Качествена дограма - 2

  • 55 692
  • 791
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 114
А на западната същите ли? Няма ли някакво значение изложението?

# 76
  • София
  • Мнения: 4 122
А на западната същите ли? Няма ли някакво значение изложението?

Не едни и същи са. Сутрин огрява детска и кухнята, след обяд след 15 ч. до късно вечер спалнята и хола. Ще видим зимата как ще бъде.

# 77
  • Мнения: 1 476
Здравейте! Започвам да събирам оферти за дограма. Количествата са като за двуетажна къща. Моля, дайте малко насоки как да процедирам. Имам номенклатурата на дограмата - размери, отваряемо/неотваряемо, вид стъклопакет за всеки прозорец.  По поща ли да се свързвам или по телефон? На място ли да ходя? Да искам ли отстъпки или допълнителни екстри като бонус? В момента нямам дори бегла идея колко ще ми струва и честно казано съм малко притеснена. Всеки съвет ще ми е от полза...

# 78
  • Мнения: 9 436
Сега през есента и зимата работата на фирмите за дограми драстично намалява и пускат % намаление.
Не казваш откъде си. Най- хубаво е на място, но щом не можеш по-добре на имейл, защото ще имаш възможност да прикачиш снимка на прозореца и размерите му. Провери много добре фирмите за дограми, ние хванахме промоция троен стъклопакет на цената на двоен. Разликата е осезаема. Ако решиш мога да ти дам координати на тази фирма, за която ти говоря да си свериш часовника. В нашият град тя е най- евтината и качествено работеща.

# 79
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте! Започвам да събирам оферти за дограма. Количествата са като за двуетажна къща. Моля, дайте малко насоки как да процедирам. Имам номенклатурата на дограмата - размери, отваряемо/неотваряемо, вид стъклопакет за всеки прозорец.  По поща ли да се свързвам или по телефон? На място ли да ходя? Да искам ли отстъпки или допълнителни екстри като бонус? В момента нямам дори бегла идея колко ще ми струва и честно казано съм малко притеснена. Всеки съвет ще ми е от полза...

Зависи от кой град си. Ако си от София е по добре с размери да обиколиш няколко фирми и да вземеш оферти. Аз за София се бях спряла на Лукспласт. Добра цена и отстъпка дадоха, но в последствие се спрях на конкретен човек препоръчан от близък. Той ми даде близка оферта до тази на Лукспласт.
За 3 стаен апартамент за смяна на дограма на хол, 2 стаи и слагане на дограма на балкон ни излезна всичко 3 100 лв. (сваляне на стара от 2 стай, хол и демонтаж на балконска, но слагане на балкона, тъй като го усвоихме) - избрахме Кьомерлинг 5 камерна, Ка стъкло - 4 сезона - 3 стъкла. Обков Мако.

# 80
  • Мнения: 1 476
Къщата не е в София, но "пускам пердето" и ще искам оферти и от Софийски фирми. В момента Ворошилов имат доста добра промоция, макар че не знам как са откъм качество. Дори и да си сложат транспорт, пак има сметка, тъй като дограмата на цялата къща не е никак малко...

# 81
  • София
  • Мнения: 4 122
Къщата не е в София, но "пускам пердето" и ще искам оферти и от Софийски фирми. В момента Ворошилов имат доста добра промоция, макар че не знам как са откъм качество. Дори и да си сложат транспорт, пак има сметка, тъй като дограмата на цялата къща не е никак малко...

Ако искате мога да Ви дам на ЛС координати на нашият човек. Ворошилов не са ОК с качеството.

# 82
  • Мнения: 1 464
Здравейте! Може ли мнение за тази дограма и стъклопакет?

# 83
  • Мнения: 989
Още един глас и от мен ПРОТИВ Ворошилов.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 029
Ние сложихме дограма Саламандър, със стъклопакет бяло/ 4 сезона. За стая, която се огрява от слънцето (запад, юг), не се препоръчва К стъкло, защото свойството на К стъклото е да задържа топлината в стаята и при директно огряване от слънцето става парник в стаята.

# 85
  • Мнения: 1 476
Здравейте! Имаме 3 оферти, които са горе-долу на еднаква цена и съответстват на бюджета ни. Стъклопакетът и на трите места е троен - 4 сезона / бяло / Ка. Коя комбинация профил - обков е по-добрата? И за трите места имаме препоръки от техни клиенти Simple Smile
- профил 5к Кьомерлинг 76 + обков Мако
- профил 5к Саламандър + обков Рото
- профил 5к Трокал 76 + обков ВинкХаус

# 86
  • Мнения: 9 436
Напиши и цените на трите оферти.

# 87
  • Мнения: 1 476
Напиши и цените на трите оферти.
- профил 5к Кьомерлинг 76 + обков Мако - 5020 лв.
- профил 5к Саламандър + обков Рото - 4800 лв.
- профил 5к Трокал 76 + обков ВинкХаус - 4950 лв.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 029
Аз бих сложила Кьомерлинг заради обкова Мако, който е австрийски.
Иначе може и Саламандър.
Трокал не бих сложила, най-малкото обковът Уинкхаус е турски и не е от най-качествените.

# 89
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 203
Напиши и цените на трите оферти.
- профил 5к Кьомерлинг 76 + обков Мако - 5020 лв.
- профил 5к Саламандър + обков Рото - 4800 лв.
- профил 5к Трокал 76 + обков ВинкХаус - 4950 лв.
проучи къде са читави майсторите.
и най-добрата дограма може да я прецака "кадърния" майстор.

Общи условия

Активация на акаунт