Бебешката количка - цяла наука за второ висше №42

  • 52 665
  • 758
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 160
Здравейте, някой може ли да сподели опит с количка CYBEX EEZY S PLUS. Интересувам се, дали е подходяща за новородено и дали може да се намери подходящо зимно чувалче за нея? Гледах, че я предлагат с порт бебе Cocoon S, но никъде не откривам какво точно предтавлява и от каква материя е отвътре. Друго, което не откривам като аксесоар към количката е чувалче за краката.

Преди няколко дена видях количката в Рая Тойс и много ми хареса за лятна количка. Много е лека и маневрена. За мен лично е приложима след 6-тия месец, а Cocoon s ми се стори много плътен, по скоро е за зимата. Иначе я дават, че може да се ползва за новородено


Аз миналата седмица взех Cybex Balios S 2 в 1, изглежда супер, но още не е в употреба.

На мен за зимата ще ми трябва. Терминът ми е през септември. А гърбът на количката твърд ли е? Видяхте ли, дали продават и чувалче за краката към количката?

# 121
  • Мнения: 217
Да има чувалчета, съвместими са с Balios S и с Eazy
https://rayatoys.com/chuvalche-za-kolichka-cybex-values-for-life-strength-dark
И друга екстра, която ми направи впечатление, е че може да се вземе борд допълнително за Изито, което е супер за по-малко бебе.

# 122
  • Мнения: 55
От няколко дни чета без да спирам и се обърках още повече 🙄 очаквам първото си дете и имам нужда от съвет, каква количка да избера. Ситуацията е следната - бебето ще се роди през Декември, зимата в нашия град е много студена и снежна, а лятото е адската жега, живея в къща, но мога да оставям количката и в багажника на колата, висока съм около 1.76, предполагаме че и бебето няма да е дребничко, нямаме кой знае какви препятствия по пътищата и със съпругът ми не сме фенове на втората употреба. Относно бюджета, по - скоро клоня за нещо до към 1000, 1000 и нещо, но можем да си позволим и по-скъпа. Ще съм благодарна на отзовалите се, но ми е пълна каша 😊 и нещо като добавка - понеже сме големи фенове на BMW, намерих количка на Maclaren, но май са само летни и такава на Recaro, има ли някой който е използвал такова колички?

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 11:37 от sisies

# 123
  • Мнения: 1 554
Аз от миналоседмичните намаления се сдобих със Cybex Balios S. За зимен, летен кош, кош за кола (Атон 5) и адаптери, с които кошът за кола се закача за шасито на количката дадох около 1000 лв. Много офертно излезе с тия намаления 30% в Комсед. Има ги пак през ноември, така че ти предлагам да изчакаш до тогава и да си вземеш и ти изгодна количка. Още не съм я возила, щото термина ми е септември, но хората са адски доволни - имам 2 приятелки, които я бутат в момента. Според мен с твоя ръст ще ти е от голяма полза, че количката е сравнително висока - не е нужно да се навеждаш много, за да сложиш бебето в който и да е от кошовете. дръжката е телескопична също така, за да си я нагодиш на височината. гумите са големи и не се пукат, летния кош се сваля до напълно легнало положение за удобство на детето. кошчето за кола е преминало краш тестове и от гледна точка на безопасност това е много важно. маневрена е, почти всичко се прави с една ръка, по-скоро спада към леките колички и се сгъва заедно с летния кош буквално с една ръка до размер на куфар. може да я видиш в Рая Тойс и в някои магазини на Хиполенд и Комсед. На мен също ми беше каша, надявам се да съм помогнала Simple Smile.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 472
От няколко дни чета без да спирам и се обърках още повече 🙄 очаквам първото си дете и имам нужда от съвет, каква количка да избера. Ситуацията е следната - бебето ще се роди през Декември, зимата в нашия град е много студена и снежна, а лятото е адската жега, живея в къща, но мога да оставям количката и в багажника на колата, висока съм около 1.76, предполагаме че и бебето няма да е дребничко, нямаме кой знае какви препятствия по пътищата и със съпругът ми не сме фенове на втората употреба. Относно бюджета, по - скоро клоня за нещо до към 1000, 1000 и нещо, но можем да си позволим и по-скъпа. Ще съм благодарна на отзовалите се, но ми е пълна каша 😊 и нещо като добавка - понеже сме големи фенове на BMW, намерих количка на Maclaren, но май са само летни и такава на Recaro, има ли някой който е използвал такова колички?

Може да погледнете ABC Design Salsa 4, мисля че отговаря напълно на критериите ви.

# 125
  • Мнения: 870
И аз заглеждам cybex balios s. Някой който я ползва може ли да ми каже как е Сенника когато летния кош е в напълно легнало положение. Иска ми се да закрива добре бебето?

# 126
  • Мнения: 425
А съм със Cybex Balios S , висока съм 160см ,мъжът ми е към 176/7. И на двама ни е добре като височина, но въпреки това си мисля ,че би ти била удобна по- висока количка. Зимният кош си идва малко ниско.  За мен не, но все пак е добре да я видиш на живо.

# 127
  • Мнения: 100
Ще съм благодарна на отзовалите се, но ми е пълна каша 😊 и нещо като добавка - понеже сме големи фенове на BMW, намерих количка на Maclaren, но май са само летни и такава на Recaro, има ли някой който е използвал такова колички?

Аз си взех на Maclaren daytripper комбинирана количка- с трансформиращ се кош, много е лека и маневрена, и много лесно се борави с нея. На мен лично си ми харесва много, за този бюджет от 1000 лв. според мен си заслужава парите.

https://dundio.com/maclaren-количка-daytripper-blackherringbone- … claren daytripper

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 23:28 от The wolf

# 128
  • Мнения: 1
Здравейте, поръчах си количка от английският сайт https://www.online4baby.com/. Видях, че и други мами са поръчвали от там и искам да попитам дали ви изпратиха номер за проследяване на поръчката, който впоследствие да препратите към българските превозвачи, тъй като при потвърждение на поръчката аз получих само номер на пратката, но си мисля, че това са две отделни неща или може би бъркам?

И също така - направихте ли допълнителна застраховка на пратката? Притеснявам се, защото сумата си е голяма, а  преди не съм пазарувала от чужди сайтове с посредници и се чудя дали да не се презастраховам.

# 129
  • Мнения: 18
Здравейте мамчета, имам запитване към Вас харесала съм бебешка количка Stokke Xplory, но чисто новите са на цена над 2000лв., а ми се струва повече. Втора употреба са около 1000лв., но състоянието им е все едно са четвърта такава. Гледах в Алиекспрес и Алибаба такава подобна на Doux bebe, но цената и само с двата коша и доставката надхвърля 1300лв. А мисля за тези пари поне и кош за кола да си купя. Бихте ли казали от къде сте купили Вашите в Англия дали няма да са на по-добра цена или поръчка от някой сайт. Много Ви благодаря.

# 130
  • Мнения: 2 558
Stokke не са евтини колички, китайските им варианти също не са евтини. А и явно не държиш на марката и качеството, което предлага, а на външния вид 🙄.
Има и доста запазени колички втора употреба, разбира се, не са тези, които се продават по 500лв.

# 131
  • Мнения: 2 170
Здравейте мамчета, имам запитване към Вас харесала съм бебешка количка Stokke Xplory, но чисто новите са на цена над 2000лв., а ми се струва повече. Втора употреба са около 1000лв., но състоянието им е все едно са четвърта такава. Гледах в Алиекспрес и Алибаба такава подобна на Doux bebe, но цената и само с двата коша и доставката надхвърля 1300лв. А мисля за тези пари поне и кош за кола да си купя. Бихте ли казали от къде сте купили Вашите в Англия дали няма да са на по-добра цена или поръчка от някой сайт. Много Ви благодаря.
След като надхвърлят бюджета Ви или си преподреждате приоритетите и купувате друга количка , или отделяте по-голяма сума и си позволявате  Stokke Xplory. За 1000 лв няма как да намерите хем нова или без никакви следи от употреба, хем с всички кошове, все пак никой от онези сайтове не е толкова глупав да продава на загуба. Замислете се , че ако дадете 3000 лв за количка с всички кошчета и бази , няма да искате да я продадете за 1000лв , но нали много запазена , а ако може и някой лев да дадете на купувача....😐.

Ако само вида на количката ви интересува , реплики бол, но сигурността не е гарантирана.....
Можете да погледнете по-стари модели , а не V6 ,  защото ще са по-достъпни.

# 132
  • Мнения: 25 732
Добро утро, Може ли мнение за Нуна пеп.
Дъщеря ми е свикнала на Стоке и не иска да стои в лятна количка, а искам да и взема някаква по лека или тип чадър. Колебая се между Макларън (по леките) и Нуна
Моля за съвет от майки имали такива возила.
Благодаря Ви! Hug

# 133
  • София, България
  • Мнения: 3 580
Ммм то може би е по-добре да пробвате с детето в някой  магазин дали ще иска да стои. Иначе не си заслужава да давате пари и после да се чудите на кой да я продавате... И двете колички са супер, но във вашия случай не зависи от теб коя да вземеш, а от детето Joy
Казваш, че търсиш по-лека количка. Нуна-та е лека, но не колкото Макларън. Аз бих взела Макларън. Simple Smile

# 134
  • Мнения: 25 732

Казваш, че търсиш по-лека количка. Нуна-та е лека, но не колкото Макларън. Аз бих взела Макларън. Simple Smile
Точно в тип Макларън не иска да стои, меко и е, може би ...не знам, свикнала е на друга извивка. Мисля, че Нуна ще е по удобна на детето, а "чадър" количка по удобна на мен.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт