Целулит - 10 тема

  • 90 522
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Точно така – въглехидрати се приемат както с незаменимите зеленчуци, така и с други традиционно полезни храни – неизбежно е, та не е нужно зорлем изкуствено да повишаваме приема им, консумирайки мед, черен шоколад и други храни, които колкото са "здравословни", толкова са и вредни за организма, поради огромното количество захар, което съдържат.
Аз лично, колкото по-нисковъглехидратно се храня, толкова по-стройна фигура имам и определено се усещам далеч по-енергична. Peace

# 226
  • Мнения: 823
Ами аз главно избягвам плодовете ,тъй като много ми се подува стомаха от тях.Ако се храня с месо,салатки,яйца,риба ,ядки -нямам такъв проблем.Та от там се замислих,да не задържам бая течности с тях.Дори един плод да ,стомаха ми става троен.

# 227
  • Мнения: 5 234
Аз пък на плодове се чувствам супер.
Меса, мазнотии, яйца, ядки - трудно храносмилам.

# 228
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Истината в храненето за всеки е различна Simple Smile Факт е че протеините отводняват и това повлиява целулита, но ако хапна малко по мазничко понеже е вкусно ми отваря апетита и озверявам от постоянен глад - казват научно че въглехидратите разяждат, но аз не консумирам много въглехидрати и не съм забелязала такъв ефект Simple Smile В края на краищата умереността е важна при храненето Simple Smile Спортувам 5 пъти седмично, пия много вода понякога отпускам храненето под формата на повече ядки и така от години и имам целулит до коленете - не смея да масажирам с вендузите (имам такива) защото имам и венозна недостатъчност но редовно мажа с антицелулитен крем Simple Smile

# 229
  • Мнения: 587
Благодаря ! Кофти ми е за динята ,много я обичам.Иначе се храня предимно със салати и месо .Мислех да си позволявам и някои плод ,но явно ще ги ограничавам .
Точно пък динята е едно от най-добрите средства за изхвърляне на излишната вода и редуциране на целулита.

# 230
  • Мнения: X
Всякакви плодове могат да се ядат, просто не трябва да се прекалява както с всичко друго.

# 231
  • Мнения: 7
Истината в храненето за всеки е различна Simple Smile Факт е че протеините отводняват и това повлиява целулита, но ако хапна малко по мазничко понеже е вкусно ми отваря апетита и озверявам от постоянен глад - казват научно че въглехидратите разяждат, но аз не консумирам много въглехидрати и не съм забелязала такъв ефект Simple Smile В края на краищата умереността е важна при храненето Simple Smile Спортувам 5 пъти седмично, пия много вода понякога отпускам храненето под формата на повече ядки и така от години и имам целулит до коленете - не смея да масажирам с вендузите (имам такива) защото имам и венозна недостатъчност но редовно мажа с антицелулитен крем Simple Smile

Като виждам написаното от теб горе долу и аз съм на такъв режим, но аз ходя и при масажистката след всяка тренировка. Тя ме масажира с един крем който ми стопява всичко, пък и ме отпуска.

# 232
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета Kissing Heart .Преди две години успях да се преборя с целулита. За около година бях с най-гладките крака, които някога съм имала. След като изчезна, престанах да се занимавам с него и към днешната дата той упорито се разпространява отново… но мързелът ми пречи да повторя всичко от преди, а може би не съм достатъчно мотивирана.

Преди две години, когато реших да направя нещо за целулита, отидох при козметичката ми, за да си запиша час за антицелулитен масаж. Тя ми отказа, защото знае, че пия доста кока кола /почти не пиех вода/ и не желае да си уморява ръцете, докато аз не престана да се наливам с боклуци. Показа ми набързо какъв масаж да си правя в къщи, препоръча ми крема на Кройтерхоф, каза за целулит да не й говоря, докато пия кока кола и ми показа вратата. Какво точно ми състави като програма.. Преди баня краката се ексфолират внимателно с утайка от кафе. Омазана по този начин стоях по 30мин. След банята масаж с крема / не серума /. Предизвиква непоносима горещина по кожата, но се бях заинатила и бях готова да изтърпя всичко. Краката ги обработвах един по един, за да не засъхне. Намазвах с крема и започва масажът.. отначало с ръце като посоката е от коляното към таза / максимално близо до таза/. Забивах пръсти, кокалчета и юмруци над коляното максимално дълбоко и издърпвах догоре. След около 15 мин, когато вече нямах сила, същото упражнение продължаваше с къса дървена точилка /за баница/ - силен натиск и търкаляне по всички страни на бедрото в посока таза. Това за посоката било, заради нещо свързано с дренирането, но не слушах внимателно тази част.. просто посоката е важна. Точилката около 15 мин. И стигаме до последния етап – пляскането. Сякаш не е достатъчно, че изгаряш от крема, но трябвало и допълнително да се засили кръвообръщението, та започват бързи звучни плесници с цяла длан по краката от всички страни и така докато не се зачерви силно цялата кожа. След това другият крак преживява същия кошмар. И така всеки ден.

Кока кола не спрях да пия. Но включих по 1литър вода в менюто за всеки случай. Спрях тестените изделия, и намалих въглехидратите доста. Бях решила да докажа, че целулит може да се изчисти, приемайки газирани напитки и започнах да чета дали не мога да направя още нещо, за да забързам нещата. Така стигнах до упражненията. Велоергометър на най-ниската степен по 45мин всеки ден. Не с цел кардио, а защото засилва метаболизма. По този начин си мислех, че всичко, което съм размачкала с масажите по-бързо ще се разкара. Комбинирах го и с всякакви упражнения за крака и дупе, но без тежести. И така около 4 месеца.

Това беше всичко.. Целулит имам от 20 годишна, а това беше отдавна. Никога не съм му обръщала специално внимание. Преди две години просто се заинатих, доказах си, че мога да го разкарам и отново го забравих. Сега, обаче като ви чета, май ще скокна до аптеката за едно кремче Joy. Успех на всички и помнете – няма невъзможни неща.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 16:28 от Лудата вещица

# 233
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Л. Вещица, много ме впечатли масажът , който описваш. Реших да пробвам. Доста боли, но се чувствам добре. Засега успях да издържа до 5 минути на крак.  Това лято съм се мотивирала да се взема в ръце и да се погрижа за тялото си. И без това не излизам от дома, толкова е горещо навън , че ми се струва, че ще припадна. Смятам да добавя и три пози йога, които стимулират метаболизма.
Благодаря!

# 234
  • Мнения: 96
Привет момичета,

аз си правя вкъщи масаж с вендузи и си купих уред като на Алена.

Но забелязвам,че целулита е по-видим . Заради изведената вода ли, как мислите? Пък и съм бременна в 5 месец и това ми усложнява положението.
И събирам мнения за добра масажитка след като родя в София ако се доволни от някого. Благодаря ви!

Поздрави,

Мила


# 235
  • София
  • Мнения: 361
danilu, а може ли да споделите и с нас кои са тези йога пози?
Благодаря!

# 236
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
danilu, а може ли да споделите и с нас кои са тези йога пози?
Благодаря!
Ами може. Но засега съм през телефон и не съм сигурна дали ще стане през мобилната версия.

Не стана. Ще пробвам после.







Само така мога да ги кача. Задържаш за колкото можеш позата.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 18:49 от danilu

# 237
  • София
  • Мнения: 361
Благодаря!

# 238
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Привет момичета,

аз си правя вкъщи масаж с вендузи и си купих уред като на Алена.

Но забелязвам,че целулита е по-видим . Заради изведената вода ли, как мислите? Пък и съм бременна в 5 месец и това ми усложнява положението.
И събирам мнения за добра масажитка след като родя в София ако се доволни от някого. Благодаря ви!

Поздрави,

Мила



Може ли  споделиш за уреда- кой е? Благодаря предварително Simple Smile

# 239
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Привет момичета,

аз си правя вкъщи масаж с вендузи и си купих уред като на Алена.

Но забелязвам,че целулита е по-видим . Заради изведената вода ли, как мислите? Пък и съм бременна в 5 месец и това ми усложнява положението.
И събирам мнения за добра масажитка след като родя в София ако се доволни от някого. Благодаря ви!

Поздрави,

Мила



Може ли  споделиш за уреда- кой е? Благодаря предварително Simple Smile
Casada 2 е уредът.

Общи условия

Активация на акаунт