Олигоастенозооспермия + Тератозооспермия...а сега накъде?...

  • 8 508
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
И аз искам да те подкрепя,защото знам на теб колко ти е трудно,защото и при нас е така,само ин витро при нас било решението и моят мъж доста е отчаен,затова сега ние трябва да сме по силни и да ги подкрепяме,което е доста трудно те са по чувствителни!!!!
С теб съм ГОРЕ ГЛАВАТА И НАПРЕД!!!И на нашата улица слънце ще изгрее!!!!

# 16
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Благодаря ви момичета  Hug
Ние направихме плана с мъжото. В петък съм на преглед и ще разпитам докторката едно хубаво. Във вторник следва втората спермограма, а мъжът ми има задачката да се опита да си вземе час при Кацаров за другата или по-другата седмица.
Той милият намира сили и да се шегува даже. Тюхка се колко пари за презервативи е можело да спести ако е знаел  Crazy
Аз като цяло се успокоих някак си, странно ми е, но е така. Може би защото знам вече с какво се борим. Важното е да вярваме че един ден и на нас ще казват "мамо".  Heart Eyes

Алката и на него са му казали ин витро... но първо ще видим има ли друг начин.

# 17
Пожелавам ви успех!!!!!!Дано всичко е наред,нали има и такива случаи допускат се грешки!!!:)
Но важното е че той не се предава!!!!Пиши как се развиват при вас нещата!!!Стискам палци:)

# 18
  • Мнения: 7 716
Жабче, важното е, че сте открили причината. Може би сега с малко помощ ще успеете да се справите.

# 19
  • Мнения: 2 122
Жабче, не така. Какво инвитро говорите? Трябва да мислиш позитивно и много да подкрепяш съпруга си. Първата ни истинска спермограма показа 4,6 мил/мл, само 7% нормоподвижни и 0 с нормална морфология. Само за 6 месеца подвижността скочи на 39%, а морфологията на 2%. Не се изключва вероятността за естествено оплождане в този случай. Ако има варикоцеле- оперирайте веднага, пуснете всички хормони FSH, LH, Prolaktin, Progeseron, Testosteron, TSH, fT4 и Inhibin B, само инхибина не се поема от касата и продължавайте смело напред. Вярвай и ще успееш. Hug

# 20
  • Мнения: 1 113
Жабче, не се отчайвай! Сега не мога да си спомня точно как изглеждаше спермограмата на моя мъж (беше преди четири години), но имаше много голям процент на трудно подвижните и неподвижните сперматозоиди. Направихме хормонални изследвания и въпреки че всички му бяха в нормата, имаше два, които бяха на горна граница. Изписаха му лечение и андрологът каза да не чакаме резултати по-рано от три месеца, защото за толкова време се образували и зреели новите сперматозоиди, на четвъртия месец забременях. Дано и при вас да се получи! Hug

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Имам още една питанка  Embarassed

Какви изследвания направихте вие при доказан мъжки проблем, за да отхвърлите и евентуален женски фактор? Аз съм с нередовен цикъл откакто се помня, макар че уж според графиките на БТ имам овулация. Притеснявам се да не се окаже че и при мен има нещо и да "цьфнем и вържем" дето има една приказка....

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Фоликулометрия, хормони ако има нужда и проходимост на тръбите.

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
queen of rain благодаря  Hug

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Такааа, днес мъжът ми е ходил на ендокринолог. С щитовидната жлеза видимо няма проблем, резултатите от хормоните ще са готови другата седмица. Тогава ще пуснем и репродуктивните, пуста бюрократщина...
Междувременно го е прегледал уролог в МВР болница - проф. Протич. Казал е нещо за "малки тестиси и големи вени" /цитат на мъжа ми/. В понеделник пак ще ходи при него, трябва да му занесе... чашка прясна сперма  Shocked. Тогава ще му каже какво мисли за неговия проблем. Иначе го праща при д-р Кацаров.

# 25
  • Мнения: 4 018
Малки тестиси и големи вени - това ми звучи като варикоцеле, има едно описание - торба със спагети за вените.
Жабче, стискам ти палци за всичко, което ви предстои; аз лично не спирам да се надявам, че дори всеки месец има, макар и малка вероятност да стане и по естествен път....
Дано д-р Кацаров да Ви помогне, п ри нас основното вече го е направил (операцията), а има едно момиче във форума - Емеле - при тях не знам какви са били показателите, но тя е забременяла само след стимулация на мъжа си (без операция)

Общи условия

Активация на акаунт