Хитринки за всякакъв случай - 20

  • 50 082
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Имате ли представа дали мога да махна петно от обезмаслител за нокти ?
Не знам точно каква е материята на покривката, не задържа вода отгоре, но е тип памучна.
Все повече изоставам. Какво е обезмаслител за нокти?

# 691
  • Мнения: 84
Имате ли представа дали мога да махна петно от обезмаслител за нокти ?
Не знам точно каква е материята на покривката, не задържа вода отгоре, но е тип памучна.
Все повече изоставам. Какво е обезмаслител за нокти?
Поставя се преди гел-лак върху нокътя.😊

# 692
  • Мнения: 9 800
Значи това били гадните летящи! Благодаря ви, ще заредя с клони и листа от орех.

Дайте малко идеи как да махна мазно петно, вече изпратено, от светъл панталон. Памучен, но с изкуствени материали също, и еластичен. Много го харесвам и ми е нов

# 693
  • Мнения: 866
Сода за хляб 1л, 2л веро и 2 л кислородна вода. Бъркате яко и после слагате върху петното. Поне 20 мин да поседи, може и цяла вечер и на сутринта перете.

# 694
  • Мнения: 9 800
Мерси много, ще пробвам още довечера.

# 695
  • Мнения: 4 468
В 1: Напръскай петното с обезмаслител (Meglio ползвам аз), остави за една вечер и след това в пералнята.
В 2: Натъркай с тест гел, остави да престои и пак в пералнята.

# 696
  • Мнения: 1 521
Приемам всякакви идеи как да се справя с бели петна от ракия по мебелите - мебелите са лакирани с естествен фурнир.

# 697
  • Мнения: 2 181
С Пронто за мебели не става ли?

# 698
  • Мнения: 10 216
Приемам всякакви идеи как да се справя с бели петна от ракия по мебелите - мебелите са лакирани с естествен фурнир.

Споменавала съм преди, да ме извинят тия които пак ще четат. Включваш ютията, нагорещяваш максимално,  вземаш една хавлиена кърпа и почваш да гладиш върху нея докато петното изчезне. Това бялото което виждаш е един вид влагата проникнала в дървото. Никакви препарати няма да помогнат. И аз след едни гости това правих. Разля се ракия и уж подложихме салфетки. И като тръгнах да прибирам леле удар щях да получа. Бяло петно на масата. Та гледах из нета предложения и това сработи при мен. Пробвай и кажи дали е станало. Но трябва по-дъълго да гладиш. С едно две тървания няма да стане. Да не се откажеш бързо бързо Simple Smile

# 699
  • Мнения: 7 833
При мен се оправят след полиране с препарат за мебели, но бавно, за няколко дни изчезват. Чувала съм и съвет за търкане с орехова ядка или зехтин - явно мазничко трябва.

# 700
  • София
  • Мнения: 3 626
Момичета мога ли да спася латексови стена от вишнев сироп? Изпуснах го и напръскаха стената,веднага го измих с парцал и вода ,без много да търкам,да не падне боята...но пръските още седят.Не е изсъхнало съвсем,но личи.
Ако не се измие и трябва да се боядиса дали ще личи след боядисването?

# 701
  • Мнения: 13 665
Приемам всякакви идеи как да се справя с бели петна от ракия по мебелите - мебелите са лакирани с естествен фурнир.

... Включваш ютията, нагорещяваш максимално,  вземаш една хавлиена кърпа и почваш да гладиш върху нея докато петното изчезне. Това бялото което виждаш е един вид влагата проникнала в дървото. Никакви препарати няма да помогнат... Но трябва по-дъълго да гладиш. С едно две тървания няма да стане. Да не се откажеш бързо бързо Simple Smile
И все пак внимавай Simple Smile Моя приятелка с гладене върху масата си беше свалила целия лак и байц от плота!
Не може да няма нищо измислено за подобни цели.  Преди време някакви химикалки за точно такива дребни поправки ми минаха пред очите. Виж в Бриколаж, Практикер, обикновените железарии.

# 702
  • Мнения: 1 521
Момичета мога ли да спася латексови стена от вишнев сироп? Изпуснах го и напръскаха стената,веднага го измих с парцал и вода ,без много да търкам,да не падне боята...но пръските още седят.Не е изсъхнало съвсем,но личи.
Ако не се измие и трябва да се боядиса дали ще личи след боядисването?

Имала съм подобни случки, само че с червено вино. Общо взето след като изсъхнат и минат няколко дни от червени петната стават сиви. Някакси червеното избледнява. Ако решиш да боядисаш цялата стена, няма да си личат. Опитът ми включва и петна от вино върху...тапети. И там избледняха от само себе си.

# 703
  • Мнения: 38 945
Преди боядисване петната да се минат с малко грунд. Така няма да прозират петната след боядисване.

# 704
  • Мнения: X
Аз бих разтворила едно пакетче лимонтозу в половин чака вода и бих минала с гъбичка върху петната първо.

Общи условия

Активация на акаунт