Козунаци 2019

  • 36 195
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1
Някой слагал ли е халва в козунак? Дали ще се получи? Правих торта с халва и съм решила, че и на козунак ще е хубаво.

Видях думата ХАЛВА и извън темата за козунака се сетих:

Пържена ХАЛВА
1. -- Купувате си халва от магазина - колкото ви се яде и още 1/2 част.
2. -- Разтрошавате я на трохи. Прибавяте 1 яйце (или повече-зависи от халвата). Бъркате - да е гъсто.
3. -- Лъжичка масло  в загретия тиган и изсипвате сместа. Бъркате докато се втвърди яйцето.
  Топло, вкусно, Може и върху препечена филийка, или 2, или ... докато свърши.  Ако има нужда - почвате отново от точка 1.
 

# 436
  • Мнения: 14 157
На единия козунак сложих в единия фитил шоколад и халва. На мен ми харесва.
Идвам да се отчета. Сладки, вкусни и влажни. И тънка, хрупкава коричка. Благодаря на Морена за рецептата! Flowers Hibiscus

Начупен е, та не е цял, но нямахме търпение да го опитаме.








# 437
  • Мнения: 322
Момичета, плънка с дулче де лече слага ли ли сте в козунаците? Вчера си купих нещо такова от Билла и сега се чудя дали да сложа. Но само така или например със смлени орехи и течен шоколад. Никога не съм ползвала това карамелено мляко....

# 438
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Прекрасни, Дара! Благодаря за доверието!  Hug

Bo Bo Va, не трябва плънката (от каквото и да е) да е течна/много мокра - няма да се опече добре тестото около нея.

Аз ще правя 3 великденски броя, та довечера слагам първия на балкона, като гледам температурите. 

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 14:15 от Morena

# 439
  • Мнения: 322
Благодаря ти, Morena! Просто се чудех, имам време защото сега тестото се меси и ще втасва в хлебопекарната и ми се щеше някоя по различна плънка от обичайните. Но...щом като не става тая няма да я слагам.

# 440
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Е, ако го сгъстиш (с млени ядки или бисквити) разбира се може.

# 441
  • София
  • Мнения: 6 139
Получиха сееее...

Освен тези, още един мъничъл се пече в момента, всичко от едно замесване. Май ги попрепекох, но все ме е страх да не са сурови или май така изглеждат от светкавицата.

# 442
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря за съчувствието, момичета. Hug

Ето това излезе. Щях да го хвърля, но вкъщи опитаха изпадналото отстрани тесто и казаха в никакъв случай да не го хвърлям.

# 443
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Дидка, браво, чудни са! Simple Smile

Ааа, Криси, как ще хвърляш, ето виж, герой си ти, щом ги опече с тази фурна.. И ще хапнете, и къщата е замирисaла на Великден.
А! И добре си си дошла в БГ!  Hug

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 16:12 от Morena

# 444
  • Мнения: 626
Супер са, chrissy! Хич не помисляй да ги изхвърлиш! Изглеждат си изпечени и вкусни! Какво им е? Да си ги хапнете със здраве!

# 445
  • София
  • Мнения: 11 744
Джемма, благодаря!

Камелия - благодаря, след празниците може и да скоча да видя какво още нямам и да купя.

Какви прекрасни козунаци сте извадили, направо чудесия!  chef

# 446
  • София
  • Мнения: 4 397
Така , сега и аз с едно питане.
Направих два козуна , намазах си с жълтък и поръсих със захар,  сега ги извадих , хубави си , НО седят сухи отгоре като хляб , не са така глазирани / влажни  Heart Eyes като вашите  newsm78
Пекох на нормална фурна на 170.

п.п. намзах ги само с жълтък и то тук таме, може би трябваше да сложа малко мазнина или мляко и да ги мамажа обилно отгоре преди да поръся захарта .

# 447
  • Мнения: 100
Така , сега и аз с едно питане.
Направих два козуна , намазах си с жълтък и поръсих със захар,  сега ги извадих , хубави си , НО седят сухи отгоре като хляб , не са така глазирани / влажни  Heart Eyes като вашите  newsm78
Пекох на нормална фурна на 170.

п.п. намзах ги само с жълтък и то тук таме, може би трябваше да сложа малко мазнина или мляко и да ги мамажа обилно отгоре преди да поръся захарта .

Напръскай ги лекичко с вода и покрий с памучна кърпа за малко. Ще омекнат.

# 448
  • София
  • Мнения: 2 992

Аз ще правя 3 великденски броя, та довечера слагам първия на балкона, като гледам температурите.  

Morena Hug и аз си мислих на балкона, за нощно втасване. Каква да е темперетурата според теб?
Ако е топло, да не го събирам утре по плочките...... Joy Joy Joy

# 449
  • Мнения: 163
Лидълската  жива немска мая за 2 кг. брашно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт