг. ,брашно. Съответно 30гр. Юва не съответстват на 30г. мая за 1кг. брашно.
Е, как? Може да не ползвам прясна мая, но чета рецептите Ви. Масово чета, че на половин кг. брашно се слага половин кубче мая (21 гр.). Значи вие, с рецептите, лъжете Grinning.
Морена, мислех, че говориш за снимката на мамаРаче, която бях висяла. Твоята не я бях видяла, сега я видях. Сега вече съвсем се обърках с тази мая.

Аз също не смятам, че лъжа, но ако потребителката има проблем с мен да пропуска постовете ми.
Просто исках да обърна внимание, че вече Ив България има кубчета прясна мая с един и същ грамаж,  но за различно количество брашно. От там следват и други резултати.

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 11:18 от мамаРаче

# 425
  • Мнения: 1 953
Да, да, вече разбрах. Благодаря! Объркването ми идва от рецептите, които чета.
Морена, не визирих теб Hug, нито говорех конкретно. Написах козунак и това: https://cooks-and-bakes.com/вид-ястие/тестени-изделия/хляб/бабиният-козунак беше първата рецепта, която отворих.

# 426
  • Мнения: 13 090
Това ми е другата причина да ползвам предимно суха мая, кубчетата прясна са някои за 1 килограм, други за 2, почвам едно чудене... от сухата поне си знам кога по колко.

# 427
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, заглавието не е подвеждащо, просто в учебника е даден обикновен и фруктов, така съм го и цитирала. Там той е с мая. Аз замествам маята със закваска, всичко истанало оставям по рецепта. Брашното не ми е от общото количество. Квасът ми е с 50% влажност. Ако е от общото, трябва да се взема по-малко квас и част от млякото, но аз така го правя, не се отразява на вкуса.

# 428
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Джема, аз имам тия ценни снимки, които ти сподели, та знам, че така му е името от учебника. Hug
Та в рецептата, която е с мая аз коментирах че маяното тесто е с брашно от 1я кг за рецепетата.

# 429
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
За този Великден - това ще е Simple Smile Светли празници на всички!
Скрит текст:

# 430
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Да се оплача. Замесих тесто ръчно, втаса през нощта, оплетох 2 бройки сутринта и сложих да втаса в някакви еднократни формички алуминиеви. Но противно на очакванията ми, те се надигнаха повече от тройно и се разляха. Единия преместих в по-голяма форма, разля се и там, другия го оставих, леко го посъбрах.

Развали се хубавата плетка и на двата.
Сложих да пека без вентилатор, оказа се, че на наште печката пак пусна вентилатор, макар и някакъв по-малък, т.е. ще се изсуши. Отделно, от години печката не загрява добре, отдолу почти не пече, вече пека от над 40 минути и едвам малко коричка имам, тестото потече по печката... Сега ще изсъхнат заради вентилатора, ще са напълно обезформени и половината ще изхвърля, защото не си работя с моята посуда и всичко се разтече...

Разочарована съм. Frowning1 И хем си знам за тая печка, че не става, за какво се хванах изобщо....

Наште почти не готвят, никой от тях няма особени кулинарни афинитети, та печката не им пречи и затова не я и сменят...

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Криска, няма ли вариант при някой комшо да печеш?  Съчувствам ти.  Hug

# 432
  • Мнения: 626
О, chrissy, съжалявам много! Чак на мен ми стана кофти! Само като знам колко труд е! Дали не можеш да използваш печката на някоя съседка и да ги допечеш там? И въобще аз не бих се захванала да правя такова отговорно нещо като козунаци на печка, която не пече добре.

# 433
  • София
  • Мнения: 2 992
[
благодаря, но купих от лидл вече, дано не ме изложи. иначе от пазара купувам от едно определено място. жената ми каза, че още на обяд са свършили козуначените благини /мая и есенции/.
Би ли споделила къде е точно това магазинче, не че е спешно, но след празниците мога да скоча дотам, `щото ми трябва и метла да си купя да си мета терасата, а само там се продават метли,  та с един куршум  два заека, така ли беше.. Wink Благодаря!

marchеva14 ако питаш за маята:
Вървиш по Д. Петков  от Т. Александров към Пиротска, по левият тротоар. Има, разни магазинчета за какво ли не. В пследното магазинче, преди да започнат сергиите със зеленчуците. В него продават предимно сирене и кашкавал. От там, я купувам маята. От там, купувам и  масло на мандра "Пенчев" Много го харесвам. Мерише на истинско.

# 434
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Тюх... как се затъжих за пазарчето Д. Петков, живеехме в района и много си го харесвах. Сега на село... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт