Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 812
  • 789
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 110
На моите им дава че всички са пристигнали в БГ,едната е от 26.4 .Значи нито една да не чакам,пускам си диспутите.
Ами ако ти е изтекъл протекшън периода от 75 дни,  ще имаш право само на 2 седмици, в които ще можеш да отвориш диспут. Вярно че може да се поизчака още 1 седмица примерно след тия 75 дни, ама всеки да прецени дали му се чака. Аз все още не съм изгубила надежда, тъй като не са ми изтекли 75-те дена. Но е факт че тези пратки идват най-бавно, ако въобще дойдат.

Аз намерих една моя пратка с BG номер в пощенската кутия и незнам кой ми я е доставил.Чаках я 65 дни.

Е значи ти си от късметлийте получили си пратката и то защото си дал адреса по местоживеене , а не като някои от нас - пошенския клон до поискване. Между другото в МБМ експрес като ги питах не може ли до поискване в техния офис да си вземам пратките и те ми казаха, че имат такава услуга но трябвало да попълня като адрес техния офис. Е да ама аз от къде да знам, че някви продавачи от Алито ще пуснат такива номера. И като преглеждах с какъв шипинг метод са пуснати тези с BG номера се оказа, че не винаги метода е един и същ т.е. един път BG пратка ми е с Cainiao Super Economy Global, а друг път ми е с Cainiao Super Economy.

# 556
  • Варна
  • Мнения: 81
Голям флууд се вихри тук в последната седмица две...



След първи не ми се мисли какво ще се вихри.Продавачите са ми удължили сроковете .Но ще си пусна диспутите ,явно няма да дойдат.

# 557
  • Бургас
  • Мнения: 1 696
едва ли ще е след 1-ви
все пак малките пакети, като влизат в бг. митници на 1-ви, излизат около 10 дена след това
така че което е влязло на 30-ти, ще го пуснат към 8-ми без такси

# 558
  • Варна
  • Мнения: 81
Е до сега за 10 дена митница ,сега когато всичко трябва да мине и да се обработи ,колко ли.

# 559
  • Мнения: 69
Имам пратка UH xxx BE изпратена на 30 април, която е с последен статус от 15 Юни:
Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days
От това което чувам, вече трябваше да е получено известие, но проблема ми не е кога, а  от кой ще дойде известието.
Случайно разбрах, че пратките минали през белгийски пощи тук се доставят от МБМ и се замислям, че пратката може да е минала вече през тях и да са я върнали на изпращача.
Ден след като се появи предпоследният статус от тракинга, на входа ми беше оставена бележка от МБМ но с и име на получател каквито нямаме във входа. Тракинга също беше техен вътрешен. Същата пратка е била вече върната на изпращача а датата на връщането също странно съвпада с последния статус от моята пратка. На статусите на пратките с UH не може да се вярва особено и започвам да се замислям МБМ дали въобще пишат истински данни на бележките, които лепят по входовете.

# 560
  • Варна
  • Мнения: 124
Тези пратки UH BE досега винаги са ми идвали в пощенския клон и никога със МБМ куриери

# 561
  • Мнения: 3 118
Е до сега за 10 дена митница ,сега когато всичко трябва да мине и да се обработи ,колко ли.
Имам пратки от ali , които висят на митницата или в някой склад у нас от началото на май...
Тракинг номерата за почват с SYRM.....; SYAET....

Някой с подобен случай?

# 562
  • Варна
  • Мнения: 124
Дай проследяващите номера да видим какви са.

# 563
  • Мнения: 3 118
Дай проследяващите номера да видим какви са.
SYAET07622319
SYRM115806624

# 564
  • Варна
  • Мнения: 124
Лоша работа и аз имам една пратка SYAET08703126 и незнам дали ще дойде.Ти ходи ли в пощата да ги търсиш ?

# 565
  • Варна
  • Мнения: 81
Днес получих две пратки с БГ номера-няма тел номер поставен на втората лепенка с адреса.Най старите не дойдоха .Взех си ги от пощата.     SYAET08647913 дават че е пристигнал на 2.6 в БГ.

# 566
  • Мнения: 3 118
А, имам тук няколко пратки дребни напоследък дето ходя да си ги взимам  от пощата и питах дали няма други и нямаше. А тези номера нали не подлежат на проследяване в наш'та поща.... Та затова реших да питам и тук.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 15:47 от Пит

# 567
  • Мнения: 68 968
Имам пратка UH xxx BE изпратена на 30 април, която е с последен статус от 15 Юни:
Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days
От това което чувам, вече трябваше да е получено известие, но проблема ми не е кога, а  от кой ще дойде известието.
Случайно разбрах, че пратките минали през белгийски пощи тук се доставят от МБМ и се замислям, че пратката може да е минала вече през тях и да са я върнали на изпращача.
Ден след като се появи предпоследният статус от тракинга, на входа ми беше оставена бележка от МБМ но с и име на получател каквито нямаме във входа. Тракинга също беше техен вътрешен. Същата пратка е била вече върната на изпращача а датата на връщането също странно съвпада с последния статус от моята пратка. На статусите на пратките с UH не може да се вярва особено и започвам да се замислям МБМ дали въобще пишат истински данни на бележките, които лепят по входовете.

Отивай в пощата да си я търсиш. С БГ пощи идват тези пратки, не знам къде сте чели че са с друг куриер.
Това е последното съобщение, което ще ви излезе в проследяването.
Също чакам с такъв номер. Друга такава получих скоро. С бг пощи.

# 568
  • Мнения: 69
В някакъв момент са пристигали чрез МБМ, но може да не се е отнасяло за пратките с най-нисък приоритер като тази.
Няма я в пощата уж, ще се чака.

# 569
  • Мнения: 68 968
Не знам какъв е този момент когато пратки с този номер са идвали с МБМ експрес, аз такъв момент нямам..все с пощите са ми ги доставяли.
Вероятно говорите за друг номер.

Общи условия

Активация на акаунт