GoT 33 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН... Отдавна сме тук..

  • 21 925
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 27 339
Мен ме е яд за друго. Прекалено много герои и сюжетни нишки за вариране има в сериала. Прекалено голям свят изгради Мартин и този свят не се оказа лъжица за устата на ДиД. В момента в който базата от книгите секна и се видя творческата немощ на двамата. Въпреки, че сериалът пожъна феноменален успех и стана култов някак си не можаха да се доближат до максимума и ме е яд. Ако не повече сезони, то поне епизодите в един сезон трябваше да са повече. А точно пък последните два сезона са най-орязани. Това че някои епизоди ще са по 80 мин. не топли чак толкова много, защото не остана време за нюансите и ще има най-вече екшън. Имам чувството, че нямат търпение да свършат сагата и да започнат спинофите.

# 541
  • Мнения: 3 691
Мен ме е яд за друго. Прекалено много герои и сюжетни нишки за вариране има в сериала. Прекалено голям свят изгради Мартин и този свят не се оказа лъжица за устата на ДиД. В момента в който базата от книгите секна и се видя творческата немощ на двамата. Въпреки, че сериалът пожъна феноменален успех и стана култов някак си не можаха да се доближат до максимума и ме е яд. Ако не повече сезони, то поне епизодите в един сезон трябваше да са повече. А точно пък последните два сезона са най-орязани. Това че някои епизоди ще са по 80 мин. не топли чак толкова много, защото не остана време за нюансите и ще има най-вече екшън. Имам чувството, че нямат търпение да свършат сагата и да започнат спинофите.
То и дядо Мартин не е по-назад. Вместо да си довърши книжките, се е отпънал да пише странични истории и предистории.

# 542
  • Мнения: 8 578
Къде го видя това, че ги е настройла, някакъв отзвук дадоха ли, реакция нещо...
Всички в Севера я гледат накриво. Имаше алтернативи Денерис, но реши, че пътя на дракарис е най-добър.

Според мен драконите и бродниците са пълните противоположности, но и двете вредят на хората. За да имат шанс хората и двете трябва да изчезнат и магията да се отслаби.

относно спойлер епизод 3
Скрит текст:
Драконите не различават живи и умрели,  така че не се учудвам. Дани я очаквам веднага след битката да тръгне да се бие с Церсей, ако дотогава Джейми и е казал, какво е замислила сестра му. Тогава сигурно пак ще стане дума за храната и Данито ще иска да вземе твърде големи провизии. И пак ще се счепкат.

# 543
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Diavolo, като спомена "прекалено голям свят" се сетих за следното (със сигурност сте го обсъдили или споменали някъде, но не мога всичко в темата да проследя) та... наистина толкова голям свят и труден за екранизиране, че ДиД ще заложат на мащабна, зрелищна битка или с други думи казано на нещо, което толкова силно да впечатли зрителя, че да ги извини за другите им пропуски. Дават заявка, че щяла била да бъде най-дългата битка екранизирана някога. Към момента рекордьор е битката при Шлемово Усое. Решили са да я надскочат и като продължителност, и като мащаб, и като зрелищност. Някои от актьорите споделят, че това е било най-изтощителното им преживяване за целия им не само професионален, но и личен живот. А да видим! Дребни разни детайлчета, които нас ни вълнуват сигурно няма да успеят да шлифоват, но явно йекъш ша има здрав. Grinning Епизодът също щял да бъде по-дълъг, дали ще е финалният само не разбрах.

# 544
  • Мнения: 8 578
Ще е 3ти. И ще е около 1 и 20 минути.

# 545
  • Варна
  • Мнения: 1 234
Брях, че много сте изписали!
По-горе четох, че се сравняват Егон Завоевателя и Денерис. Има обаче няколко съществени разлики. Да, и двамата печелят битки - това не мога да й отрека, но Егон никога не е екзекутирал пленници, а относно управлението - когато е обикалял из кралството и е съдел винаги се е обграждал с местни майстери и септони, за да не наруши някоя традиция и да не обиди местните - това, което на Денерис й я ясно колкото ядрената физика.
Лично за мен паралел на Денерис като крал е... Робърт Баратеон. Колкото и да ви е чудно.
Печели трона. И после не знае какво да го прави. Биг Боб обаче има поне акъла да назначи лорд Арин за ръка и 15 години или там някъде си ходи спокойно по курви и се налива, а кралството се управлява. Денерис не се е заслушала особено в ничии съвети, затова може и да спечели войната - както е печелила досега, но като управник ще е пълен провал.

# 546
  • Мнения: 3 691
Брях, че много сте изписали!
По-горе четох, че се сравняват Егон Завоевателя и Денерис. Има обаче няколко съществени разлики. Да, и двамата печелят битки - това не мога да й отрека, но Егон никога не е екзекутирал пленници, а относно управлението - когато е обикалял из кралството и е съдел винаги се е обграждал с местни майстери и септони, за да не наруши някоя традиция и да не обиди местните - това, което на Денерис й я ясно колкото ядрената физика.
Лично за мен паралел на Денерис като крал е... Робърт Баратеон. Колкото и да ви е чудно.
Печели трона. И после не знае какво да го прави. Биг Боб обаче има поне акъла да назначи лорд Арин за ръка и 15 години или там някъде си ходи спокойно по курви и се налива, а кралството се управлява. Денерис не се е заслушала особено в ничии съвети, затова може и да спечели войната - както е печелила досега, но като управник ще е пълен провал.
Аз го виждам по друг начин. Денерис не е спечелила трона. Смята/набили са и в главата,че и се полага заради фамилията. Обаче Таргериън са катурнати като управляваща династия. Значи първо трябва да вземе властта, а после да се оправя с комшиите зад Вала. Ако мога да си позволя един битовизъм - все едно преди да вземе нотариалния акт за къщата, е почнала да налива пари в ремонт.

# 547
  • Мнения: 8 578
На същото мнение съм и аз. Но на Робърт не му се е занимавало, Дани иска да управлява, но допуска грешки. Няма как да остави Тирион да взима всички решения.

# 548
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Може ли да припомните при Денерис какво се случи с трите предателства.

Цитат
Чародеите шепнеха за три предателства… едно за кръв, едно за злато и едно за любов

Не остана ли още едно и кое точно?

# 549
  • Мнения: 8 578
Да, за любов.

# 550
  • Мнения: 18 444
Брях, че много сте изписали!
По-горе четох, че се сравняват Егон Завоевателя и Денерис. Има обаче няколко съществени разлики. Да, и двамата печелят битки - това не мога да й отрека, но Егон никога не е екзекутирал пленници, а относно управлението - когато е обикалял из кралството и е съдел винаги се е обграждал с местни майстери и септони, за да не наруши някоя традиция и да не обиди местните - това, което на Денерис й я ясно колкото ядрената физика.
Лично за мен паралел на Денерис като крал е... Робърт Баратеон. Колкото и да ви е чудно.
Печели трона. И после не знае какво да го прави. Биг Боб обаче има поне акъла да назначи лорд Арин за ръка и 15 години или там някъде си ходи спокойно по курви и се налива, а кралството се управлява. Денерис не се е заслушала особено в ничии съвети, затова може и да спечели войната - както е печелила досега, но като управник ще е пълен провал.

Eгон има и още една съществена разлика с Денерис - когато той е дошъл Дългата нощ е била отминала, и не е бил принуден да се обидинява с хората срещу които ще воюва.**
Робърт наистина е по-близък като сравнение, защото събитията се случиха наскоро. Въпреки че е задник, Робърт се държа харизматично и помилва един куп  победени хора, които впоследствие минаха на негова страна. Сещам се за Грандинсън, и другите двама лордове били се с него, сещам се и за Баристан.*  Така Робърт печели верността им А когато  биват убити Елия и децата й, се намира кой да му свърши мръсната работа. Неговият образ следва да остане неопетнен.
ОСвен това Робърт си намира формален повод - "отвличането" на Лияна.   Робърт може да бе задник в живота но Дани може много да се учи от Робърт.

*т.е. обратното на това което Дани направи с двамата Тарли
**ако е за печелене на битки - Дани ми прилича все повече на Мегор.

@ Eсме, ако иска Дани може да остави Тирион. Ерис в първата половина на управлението си  е оставил Тивин да управява и рузелтатите бяха добри. Бедата е започнала, когато си е помислил, че е много велик владетел и започнал да унижава Тивин. Робърт също оставяше Джон Арин  да управлява.

@ Спирит и трите предателства се изпълниха - от любов - Джора, за злато Бен Плум /или пък Хиздар и за кръв не знам дали не беше Гролео.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 09:50 от Джон Сняг

# 551
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 945
Някъде назад четох, че Джон не е управлявал дракона си. Да, в началото е така, следват този на Дани, но накрая той го упътва в друга посока.

# 552
  • Вестерос
  • Мнения: 38 363
Не е вярно, че е Джора за любов. Точно Джон ще е. В началото на темата и края на предната коментирах това.

 three treasons will you know . . . once for blood and once for gold and once for love . . .

# 553
  • Мнения: 18 444
@ Тиф,  Джон, пък чак толкоз влюбен не ми се вижда, още повече, че при него имаше и Игрит., а сега опира и до политика. Джора не може да живее без Дани, и въпреки това я предаде от егоизъм - държеше да я има за себе си - и то когато тя бе бременна загуби детето си заради него.
предателството не е за любов, а от любов - т.е. следва да я предаде именно човек, който е влюбен в нея.


@maskara по повод казаноот от теб, че Дани си въобразявала, че е като Егон, защото печели битка. Честно казано не виждам какви пък битки толкоз е спечелила ??? Влезе в Скалата в която нямаше жив човек,  Драконов камък се даде реално  без бой, в Предела се би с армия, където Тирелите вече бяха мъртви, и пак не бе сигурно ако нямаше дракони дали нямаше да спечели.  Нека кажем, че това е победа. Големият й успех  -изгори храната й военопленниците. Накрая проигра съюзниците от Дорн и железните и ги остави в ръцете на Церсей.  Дотук не се е отличила с разум.
Ами Робският залив? След като създаде армията си нижеше загуба след загуба, допусна да я обсадят, после окова драконите, отвори отново ямите, имаше атентат срещу нея… да измъкна се от ситуацията, но беше повече бягство отколкото на победа – остави Даарио да управява без да се интересува дали ще спазва местните традиции или ще коли хора.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 12:28 от Джон Сняг

# 554
  • Мнения: 1 469
Джора я предаваше още преди да я познава, после я заобича и спря да я предава, тя го наказа постфактум. Не виждам как това предателсто е за любов.

Изобщо какво значи "за любов" предава я докато я обича, почва да обича друга или нещо съвсем друго... ?

Още повече в сериала ги няма тези предателства.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 12:50 от Balerion

Общи условия

Активация на акаунт