Качествена дограма - 2

  • 55 747
  • 791
  •   2
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз търся мнение за Veka?

# 151
  • Мнения: 88
Здравейте,
Търся отзиви за Ролпласт - Костенец. Както и за бюджетна дограма (кафява), за която няма да съжалявам.
Тук всички говорят за 3-4-5-6 камерни стъклопакети. На мен ми трябва такъв с 2 стъкла - за къща, която не е целогодишно обитавана. А и у дома сме със стъклопакет с 2 стъкла.
Предполагам, че въпросите ми звучат наивно, но съм напълно боса по темата.
Наистина ще съм благодарна!

# 152
  • Мнения: X
Цветната дограма е едни 20-30% нагоре в цената, та не знам как се гони нисък бюджет в случая. Иначе две стъкла и 3 камерен профил са достатъчни в случая, но качеството на профила, както и монтажа на дограмата са най-важни.
Купих жилище с ПВЦ дограма куча марка, която никога не е била ползвана и въпреки това след 15 години беше тотално неизползваема - изметната и с увиснали врати и крила. Та хубаво е като е евтино, ама е добре да може да се ползва повечко време без проблеми. Определете си бюджет и влезте в няколко фирми за дограма да разпитате, да съберете оферти и тогава сравнявайте и събирайте мнения. Пари няма да ви искат, само трябва да отделите няколко часа време.

# 153
  • Мнения: 19
Здравейте. Някой запознат ли е с цените на сгъваемите системи тип гилотина?

# 154
  • София
  • Мнения: 12 231
Здравейте,
търся съвет дали да са две или три стъклата на дограмата за къща, която ще ползваме само лятото към момента.
Има ли смисъл да залагам на троен стъклопакет или би бил достатъчен и двоен?
В апартамента сме с троен стъклопакет и дървена дограма и съм доволна, но в момента търся по-бюджетен вариант за къщата. Разбира се, ако разликата е значителна между двоен и троен стъклопакет  при пвц дограма ще взема такъв.

# 155
  • Мнения: 40 924
За лятна къща няма смисъл. По-скоро ролетни щори или жалузи/капаци за защита от слънце.

# 156
  • Мнения: 9 439
Поръчвахме скоро дограма. Разликата между двоен и троен стъклопакет беше 80 лева. Естествено заложихме на тройния. Веднъж сменяме дограма. Не си заслужава да пестим.

# 157
  • Мнения: 642
Поръчвахме скоро дограма. Разликата между двоен и троен стъклопакет беше 80 лева. Естествено заложихме на тройния. Веднъж сменяме дограма. Не си заслужава да пестим.
Ние закупихме апартамент, който е в строеж в момента. Доплатихме за троен стъклопакет 630 лв.  От фирмата строител ни уверяваха, че няма смисъл, но аз по същата логика реших, че веднъж се прави. Освен това сега доплащаме разлика, а ако решим да го сменим след това ще плащаме цялата цена.
 Някой знае ли каква е разликата в цената на квадратен метър?

# 158
  • Мнения: 9 439
Сега видях, че не съм уточнила. Говоря за вратопрозорец.

# 159
  • Мнения: 40 924
То, ако имаш парите, от нищо не бива да се пести. Друго е, ако тези 500 лева са ти важни и не можеш с лека ръка да махнеш и да ги дадеш. Тогава вече се гледа колко полза има от това да ги дадеш за това или онова. 

# 160
  • София
  • Мнения: 12 231
Засега съм поискала оферта за двоен стъклопакет, но според цените и разликата между двоен и троен на една друга фирма смятам, че ще е към 700 лв отгоре. Поисках вече оферта и за троен. Мога да ги дам, но както е писала Черна Станция въпроса е дали се налага. Защото както при всеки ремонт има още доста разходи и тези пари няма да са ми излишни и в други направления. В апартамента сме с троен и съм доволна, но наистина не мога да преценя за къщата дали би имало смисъл. Ще обсъдя въпроса и с фирмата на която съм се спряла.

# 161
  • Мнения: 40 924
Тройният стъклопакет пази от студ и от шум. В лятна селска къща се предполага, че няма да имаш и двете.  Даже и да имаш някое шумно селско куче при съседите, то едва ли ще стоиш на затворен прозорец.
В същото време третото стъкло не пази от слънчево греене. И затова казах, че за лятна селска къща е по-добре парите за трето стъкло да се дадат за кепенци, щори и т.н. Има едни много симпатични кепенци с подвижни ламели например.

# 162
  • София
  • Мнения: 1 902
Коя фирма предлага такива кепенци?

# 163
  • Мнения: 40 924
Много са, напиши в Гугъл "капаци за прозорци / кепенци с подвижни ламели" и избирай.

# 164
  • Мнения: 9 791
Брях, какви неща са измислили хората, че и ги има и у нас. Освен класически тип кепенци, има и плъзгащи, както и сгъващи се (хармоника). Мернах и белгийски, и италиански.
Впечатлена съм!

Общи условия

Активация на акаунт