Качествена дограма - 2

  • 56 591
  • 791
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 340
Имахме секюрити обков на Сиджения и дръжки Хопе Секустик. Пробваха да ни разбият, но не успяха. Понеже беше през деня, не са чупили стъклопакети, но  с обкова не се пребориха, бяха оставили следи по профилите, но нищо фрапиращо. Дограмата беше на Алупласт и май 5 камерна, със сигурност не по-малко. Съседите ни бяха с триплекс на Сайт Гобен след чупене стъклопакети при обир. Казаха, че това е най-доброто решение.

# 526
  • София
  • Мнения: 55
Здравейте,
бихте ли ме посъветвали относно външни ролетни щори. Искаме да са моторизирани и вградени под външната изолация. От две фирми получих две различни мнения: 1. два пъти по-скъпи от челните, защото трябвло да се топлоизолира кутията; 2. Нямало как да се топлоизолира кутията.
Вие какво ще ме посъветвате. Става дума за къща, която все още не е построена.
Благодаря!

# 527
  • Мнения: 41 490
С кутиите винаги е проблем. Вятърът също е проблем. И изобщо вместо да се занимаваш с тези сложнотии защо не си сложиш ей това долу. Не е скъпо, здраво е, сменя се лесно, върши същата работа и отива на къща.

# 528
  • Мнения: 5 925
С кутиите винаги е проблем. Вятърът също е проблем. И изобщо вместо да се занимаваш с тези сложнотии защо не си сложиш ей това долу. Не е скъпо, здраво е, сменя се лесно, върши същата работа и отива на къща.



Това външни капаци ли са? ПВЦ? Знаеш ли коя читава фирма ги монтира в БГ?
В чужбина съм ги виждала и са много по-удобни, функционални и красиви от ролетни щори.

# 529
  • Мнения: 41 490
Фирмите са много, пусни търсене за "капаци за прозорци" и ще излязат 100 фирми.

П.П. За мен имат само един по-съществен недостатък - ламелите са доста дебели (поне 5 мм) и ако вземеш 25 ламели за един прозорец това прави 12 - 13 см намаляване на светлата площ на стъклото, от там по-малко светлина. Та не е за малки прозорчета, а за "преостъклени" къщи.

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 20:00 от Черна станция

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Аз искам да сложа такива капаци, но от ноември чакам да ми дадат цена от фирмата, която ни монтира дограмата. Само повтарят, че е много скъпо, но така и не ми дават оферта. Добре, че ми припомнихте. Днес ще ги търся пак.

# 531
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
LaDiDa помня, че слага дограма от фирмата, която и аз слагах, доволна ли си? Същата ли фирма ще ти слага капаците.

# 532
  • Мнения: 41 490
Аз искам да сложа такива капаци, но от ноември чакам да ми дадат цена от фирмата, която ни монтира дограмата. Само повтарят, че е много скъпо, но така и не ми дават оферта. Добре, че ми припомнихте. Днес ще ги търся пак.

По-добре потърси друга фирма. Тези явно не го правят това и се опитват да те откажат, то е кристално ясно. Накрая ако ги натиснеш ще наемат друга фирма, защо ти е? Отиди пий от извора.

# 533
  • София
  • Мнения: 55
Фирмите са много, пусни търсене за "капаци за прозорци" и ще излязат 100 фирми.

П.П. За мен имат само един по-съществен недостатък - ламелите са доста дебели (поне 5 мм) и ако вземеш 25 ламели за един прозорец това прави 12 - 13 см намаляване на светлата площ на стъклото, от там по-малко светлина. Та не е за малки прозорчета, а за "преостъклени" къщи.

Ами да, това е един от недостатъците им, а и почистването не е много удобно. Живяла съм в жилища и с трите опции (ролетни, ламелни щори и капаци). От практична гледна точка и мое лично мнение, ролетните са най-удобни и лесни за почистване. Само дето тези челни кутии са ми малко груби. Ще е свържа с още няколко фирми да поразпитам. От едната ми казаха, че ги имат в каталога си, но досега никой не ги е поръчвал, та може и аз да съм наопаки Wink

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 559
Doriva, ние до сега събирахме оферти и избирахме в крайна сметка дограма и щори, като щорите (след едно чудене дали ролетни или ламелни или комбинация) ще са ролетни и вградени. За самото вграждане не сме имали никакво колебание, категорично не искаме видими кутии. Фирмите предлагат такива, които са си предназначени за вграждане. От 5 фирми, към които направих запитване, никой не е коментирал някакви проблеми на вградените щори. Сигурно има разлика в цената, въпреки че конкретно не съм питала за сравнение, но всички такива щори са с изолация вътре в самите кутии. При положение, че и допълнително външно ги покрива топлоизолацията, не може да е такъв негатив това. Не откриваме топлата вода, не е чак такава екзотика вградената щора. Ще поразпитам за всеки случай за чисто технически параметри, но ми звучи като да искат да те откажат, незнайно защо.

# 535
  • Мнения: 5 925
Вградени щори съм виждала само в много южни страни, където снеговалежа е инцидентен на 10 години. И средната годишна Т. не е много под 10 - 15 градуса. Проучете си защо е така.
В по-северните страни има капаци.

# 536
  • Мнения: 41 490
Ако става дума за това:

http://www.kasiopes.com/images/vanshna-vgradena-roletna-shtora-a1820t.jpg

Майка ми има такива и казва, че духа през тях. Може и да има начин да се изолира допълнително, не знам.

# 537
  • Мнения: 1 039
Ако става дума за това:

http://www.kasiopes.com/images/vanshna-vgradena-roletna-shtora-a1820t.jpg

Майка ми има такива и казва, че духа през тях. Може и да има начин да се изолира допълнително, не знам.
И ние имахме такива на вилата и да духаше. Сменихме дограмата и пакетите и сложихме външни щори ( кутийте са на промот и не са от огъната ламарина) и е доста по изолирано сега, въпреки че дограмата не е най високо качество. Пет камерна е, но пакетите са ни стопсол и 4 сезона.

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
LaDiDa помня, че слага дограма от фирмата, която и аз слагах, доволна ли си? Същата ли фирма ще ти слага капаците.
Авел е фирмата. Дограмата е пълен топ!  Особено като гледам разликата между нея и Рехау, която е в апартамента ни. Доволни сме от изпълнението и монтажа, въпреки, че още не я използваме. Не са ни монтирали комарниците още, ама и ние не бързаме. Обадих им се за капаците, обещаха да изпратят оферта. Да видим колко ще излязат тези плашещо-скъпи капаци! Като изпратят офертата, ще я споделя тук.

# 539
  • Мнения: 41 490
Авел е фирмата. Дограмата е пълен топ!  Особено като гледам разликата между нея и Рехау, която е в апартамента ни.


Сравняваш круши с ябълки. Авел не произвежда профили, а Рехау не ти е монтирала дограмата. Ако искаш да си обективна сравнявай профил с профил, и монтажна фирма с монтажна фирма. Като за мен второто сравнение е по-важното и щом си доволна от тази форма Авел това е супер, но не може да ги сравняваш с Рехау.

Общи условия

Активация на акаунт