Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 458
  • 789
  •   1
Отговори
# 360
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Това нормално ли е, от 28.10 никакво движение 🤔

# 361
  • Мнения: X
Някой да каже нещо за моята поръчка вече повече от месец я чакам.
В момента се обработва в разпределителния център в Хага. След около две седмици ще е в Монтана. Пратките през PostNL пътуват така - между 30-40 работни дена.
А иначе:
13.10 Пратката е получена при превозвача
14.10 Натоварена е на някакъв транспорт обикновенно сухоземен, т.е. на транспорт който няма задължения по обработка и доставка до клиента
21.10 Предадена е на въздушен транспорт
28.10 Превозвача от 21.10 вероятно е качил пратката на транспорт и е уведомил постнл да очаква пратка. Постнл от своя страна маркира пратката като предварително обявена, готова за изпращане и дава информация на български пощи да чакат пратката.
10.11 Пратката е предадена от превозвача от 14.10 на някого в Лиеж Белгия.
15.11 Транспорта от 10.11 е предал пратката на постнл в Хага
Следващият скен ще е вече в България от международния разменен център.

Това нормално ли е, от 28.10 никакво движение 🤔
Да. Корабче бяло плава по морета безкрайни. Докато не отворят контейнера няма да има нов скен.

Много ме сърбят пръстите да попитам какво сте поръчали, че DHL не са го качили на самолета?

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 08:27 от Анонимен

# 362
  • Мнения: 1
Здравейте,

така като гледам моята поръчка скоро няма да дойде - RU719603571NL. Сравних с пратката на вили-мена и май ще си чакаме още доста. Какъв им е проблема на тези холандци не мога да разбера.. Може ли да погледнете дали аз пък не пропускам нещо някъде. Благодаря

# 363
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Mr. Smith, благодаря, и на мен ми мина тази мисъл, че пътува по море но я отхвърлих като абсурдна, защото поръчката ми е малка като размер (пощенски плик 😊) а самата ми поръчка е една сребърна гривничка 😊

# 364
  • Мнения: 2 373
Всичко е AirMail по море нищо от пратките на простосмъртните не пътува. Контейерите на варненските мутри пътуваха, но мутрите май ги вкараха в затвора.

# 365
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
да, пратките се бавят повече от нормалното
преди бе нормално 40 дена онзи ден ми дойде на 62 ден

# 366
  • Мнения: X
а самата ми поръчка е една сребърна гривничка 😊
Много странно. Пуснете в сайта на DHL номерчето
Има и един доста неприятен вариант - номера даден от китаеца да съвпада с номера на товарителница на DHL. Кой е превозвача според поръчката в Али?

# 367
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Транспортът е чрез Алиекспрес стандарт шипинг и очевидно се осъщяствява чрез DHL, защото от Али ме прехвърля директно на страницата на DHL 😊 Странно ми е, нищо чудно да се е загубила, здраве да е 😊

# 368
  • Мнения: X
В момента Алиекспрес стандарт шипинг е през PostNL. Има нещо куцо при тази сребърна гривничка

# 369
  • Мнения: 2 373
Здравейте,
така като гледам моята поръчка скоро няма да дойде - RU719603571NL. Сравних с пратката на вили-мена и май ще си чакаме още доста. Какъв им е проблема на тези холандци не мога да разбера.. Може ли да погледнете дали аз пък не пропускам нещо някъде. Благодаря
Нищо не пропускате. Холанците са много далече. От Китай до Холандия после от холандия до България отнема повече време.

# 370
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Mr Smith, аз съм в Германия и пратките ми винаги досега са били чрез Дойче пост или DHL, който май също е собственост на Дойче пост.

# 371
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
В момента Алиекспрес стандарт шипинг е през PostNL. Има нещо куцо при тази сребърна гривничка
но не винаги

# 372
  • Мнения: 2 373
В момента Алиекспрес стандарт шипинг е през PostNL. Има нещо куцо при тази сребърна гривничка
но не винаги

За да получите първоначалните статуси на Сингапурските ползвайте 4px, Янвен или Съню. 17 трак не ги дава добре статусите от Китай. При съмнения проверявайте допълнително в кайнао и при наличие на статуси в кайнао дето липсват в 17трак следете през друг сайт - примерно парцелсап или трак24.

# 373
  • Мнения: X
Mr Smith, аз съм в Германия и пратките ми винаги досега са били чрез Дойче пост или DHL, който май също е собственост на Дойче пост.
Дойче пост си е пощенската служба. DHL е куриерска услуга. Това че трака е в ДХЛ ме смущава...
UB не е ли непрепоръчана пратка?

# 374
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
И DHL и Дойче пост имат логистични центрове в Китай  и поне пратките за Германия, отиват там. Още една пратка ми отиде в DHL и ми се изписа същото, ужас 😥 С Дойче пост идват доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт