Хитринки за всякакъв случай - 20

  • 51 411
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 274
@Skulpture & Миоки
Няма смисъл да се мъчите с дестилирана вода от сушилнята. Тя е с минерално съдържание около 15 мг/л. Купете си трапезна вода "Сердика" с розова капачка, пречистена с обратна осмоза. При нея общата минерализация е 3-4 мг/л. Мерил съм ги с TDS-метър. А ако сте от София и живеете на ул. "Секвоя" или някъде наоколо, така че чешмяната ви вода е от същия водоизточник, използвайте направо нея. Минерализацията и е 7 мг/л!

# 226
  • Мнения: 13 488
Дали има начин да се разтвори петно от секундно лепило върху памучен плат? Мисля за ацетон.
Никакъв начин.

# 227
  • Мнения: 274
Полимеризацията при цианакрилатните лепила е необратима. Ако е само повърхностно, като изсъхне, можеш да го изстрържеш. Но напои ли се плата с лепило и да изсъхне - това вече става нещо подобно на микарта, няма остраняване.

# 228
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Потвърждавам от опит относно лепилото - няма махане.

# 229
  • Мнения: 94
С какво да почистя новоремонтирана баня? И изобщо какво ползвате за след ремонт - препарати и кърпи, някакви хитринки?
За белия строителен прах  - чисти се най-добре с амониева селитра (тор за растения) разтворена във вода. На вдин строителен обект хигиенистката само така успя да спаси тъмни плочки. Беше ги минавала няколко пъти с какви ли не професионални препарати - с това свтна от раз.

# 230
  • русе
  • Мнения: 1 315
Едно черно яке пуска боята си при пране ,всеки път. Сега и тениската ,която нося под него се оцвети в черно?

# 231
  • София
  • Мнения: 12 006
Едно черно яке пуска боята си при пране ,всеки път. Сега и тениската ,която нося под него се оцвети в черно?
Вариант 1: не носиш якето повече;
Вариант 2: носиш го с черни дрехи и чанта.

# 232
  • Мнения: 2 767
Върти ми се накисване с оцет.... нещо такова се правеше 🤔

# 233
  • Мнения: 18 542
С оцет може евентуално да се намали количеството боя която пуска, но няма да става за носене със светли дрехи. Винаги ще пуска по малко.

# 234
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Пробвай с накисване във студена вода и много сол. Но поне 4 часа или най-добре цяла нощ. Плакнеш и ако трябва повтаряш. Няма да спри напълно но ще намалее. Просто не са фиксирали боята както трябва.

# 235
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Аз с оцет пробвах един китайски пуловер (червен), но не ми помогна, продължи да си пуска. Добре е поне, че не оцветява дрехите ми, но определено след всяко пране избелява.

# 236
  • Мнения: 6 843
Аз знам за накисване във вода с разтворено лимонтузу, така се запечатвал цвета.

# 237
  • Мнения: 4 196
Да питам и тук...
За първи път ще ползвам сушилня за плодове.
Ягодките ми са доста едри. Ще ги режа на 2/4.
Ориентировъчно време и градуси можете ли да споделите?

# 238
  • Мнения: 1 177
Зависи от модела сушилня/дехидрататор. Аз суша на 41 градуса около 16-18 часа

# 239
  • Мнения: 4 196
Зависи от модела сушилня/дехидрататор. Аз суша на 41 градуса около 16-18 часа
Сушилнята е Горение. В момента е на 4 тави, нарязала съм ягодките на филийки (тънки около 5 мм). Пуснах на 10 ч. на 50 градуса. Утре сутрин, преди да тръгна на работа ще ги проверя. При нужда ще досушавам...

Общи условия

Активация на акаунт