Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 421
  • 789
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
днес получих пратка от M&BM Express  с номер който започва с LP ....... (YANWEN)

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 18:35 от musicdoubl3

# 541
  • Варна
  • Мнения: 124
днес получих пратка от M&BM Express  с номер който започва с LP ....... (YANWEN)

А как я получи ? Обадиха ли ти се или ти я оставиха в пощенската кутия ? Аз пък днес си взех пратка от офис на Спиди със номер SYAE006205107

# 542
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
обадиха ми се

# 543
  • София
  • Мнения: 110

За тези пратки няма проблем. Върху пратките с LP номер (които имат вторичен подномер UD) има напечатан телефонния номер на купувача, а на пратките с BG и S номер няма изпринтен телефонния номер и ако адреса на плика не е домашен или служебен адрес, а е пощенския клон (както в моя случай съм го дала до поискване) тогава е проблем, тъй като те нямали право да оставят пратката в конкурентна фирма (така ми каза лично куриер на MBM Express).

# 544
  • Варна
  • Мнения: 124

За тези пратки няма проблем. Върху пратките с LP номер (които имат вторичен подномер UD) има напечатан телефонния номер на купувача, а на пратките с BG и S номер няма изпринтен телефонния номер и ако адреса на плика не е домашен или служебен адрес, а е пощенския клон (както в моя случай съм го дала до поискване) тогава е проблем, тъй като те нямали право да оставят пратката в конкурентна фирма (така ми каза лично куриер на MBM Express).

Е добре де мен ако ме няма вкъщи къде ще я оставят тази пратка ако е по обемна и не се събере в пощенскака кутия.Някъде около нея ли ? И някой ще мине и ще си я вземе. Е много тъпо.

# 545
  • Мнения: 68 644
Когато не те намерят на адрес, оставят една лепка на входната врата. Отиваш и си я вземаш от офиса им.
За документи така са ми оставяли съобщения нееднократно, точно от МВМ ...на долната врата, че се ключи входа.

# 546
  • Мнения: 3 942
Пратка с YT получих със Спиди вчера. Иначе чакам няколко пратки със BG, та ще пиша като ги получа как са пристигнали.

При нас МБМ оставят бележки на входната врата, ако не е имало никой на адреса, да си взема пратката от клона им, предполагам че и с китайски пратки така ще процедират. Куриерите нямат достъп до пощенските кутии, абсурд да оставят пратка пред входа.

За София ли става въпрос, че ви остават пратката отвън?

Също така ми прави впечатление от последните пратки, въпреки че не са препоръчани, статусите са актуални. Когато статусът стане "Shipment at local distribution center" от пощата ми изпращат съобщение до 1-2 дни. Това са пратки, изпратени със Cainiao super Economy Global, и с начални букви UH.

Тези с начало BG са изпратени със Cainiao super Economy и пише че са пристигнали в България на 30 май, но още от никъде не идват. Имате ли впечатление за актуалността им?

Последна редакция: сб, 19 юни 2021, 21:16 от tooclose

# 547
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
MBM експрес ,  Ако са в добро настроение явно ги предават на пощенския клон в съседство
на мен това ми е интересно, в клон на бг пощи ли ги предават, от своя страна бг. пощи слагат ли допълнителна такса
защото преди години ги ползвах и ми предложиха тази опция

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 14:53 от musicdoubl3

# 548
  • София
  • Мнения: 110

За тези пратки няма проблем. Върху пратките с LP номер (които имат вторичен подномер UD) има напечатан телефонния номер на купувача, а на пратките с BG и S номер няма изпринтен телефонния номер и ако адреса на плика не е домашен или служебен адрес, а е пощенския клон (както в моя случай съм го дала до поискване) тогава е проблем, тъй като те нямали право да оставят пратката в конкурентна фирма (така ми каза лично куриер на MBM Express).

Е добре де мен ако ме няма вкъщи къде ще я оставят тази пратка ако е по обемна и не се събере в пощенскака кутия.Някъде около нея ли ? И някой ще мине и ще си я вземе. Е много тъпо.

Ами аз съм писала адреса на поща, където работи една приятелка и всички знаят там, като ми дойде пратка с имената, да й я предадат на нея и тя ми я дава. Всичко беше наред, до преди няколко седмици, когато се появиха въпросните пратки с BG номера и S номера. Имах три пратки с S номера - оказаха се, че са били още април в куриер на MBM Експрес, но вече ми казаха да не ги чакам, не се знае къде са  (това след като от офиса им една служителка пусна да проверява въпросните номера през тяхната вътрешна система). А миналата година с тези пратки нямах проблем - идваха ми в пощата. А тези с БГ номера - дълго време с мойта приятелка се чудихме какво става с тях, идвали са такива при тях, но тя не може да разбере на какъв принцип се разпределят и защо някои идват при тях, а някои попадат при MBM Експрес. Един ден, когато вече се бях отказала от една такава пратка и времето изтичаше и тъкмо щях да пускам диспут, пратката се появи, но......отворена. Приятелката ми каза, че техния пощальон я открива в съседния вход на същия адрес (по скоро адреса на пощата съвпада с адреса на кооперацията). Как е попаднала там, незнам. Но понеже входа се заключва, а и аз не живея на този адрес, защото съм дала адреса на пощата (т.е. до поискване), приятелката ми предполага, че явно куриера е влязъл във входа с някой от живущите там и понеже не е намерил пощенска кутия с мойто име я е оставил ей така на един перваз, някой от живущите явно я отворил да види какво има и понеже не му било интересно съдържанието й я зарязал. Случайно я вижда пощальона на техния клон, че стои извън пощенските кутии, та я взел и я предал на гишето където работи приятелката ми. Точно на следващия работен ден отидох до офиса на МВМ Експрес да се обясняваме как е възможно такова нещо и толкова ли не могат куриерите им да оставят такива пратки в пощата на 2 крачки от тях. Жената взе да ми обяснява как такива пратки са платени до пощенска кутия. В този момент имаше един куриер от фирмата там и той като чу за какво става въпрос, ми заяви че те нямали право да оставят пратките при конкурентна фирма (сиреч БГ пощи). Тогава се зачудих, защо поне не са ме уведомили, че имам в офиса им пратка, но разбрах че на тези пратки липсва телефонния номер на купувача и куриера няма как да се свърже с него. И това се оказва най-големия проблем. После трябваше да обяснявам при диспута на продавачите за тукашните ни проблеми , но те естествено не вярват че пратките ще се върнат при тях. Казват, че тяхната система не засича връщане на пратките по трак номера. Най-вероятно може и да са в ръцете на крадливи живущи на въпросния адрес.


Пратка с YT получих със Спиди вчера. Иначе чакам няколко пратки със BG, та ще пиша като ги получа как са пристигнали.

При нас МБМ оставят бележки на входната врата, ако не е имало никой на адреса, да си взема пратката от клона им, предполагам че и с китайски пратки така ще процедират. Куриерите нямат достъп до пощенските кутии, абсурд да оставят пратка пред входа.

За София ли става въпрос, че ви остават пратката отвън?

Също така ми прави впечатление от последните пратки, въпреки че не са препоръчани, статусите са актуални. Когато статусът стане "Shipment at local distribution center" от пощата ми изпращат съобщение до 1-2 дни. Това са пратки, изпратени със Cainiao super Economy Global, и с начални букви UH.

Тези с начало BG са изпратени със Cainiao super Economy и пише че са пристигнали в България на 30 май, но още от никъде не идват. Имате ли впечатление за актуалността им?

Става въпрос за София.

MBM експрес ,  Ако са в добро настроение явно ги предават на пощенския клон в съседство
на мен това ми е интересно, в клон на бг пощи ли ги предават, от своя страна бг. пощи слагат ли допълнителна такса
защото преди години ги ползвах и ми предложиха тази опция


Не никаква такса не са ми взимали допълнително от БГ Пощи.

# 549
  • Варна
  • Мнения: 81
Е добре но тези от MBM експрес като са взели да разнасят пратки с BG номера да бяха си направили сайта да може да си ги проследяваш.Аз имам 7 пратки с BG ,поредните некадърници.

# 550
  • Бургас
  • Мнения: 1 679


лично аз смятам на пратките с БГ да отварям диспути, защото офиса на МБМ в Бургас е в края на града, гледам че китайците с тези номера са с нисък рейтинг и се надявам да прекратят тези с БГ номера, защото имат чести загуби (единия вече е спечелен, въпреки че продукта е при мен)

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 17:21 от musicdoubl3

# 551
  • София
  • Мнения: 110
Е добре но тези от MBM експрес като са взели да разнасят пратки с BG номера да бяха си направили сайта да може да си ги проследяваш.Аз имам 7 пратки с BG ,поредните некадърници.

Абсолютно, от техния сайт се проследяват само техни товарителници, а не такива международни номера. Странното е, че в петък една приятелка, на която баща и е пощальон в друга пощенска станция ме информира (след като й споделих какво се случва, тъй като и тя пазарува в АлиЕкспрес и може да има пратки с БГ номер), че са му докарали някакви пратки с БГ номера, но не разбрах от МВМ Експрес ли или от БГ пощи е бил буса с пратките. Решила да провери въпросните номера на 4-5 пратки от коя дата са пристигнали в България - били са от 27 май, 7 юни и ей такива дати, което ме навежда на мисълта , че скоро би трябвало да се появат пратките ми от 05 , 7 и 8 юни. Явно има някакво изчакване от 10 и повече дена някъде тук в България , но не мога да разбера коя е посредническата фирма или стоят в разпределителния център ?? ? Пълна мъгла. А тези с UH номера идват веднага в пощата - след като ми изпише , че са пристигнали в БГ и да ги очаквам в местния пощенски клон - те идват дори след 1 ден някои, най-много 2-3 дни. Ще видим. Нека всеки с пратка с такъв номер , след като я получи (силно се надявам) да пише тук след колко дни я е получил след последния статус, че е пристигнала в БГ и с кой превозвач.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 81
На моите им дава че всички са пристигнали в БГ,едната е от 26.4 .Значи нито една да не чакам,пускам си диспутите.

# 553
  • Мнения: X
Голям флууд се вихри тук в последната седмица две...

# 554
  • Варна
  • Мнения: 124
Аз намерих една моя пратка с BG номер в пощенската кутия и незнам кой ми я е доставил.Чаках я 65 дни.

Общи условия

Активация на акаунт