Лазерна епилация:
Всяка машина, наречена лазер, има кристал, който определя и вида му (неодимов, рубинов, александритов). Лазерите излъчват според вида си, в строго селективен спектър (808 nm., 755 nm., 1064 nm.). Според вида си, могат да третират всякакъв вид окосмяване – както светли, така и тъмни косъмчета.
Фотоепилация:
Наименованието ѝ IPL се превежда буквално – интензивна пулсираща светлина. IPL машините излъчват и въздействат в широк светлинен спектър (от 600 до 1200 nm.). Приложими са за светли кожи с тъмен косъм, тъй като светлината от фотоепилатора се "привлича" от меланина (тъмният пигмент в косъма).
Електроепилация:
Бива 2 типа – иглена и безиглена (с помощта на пинсета). По-ефективна и по-разпространена в България, а и на световно ниво, е иглената електроепилация. Сигурен метод за премахване на руси и тънки косми, върху които не може да бъде повлияно с лазер. Много фина метална сонда (игла) пронизва в паралелна позиция всеки фоликул, като през него се прокарва регулиран нискочестотен ток, който поврежда трайно структурата на косъма. Това положение се задържа няколко секунди, като преди иглата да се извади, се спира притокът на ток. Иглите, с които се извършва процедурата, са стерилни и за еднократна употреба. Недостатъци на процедурата – набелязаната зона се обработва твърде бавно, тъй като космите се третират един по един, и при по-чувствителните кожи е налице известна опасност от белези и пигментации, които да останат дълго време след процедурата.
Колко процедури са необходими за траен ефект?
За лице – между 8 и 12;
За тяло – между 5 и 9.
От какво зависи броят на процедурите?
От избора на апарат, с който ще третирате съответната зона;
От зоната, която ще третирате;
Хормонален баланс;
Период, на който извършвате процедурите.
Какво означава траен ефект?
Предполагаемо, няколкогодишен. Вечно "безкосмие", за съжаление, е много трудно постижимо.
Кога се вижда ефектът от процедурата?
При добре извършена процедура, ефектът започва да се наблюдава между 10-тия и 20-тия ден, след направата на съответната зона. Изразява се в цялостно или частично "окапване" на нежеланите косъмчета.
Кога не се правят такива процедури?
Стафилококова инфекция на кожата;
Херпес симплекс;
Онкологични заболявания в периода на лечение или при неефективност на лечението;
Бременност;
Прием на лекарства, увеличаващи фото-чувствителността;
Силен тен на кожата;
Използване на автобронзанти.
Резултати от анкетата, публикувана в предишната тема:

Линкове към старите теми: 1, 2, 3, 4, 5 и 6.