Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 530
  • 789
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 373
Радвам се за липсата ми на проблеми с пратките. От както се отървах от скапаните ни чиновници и скапната държава си плащам и получавам без драми. Потрайте още 2-3 седмици и дано ЕС го нач..ук..ат на пасмината шапкали и чантаджии и да почнете и вие да получавате нормлано стокте до 150 евро. Дали ще минат по старите правила поръчаните преди промяната зависи как чиновниците ще се опитат да четат евангелието. За разлика от рекета над веригите, където имаше кой да вдигне врява сега трудно ще се намери някой да спасява давещите се вместо самите давещи се при напъните на чиновниците да се опитват да рекетират като за последно. В ЕС ви вкараха, но правата Ви няма кой да ви извоюва вместо вас.
Имам пратка UH xxx BE изпратена на 30 април, която е с последен статус от 15 Юни:
Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days
От това което чувам, вече трябваше да е получено известие, но проблема ми не е кога, а  от кой ще дойде известието.
Явно звездите Ви говорят. Като ги слушате и продължавате да си твърдите на вашата няма смисъл. Пратките пристигат с БГ пощи и точка. Там ги търсите и точка. Като имате желание може да видите по сайтовете кой е адреса на пакета и чие име е написано за име на получател, но първо питайте за това този дето казва че пристигат с МБМ. С МБМ пристигат BG0000, но никога никой не е получавал BE пратка с тях.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 17:43 от netman71

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Е до сега за 10 дена митница ,сега когато всичко трябва да мине и да се обработи ,колко ли.
затова още преди месец казах че мисля, че промяната ще е бутафорна (само на хартия), дори и да не е платено ДДС пак може и да не е проверят
например, това е статус в митница и вероятно тази седмица ще го пуснат към пощенския оператор

# 572
  • Мнения: 2 836
Аз така и не разбрах. Като съм поръчала неща преди 2,3,4 седмици и ще пристигнат след 01.07.-ще се дължат ли такси и към кого? Митници, бг пощи, мбм?

# 573
  • Мнения: 68 658
Още малко и ще видим Grinning

# 574
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Аз така и не разбрах. Като съм поръчала неща преди 2,3,4 седмици и ще пристигнат след 01.07.-ще се дължат ли такси и към кого? Митници, бг пощи, мбм?
според митниците е "да"
но да сканират подробно (обработват) всяко пакетче ме съмнява
митница ДДС 20%, бг. пощи такса 3,90

# 575
  • Варна
  • Мнения: 81
Накрая дойде ,не че нещо.Бях си направил нова поръчка ,тя си пристигна нормално.

# 576
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
днес получих 3 плика с номара започващи с БГ от бг пощи
явно китайците са били шута на МБМ

# 577
  • Варна
  • Мнения: 124
днес получих 3 плика с номара започващи с БГ от бг пощи
явно китайците са били шута на МБМ

А обадиха ли ти се от пощата как разбра че са там ? И телефонния ти номер пише ли го на всеки плик със тези BG номера ? И колко време ги чака тези пратки ?

# 578
  • Мнения: 68 658
Е до сега за 10 дена митница ,сега когато всичко трябва да мине и да се обработи ,колко ли.
затова още преди месец казах че мисля, че промяната ще е бутафорна (само на хартия), дори и да не е платено ДДС пак може и да не е проверят
например, това е статус в митница и вероятно тази седмица ще го пуснат към пощенския оператор


Това не е ли статус, че е в Белгия?
На пратките през Белгия страна на получаване изписва Белгия, не БГ...така знам аз.

# 579
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Пратена е към България .

# 580
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
днес получих 3 плика с номара започващи с БГ от бг пощи
явно китайците са били шута на МБМ

А обадиха ли ти се от пощата как разбра че са там ? И телефонния ти номер пише ли го на всеки плик със тези BG номера ? И колко време ги чака тези пратки ?
телефона го пиша и на мястото на втори адрес
защото още преди година видях че някои куриери не пишат поле телефон

Е до сега за 10 дена митница ,сега когато всичко трябва да мине и да се обработи ,колко ли.
затова още преди месец казах че мисля, че промяната ще е бутафорна (само на хартия), дори и да не е платено ДДС пак може и да не е проверят
например, това е статус в митница и вероятно тази седмица ще го пуснат към пощенския оператор


Това не е ли статус, че е в Белгия?
На пратките през Белгия страна на получаване изписва Белгия, не БГ...така знам аз.
пратена е но чака да влезе - кое е междинното звено между 2 страни
според мен това е чакане за митница, входящ и следващия статус митницата го изписва

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 23:07 от musicdoubl3

# 581
  • Мнения: 68 658
Може, но от темите знам че значи че е в Белгия - пристигнала там, съответно пратена после за БГ,  и след 10-14 дена си я получавам.

Пристигнала в страна на получаване =пристигнала в Белгия. Не в БГ и в митницата на БГ Wink

# 582
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
а след подобен статус, ако е от Европейски магазин след 2-3 дена е в България, а не след 14, защото от Европа не минава митница

# 583
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Не е само в митницата въпросът, а и във вида доставка, колкото по-евтина толкова по-бавна (обикновено), последните ми две пратки от АЕ бяха с номера започващи с RS и три дни след като кацнаха в Лиеж бяха при мен.

# 584
  • Мнения: 3 118
Давам обратна връзка.
Поръчката ми с номер SYAE**** цъфна в автоматична пощенска станция на Спиди. Това не ми се беше случвало. Доставчик Meest.

Общи условия

Активация на акаунт