Качествена дограма - 2

  • 55 670
  • 791
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 32
Здравейте, ние сме с дограма, поставена от строител - Алупласт (зная, че не са качествени). Проблема е в спалнята, в която има до прозореца бюро (хоум офис). При лошо време предимно зимата духа през дограмата малко, но се усеща как се покраща пердето. Какво може да се направи в този случай? Под перваза евентуално мога да сложа нещо като текстилните стопери за врата, но вертикално по прозореца също духа, там как може да се изолира?
Викнете фирмата направила монтаж за реглаж. Услугата не е скъпа. Веднъж като Ви покажат, ще си го правите сами. Профилите се свиват и разтягат лятно и зимно време, та ще Ви е от полза да знаете как да ги нагаждате. Ако проблемът е друг - ще сменят уплътнението.

mona77, това и ние сме го играли... Ще намерите кой да Ви ги направи. Стъклата понеже са големи при нас и дебели, сме платили и за кантиране, то придава по-голяма здравина на стъклопакетите.

А коя фирма сте ползвали, ако сте в София?

А откъде духа? Защото  ние установихме,  че духа всъщност от между стената и прозореца, вече се появявя и фуга. Сложили са малко полиуретан, а останалото са запълнили с нещо евтино/временно и сега прозорците се отделят от стената...

# 706
  • DE
  • Мнения: 98
Здравейте,
необходима ми е вашата помощ. Става въпрос за остъклението което вече е направено на два почти еднакви балкона (панелен блоk в София). Съгласно офертата трябваше двата балкона да са остъклени еднакво. Комарник беше предвиден за всеки балкон, на едно от отварящите се крила.
В действителност обаче, единият балкон е с тъй нареченото летящо крило или както фирмата го нарича
“ ПОДВИЖЕН ДЕЛИТЕЛ В СРЕДАТА“. Комарниците за двата балкона бяха предвидени да са в алуминиева рамка, която да бъде монтирана на дограмата.
Благодаря предварително ако може някой да ми помогне при търсенето на отговор на следните въпроси:
   - прилагам офертата за балконите, действително ли е планувано така, че единия балкон да е с ПОДВИЖЕН
    ДЕЛИТЕЛ В СРЕДТА( това твърди фирмата)?  Описанието на дограмата за двата балкона е абсолютно идентична.
   - как се ще се монтира комарника на такъв прозорец?
   - възможно ли е след монтажа на този комарник, двете крила на дограмата едновременно да се отварят?
   - има ли друг вид комарник за този тип прозорци?


# 707
  • Мнения: 40 894
Благодаря предварително ако може някой да ми помогне при търсенето на отговор на следните въпроси:
   - прилагам офертата за балконите, действително ли е планувано така, че единия балкон да е с ПОДВИЖЕН
    ДЕЛИТЕЛ В СРЕДТА( това твърди фирмата)?  Описанието на дограмата за двата балкона е абсолютно идентична.
   - как се ще се монтира комарника на такъв прозорец?
   - възможно ли е след монтажа на този комарник, двете крила на дограмата едновременно да се отварят?
   - има ли друг вид комарник за този тип прозорци?


Не мога да кажа как се разбира, може да е свързано с по-големия размер на единия балкон. Обаче нищо страшно не е станали и даже е по-добре така. В старото ми жилище имам точно така направен остъклен балкон и е удобно. Не знам обаче защо се наложи така. Не е никакъв проблем - една дръжка по-малко, не си личи, че е отваряемо, а се отваря само при нужда. Може и само едното, може и двете.
Комарник може да се сложи на отваряемото крило, на рамка и с панти. Разните там ролетни и прочее май не могат, те искат неподвижна рамка около отварящото се крило. Но това важи и за двете конфигурации.

Като цяло нищо не губите, даже аз бих искала и двете да са с такова крило.

# 708
  • Мнения: 6 292
Някой така ги е заложил. Трудно, но на Вашите схеми се вижда, че на П4 има една дръжка при две отваряеми крила, а на схема П6 са две, което означава, че има греда. Едната дръжка при две съседни отваряеми крила означава летящ делител, защото пасивното крило се отваря с ръчка на самия обков. Респективно двете дръжки на съседни крила означава, че имате греда по средата.

# 709
  • DE
  • Мнения: 98
Сърдечно благодаря за отговорите.
Казано честно, ми е все едно как се отварят прозорците. Не ми е все едно обаче как е монтиран комарника.
Мога ли едновременно да отварям двете крила с този така монтиран комарник. Все още фирмата не ми е дала отговор как е монтирала този комарник. Снимки на такъв монтаж не намирам в интернета. В чуденка съм дали стабилно може да се монтира, без да ме е страх, че на някого който минава под блока може да му падне на главата тоя комарник.

# 710
  • Мнения: 40 894
Сърдечно благодаря за отговорите.
Казано честно, ми е все едно как се отварят прозорците. Не ми е все едно обаче как е монтиран комарника.
Мога ли едновременно да отварям двете крила с този така монтиран комарник. Все още фирмата не ми е дала отговор как е монтирала този комарник. Снимки на такъв монтаж не намирам в интернета. В чуденка съм дали стабилно може да се монтира, без да ме е страх, че на някого който минава под блока може да му падне на главата тоя комарник.

Най-простият комарник - на панти, отваря се навън, докато прозорците се отварят навътре. Пантите са завинтени на гредата. Можеш да отвориш и двете крила, но комарникът няма да пази тогава, защото едното е без мрежа.

https://plast-market.bg/image/cache/catalog/products/dogrami/kom … etki-550x550w.jpg

https://demag.bg/image/cache/catalog/products/Mregi/Komarnik-na- … nti-1024x1024.jpg

# 711
  • Мнения: 9 778
На мен комарник роло ми е много удобен. Той се монтира на цяла рамка, отвън на дограмата, само негова.
Недостатъкът е, че с още около 2 см. се смалява светлият отвор на прозореца. Вероятно е и малко по-скъп от обикновения.
На двоен отваряем прозорец с летящо крило ще трябва да обхваща и 2-те крила, т.е. за да се вдигне/пусне, ще трябва да се отвори леко и второто крило. Но пък за разлика от обикновените комарници тип врата не провисва. Всички комарници тип врата провисват и то много бързо -за няколко месеца. И в къщи, и по хотели все е същото - за да затвориш, трябва да надигаш, иначе не става, остава да се мандахерца. На прозорци без балконска врата ще е неудобно да затвориш обикновен комарник - ще трябва да се надвесваш, за да подхванеш отворения навън комарник.

# 712
  • София
  • Мнения: 12 229
Здравейте,
имам следният въпрос. Дали може да се махне и да се запази, новомонтирана преди година пвц дограма и после да се ползва на друго място? Монтажа е с пяна и някакви винтове мисля, ако правилно си спомням. Все още не е измазвано или обръщано. Размерите са 140 на 160, едното крило е отваряемо, двоен стъклопакет.
Колкото и да го мисля, новата стълба за тавана ми се иска да е точно там и ще трябва да се зазида част от прозореца и да се монтира по-малък.
Не е толкова много пари старата дограма, но ако има начин да се запази, ще съм доволна.

# 713
  • Мнения: 6 292
Да, никакъв проблем.

# 714
  • Мнения: 18 498
Може.
В разни групи съм виждала дори хората да си продават старата дограма и представете си - има купувачи.

# 715
  • Мнения: 43
Здравейте,

Имам колебания каква дограма да поставя на усвоен балкон с южно изложение. Размерите са 236 широко на 141 високо.
Удачно ли е да има само 1 отваряем прозорец по средата?

Относно стъклопакетите четох в темата и разбрах, че след като не е чист запад, е добре да се сложи К-стъкло/бяло/К-стъкло.

Колебая се между Трокал на Ролпласт (имаме поставени два балконски "пистолета" на Трокал от Ролпаст и сме доста доволни) и Профилинк на Порфил Груп. Нещо по-бюджетно търся. За София.

# 716
  • Мнения: 6 292
За какви цели ще ползвате балкона? Когато е стая обемът е друг и топлината се разнася, ефектите са положителни, но лятото е ад на такъв остъклен балкон, освен ако не е север или някакъв изток.  При нас на чист юг беше като парник лятото ако не седи нон стоп отворен, но зимата беше рай. Та преценете си може ли да седи отворен лятото постоянно и за какво се ползва.
Неотваряемите остъкления са евтини, но трудни за почистване, само в средата ще е малко. Или трябва да е двойно отваряне с летящ делител и да остават по около 40-50 см макс крила странично или мислете и отваряне в краищата.

# 717
  • Мнения: 43
За какви цели ще ползвате балкона? Когато е стая обемът е друг и топлината се разнася, ефектите са положителни, но лятото е ад на такъв остъклен балкон, освен ако не е север или някакъв изток.  При нас на чист юг беше като парник лятото ако не седи нон стоп отворен, но зимата беше рай. Та преценете си може ли да седи отворен лятото постоянно и за какво се ползва.
Неотваряемите остъкления са евтини, но трудни за почистване, само в средата ще е малко. Или трябва да е двойно отваряне с летящ делител и да остават по около 40-50 см макс крила странично или мислете и отваряне в краищата.

Балконът е усвоен към хола, т.е. е част от хола, няма втора дограма след него. Просто е част от стаята (с него около 23 квадрата площ).
Търсим ефект да е топло през зимата, защото радиаторите са свалени. Като цяло апартаментът е доста топъл.
Ако лятото стане прекалено топло може да се мисли за климатик.
Сега от едната фирма за дограма ми казват, че е по-добре да се сложи К-стъкло само отвътре, защото отвън и отвътре щяло да стане малко overkill.

# 718
  • Мнения: 2 420
За какви цели ще ползвате балкона? Когато е стая обемът е друг и топлината се разнася, ефектите са положителни, но лятото е ад на такъв остъклен балкон, освен ако не е север или някакъв изток.  При нас на чист юг беше като парник лятото ако не седи нон стоп отворен, но зимата беше рай. Та преценете си може ли да седи отворен лятото постоянно и за какво се ползва.
Неотваряемите остъкления са евтини, но трудни за почистване, само в средата ще е малко. Или трябва да е двойно отваряне с летящ делител и да остават по около 40-50 см макс крила странично или мислете и отваряне в краищата.

Балконът е усвоен към хола, т.е. е част от хола, няма втора дограма след него. Просто е част от стаята (с него около 23 квадрата площ).
Търсим ефект да е топло през зимата, защото радиаторите са свалени. Като цяло апартаментът е доста топъл.
Ако лятото стане прекалено топло може да се мисли за климатик.
Сега от едната фирма за дограма ми казват, че е по-добре да се сложи К-стъкло само отвътре, защото отвън и отвътре щяло да стане малко overkill.

Какво е overkill.........?

# 719
  • Мнения: 6 292
Е то тогава не е остъклен балкон, а е прозорец на стаята, която не е 5-6 кв.м. и оградена само от стъкла... Тогава няма да има ефекта на парник.

Общи условия

Активация на акаунт