Бунгала с кухненски бокс/кухня близо до плажа, в България?

  • 45 643
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 253
Намерихте ли си бунгала?
Вече започвам да се отчайвам. Или намирам стари бунгала, или цените са като в 4 зв. хотел Angry

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Точно се връщам от къмпинг Юг. Уж исках да разнообразя, ама не можах Simple Smile Просто това е единственото място, което ми харесва. Разбира се, има си и кусури, но в зависимост от приоритетите, те се преживяват.
За мен e важно да е спокойно и близо до морето, без да са зверски цените.
-------------
Наример има нови бунгала на Градина, вчера минах оттам и те са... по 300 лева на вечер, при това са зад всички каравани, на 12-та линия, с гледка към... напаркиралите коли. И тъй като са на самата прашна пътека, който мине оттам, вдига прахта и всичко ти отива на терасата (в питието). Еми да, лукс вътре, но отвън е... вече казах какво. Не е моята бира това.
-------------
Минах през Кум Кашла. Там има 2-3 направени нови бунгала, по 80 и 100 лева са, със собствен санитарен възел. Бунгалата са хубави (не лукс), самия къмпинг не е, но не е и драма. Има много комари, ама това е нормално, защото има река наблизо. Точно пред къмпинга започва плажа на Корал, който за мен е един от най-хубавите в България. Има ресторантче, по-скоро капанче, с хубава храна на нормални цени.
--------------
За инфо: на Иракли строят нови бунгала. Вероятно дугия сезон ще са готови. Прават ги качествено, красиви, луксозни, на самия плаж. Но не ми се мисли на какви цени ще бъдат, не вярвам да са по-малко от 400 лв на вечер, при положение че тези на Градина (претъпканата Градина) са по 300. Ако ви се струва преувеличено, да спомена, че в ресторанта на самия плаж Иракли, до бъдещите бунгала една супа е 7 лева.
Но пък да го спомена, може и да има хора, за които цената не би била толкова проблем.
--------------
Минах и през Ахтопол. Там има какви ли не бунгала, но тъй като на мен ми е важно да съм близо до морето, гледах само тези. Има приемливи варианти, без лукс, стари, но поддържани бунгалца. Сили турс е фирмата, ако някой се интересува. Точно над плажа са, едни стълби разстояние.
---------------
Ходих преди това на Камчия - няма такъв отврат!!! При все че не съм кой знае колко претенциозна! Мизерно местенце с високи цени. Снимките в booking не отговарят въобще на реалността. Подбрани са най-представителните, но нито едно бунгало не е изцяло реновирано - тук нови тапети, там нова дограма, там нови плочки... мизерна работа на парче. Има красиви снимки на нови бунгала, но... тe въобще не се дават под наем - тогава защо са ги снимали?
Вътре в бунгалото мебелите бяха стари и с  продрана тапицерия, пердетата и чаршафите мръсни, хавлиени кърпи няма. Но за сметка на това бунгалото струва 99 лв на нощ. И е мърляво, непочистено, единия прозорец беше буквално матиран от мръсотия. В банята каналът беше на по-високо ниво от плочките и за да стигнеш до тоалетната, трябва да джапаш в локва. Не само след като се е къпал някой, а винаги.
Терасата представлява плочник с 3-4 вида неравни разбити тротоарни плочки (шестоъгълни, квадратни, разни други, произволно наредени), на които не можеш дори да поставиш спокойно маса и стол.
Аз нямам против базовите условия, но поне да ми е спретнато и чисто.
Плажът и морето са божествени, но около бунгалата  е мизерия - захвърлени стари мебели, бойлери, изоставени изпочупени бунгала, разхвърляни гниещи части стара мебелировка. Life after people.
Ние пристигнахме в събота и имаше доста хора, дошли на плажа само за през деня. Навсякъде автомобили, не можеш да се разминеш, паркирали кой къде свари - никаква регулация, няма минаване дори и пеша, така на гъсто наредени.
Ресторантът е добър, храната е също хубава, но понеже изхранват и деца от лагерите, всичко се бави много.
Шефът на летовището е разбран човек. Когато отказахме да останем повече от една нощ, без никакви проблеми на върна капарото, още на следващия ден. Е, опита се да ни убеди, че е нормално да е мизерия, защото са били бунгала все пак... но никой не може да ме убеди, че е нормално да е мръсно!
Та оттам - към добре познатия любим къмпинг Юг.

-------------
Споделям лични впечатления, не хейтя и не правя реклама Simple Smile Казах вече кое е важно за мен.
------------
И последно: за хубавите бунгала и хотели въобще, резервации се правят много по-отрано. Резервирам обикновено бунгалата на плажа на къмпинго Юг през февруари (сега предвид last minute не бях на плажа, а в гората, там е по-лесно). Старосел резервирам 2-3 месеца предварително.
----------------
Дано съм била полезна, ще се радвам и други хора да споделят!

# 17
  • Мнения: 3 505
Ноеми, коя е тая база в Камчия с тия потресаващи условия и хубави снимки в Букинг?  Интересно ми е и кой ресторантът, който обслужва лагерници?

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 12:43 от +-123

# 18
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Ето тази:
https://romantika-kamchia.com/

Ето и снимките в букинг:
https://www.booking.com/hotel/bg/letovishte-romantika.bg.html
Изглеждат приемливи, но... действителността не е такава въобще. Снимани са само реновираните стаи, казвам "стаи", защото няма ни едно изцяло реновирано бунгало. Или е с тапети, или с нова баня, или с нова дограма. Вариант всичко да е ново или що-годе ново няма Simple Smile

Условията не са баш потресаващи, много хора са ОК с тях, просто аз не харесвам този тип... туризъм. Не съм принцесата с граховото зърно, ама за 99 лева може да се постараят повече.
Иначе, като любител на бунгалата, съм виждала къде-къде по-покъртителни условия. Но само съм виждала, не съм почивала на такива места.

А, и за капак, като казах на управителя, че няма да останем (не съм се карала, нито аз, нито той!), той ми каза: "Е, то и на Албена чак сега реновираха последния хотел!"
Да, знам, така е. НО! Там реновират първо един-два хотела за сезон, после още 2-3 и така поетапно всички са направени. Но реновират цял хотел. Не половината бани в единия, половината дограма във втория, стълбите на третия и др. Също така, като са реновирани, са скъпи, а вехтите са си на ниски цени. Доростор, мисля последния вехт хотел, беше 30-35 лева на вечер. Това е честна сделка, всеки си преценява!

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 15:52 от Ноеми

# 19
  • Мнения: 3 505
Дори и не знаех, че има бунгала близо до морето там. Чак не мога да се ориентирам къде е, а уж Камчия не е голяма. Виждала съм две от базите в гората, като Нимфа ми изглеждаше ок и май не беше 99 лв.  нощувка. Тези в букинга имат изключително висок рейтинг, а иначе и от някои от снимките личи,  че ремонтите за с п***ня боя.

# 20
  • Мнения: 218
Бунгалата на БАБХ Шкорпиловци, кухненски бокс не съм сигурна дали има, но до колкото си спомням имаше барбекю някъде там из базата, на страхотно местоположение са, доста е трудно намирането на телефона им и резервирането, мисля, че само извън сезона може да се резервира за външни хора, храната беше супер (все пак агенция по безопасност на храните), плажа е свободен, но имаше доста подводни камъни, аз лично предпочитам по към централния плаж.

Бунгалата на СБХ са близо до плажа, но не чак толкова близо, на около 500м, стаите са доста прилични, г/д чисти, сменена дограма, врати, има бойлер във всяка баня, комарници на прозорците, цената е 70лв нощувка в сезона (1.07 - 25.08) и около 45 извън сезона, със закуска и вечеря (ужасни) като има и опция с обяд, но не предлагат вариант без изхранване, което е кофти, защото храната там беше наистина беше и малко и изобщо не беше вкусна, а в заведенията на плажа не е скъпо и ходехме там когато не ни харесваше вечерята или поръчвахме друго от "ресторанта" в базата.

# 21
  • Мнения: 3 699
Здравейте, извинявам се за нахлуването в темата, искам да попитам защо държите да сте в бунгало, стана ми странно, че цените са високи 45 лв. нощувка, живея на морето и тук стаите са по-евтини, а са нови с удобства и самостоятелни баня и тоалетна, плазма и климатик

# 22
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Относно Камчия - съгласна съм с Ноеми за "Романтика", поне отвън изглежда мизерно, язък, че са толкова близо до морето...
Иначе ние сме били в "Елмона" и бих казала, че са доста прилични. Има такива, които са реновирани (за повече хора, имат две спални), но и такива, които все още не са. Ние бяхме в такова бунгало (от старите) и беше доста сносно, особено като за 50 лв. на вечер в силния сезон.
https://elmona.bg

# 23
  • Мнения: 3 505
Здравейте, извинявам се за нахлуването в темата, искам да попитам защо държите да сте в бунгало, стана ми странно, че цените са високи 45 лв. нощувка, живея на морето и тук стаите са по-евтини, а са нови с удобства и самостоятелни баня и тоалетна, плазма и климатик
Тръпката е друга. На мен ми е голям мерак, но май тая година няма да ме огрее. Плазми, бани и климатици ползваме целогодишно, но шанс да поживеем в гората имаме няколко дни в годината. Аз и на палатка бих ходила, но мъжът ми не е ок, та и на бунгало да го замъкна, пак ще е успех.

# 24
  • Мнения: 241
Бунгала Джордаш  пълна скръб!
Ето тук съм писала за нашата почивка там -мнение 417:
https://m.bg-mamma.com/?topic=593032.405

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 14:44 от Шийла

# 25
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Здравейте, извинявам се за нахлуването в темата, искам да попитам защо държите да сте в бунгало, стана ми странно, че цените са високи 45 лв. нощувка, живея на морето и тук стаите са по-евтини, а са нови с удобства и самостоятелни баня и тоалетна, плазма и климатик
Бунгалото е съвсе друг тип туризъм. Там, където обикновено ходим е 165 лв на вечер (две отделни непреходни спални, бокс, хол, тераса с навес, баня и ВЦ). Но е на плажа, ходя боса през цялото време, ходя си само по бански,  сутрин пия кафе на терасата на спокойствие, правя закуска на децата или вече те сами си правят, вечер си правим салата и пийваме ракийка с гледка към морето и никой не ни притеснява за нищо. Когато искаме готвено, просто си поръчваме и си го носим на терасата. Ако някой огладнее внезапно - пълен е хладилника. Който когато си иска става и тича на плажа, който иска плува, кара кану, чете, пие кафе - хем си правим каквото искаме, хем сме заедно - всичко е на максимум 100 метра разстояние.
Няма как това да се сравни с хотел, рецепции, камериерки, асансьор, тротоар, улици, светофари, коли, дрехи, обувки ... и ресторанти Simple Smile
Та, с две думи - не е до цената, а до различния тип изживяване и свобода Simple Smile

# 26
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ноеми, кои бунгала имаш предвид в последния си пост?

# 27
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Те са само 2 бунгала, водят се апартаменти и са на плажа на къмпинг Юг. На самия плаж, не горе в горичката. Но се резервират от февруари, понякога и по-рано, като отворят резервациите. Не може да се резервират от предната година, иначе щях да съм го направила за следвашите 4-5 години Simple Smile

# 28
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Изглежда много хубаво, но явно няма смисъл за това лято. Ние имаме резервация за апарт хотел, но аз предпочитам и нещо по-диво, с което поне да закрием сезона. Ще видим, благодаря за инфото! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 721
Тези бунгала реално са на плажа на Обзор.
Кои? Защото мислим да ходим към Обзор .

Общи условия

Активация на акаунт