Козунаци 2019

  • 35 407
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Така е, Дара, ама ако пише на пакета... Wink
ММ е взел някаква жива мая днес /от била/, на която пише за 1-2 кг Wink много точно, няма що.

Лолита, радвам се, че ви е харесал! Simple Smile
За жилавите конци отговаря брашното "за баница", а за конците изобщо - достатъчното (поне 20 мин.) и добро измесване.
Аз конци винаги съм имала (ръчно месех, едва от преди около година ползвам миксер за  Козунаци), та през годините друго търсех...

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 09:07 от Morena

# 721
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 737
Да, да. Тестото ми е София мел за баница. Изрично такова взех. Но месенето беше в пекарна. Не знам колко е ефективно. После като прочетох пак рецептата, видях, че съм направила грешка. Олиото не го сложих накрая при бъркането на продуктите, а в началото заедно с течните. Не знам дали това също не е оказало влияние. Въпреки всичко вече е в историята козунакът. Simple Smile

# 722
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Да, да. Тестото ми е София мел за баница. Изрично такова взех. Но месенето беше в пекарна. Не знам колко е ефективно. После като прочетох пак рецептата, видях, че съм направила грешка. Олиото не го сложих накрая при бъркането на продуктите, а в началото заедно с течните. Не знам дали това също не е оказало влияние. Въпреки всичко вече е в историята козунакът. Simple Smile
месене му е майката. ако трябва пусни отново само да се меси.
мазнината аз я добавям по 1 ч.л  по време на месенето. след усвояване на мазнината от тестото пак добавям мазнина. и така до изчерпване на цялото предвидено количество.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Лолита, не е проблем мазнината в началото... преди и аз така правех... в началото някъде през 2006г.
Хлебопекарната си е идеална за целта - пускай я обаче повече от един цикъл "месене' - два пъти  да меси. Simple Smile
Аз така правя и с миксера - измесва един път след омесването на продуктите, оставям за 15ина минути и пак го пускам да меси (5-6 мин. е при мен с 1200W), тогава оставям да се утроява. Simple Smile

# 724
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 737
Супер сте, момичета. Благодаря за съвеите!

# 725
  • София
  • Мнения: 11 705
Душата, ами аз не съм коментирала нищо конкретно. Писла съм подробно в рецептата си (затова не го пиша и тук) - дадох за четене. Simple Smile
............
Пиши го и тук, по-лесно е да се прочете, отколкото да се отваря, честно, на колежките винаги ще е от полза, това че се повтаря изобщо не е проблем.

# 726
  • Мнения: 2 031
Записвам се в темата с първият ми козунак. Използвах рецептата на Морена и благодаря за подробното описание. Мисля, че се получи идеално.
Скрит текст:

Малкият замина вече Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 20:28 от Lady Vengeance

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Прекрасни са, Лейди, поздравления! Simple Smile
Благодаря за доверието и много ми е приятно, че съм била полезна и си доволна! Hug

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 877
Никога не съм правила козунак, от скоро Ви следя, а от последните, няколко опита които сте снимали ми дойде желанието да се пробвам и аз в най-скоро време...
Благодаря за споделяното от Вас!

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Добре дошла, DolliGi! Simple Smile

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 877
Благодаря! Simple Smile

# 731
  • Мнения: 648
След като козунакът ми не се получи пробвах една питка снощи уж наш на 150 градуса като мислих ,че е 180 са много,но уви стана още по зле пече се почти 2 часа и беше сурово вътре и установявам,че е от печката или е много слаба или отдолу нещо не пече? Дали е възможно от това ! Днес ще пробвам мини козуначе ,че да не хабя само продукти на 220 и ако го изпече и няма проблем значи печката ме саботира!

# 732
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Янита, поне от моя опит, не сравнявай хляб с козунак - хляб винаги пека на 180, козунак винаги по съветите на Морена, т.е. значително по-малко. Времената на печене също са много различни - добре втасало хлебче (тесто с брашно, мая и вода) ми се е опичало дори за 20мин, обикновено са 30-40 мин, козунак за под 50мин нямам опечен.

В козунака има яйца, захар, мляко - това загрява по-бавно от една вода, логично е. По-тежко е, повече се пече, факт.

Дали печката ти пече отдолу, няма как да ти кажем, трябва да установиш по друг начин. Опитай нещо лесно - с термометър за месо премери Т на тестото и ще разбереш загряла ли е достатъчно печката. Друг вариант е с професионален НЕготварски термометър, с който се мерят стени, строежи... Също съм чувала и за някакви лабораторни/химични термометри, които издържат на високи Т. Може и да се измери съпротивлението на реотаните, загряващи фурната, ако имаш някаква спесификация за тях.
Но ние от дистанция няма как да ти кажем пече ли ти печката...

2ч е много за печиво, ако печката пече, ще изсъхне козунакът много отвътре, а още на 20-30 минута, ще започне да загаря отгоре.

# 733
  • Мнения: 648
Казвам ,че има проблем с печката да се така мисля понеже преди година имах друга по- обикновена печка без вентилатор и т.н на която правих кифлички и кексове и рула и всичко си беше добре изпечено о за нормално време,но сега ! Много се ядосвам идват празници ,а аз ако ударя някой с тези мои тестени изделия ще го убия !

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Я обясни малко - печивата ти имат ли цвят/коричка отгоре, отдолу?  На какъв режим печеш?
Тия 150 градуса са малко за тесто.

Общи условия

Активация на акаунт