The Ordinarу + DECIEM (Тема № 3)

  • 45 598
  • 732
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета, моля да ми помогнете в избора на продукти. Значи, от толкова четене накрая се обърках и не знам защо, но ми изглежда супер сложно. Може би, защотт до сега само един крем съм ползвала Simple Smile
Та, искам нещо за избистряне и изравняване на тена и намаляване на порите.  На 38г и кожата ми е смесена. Искам и нещо за около очите. Имам леки мимимески бръчки.
Благодаря ви!

Moже директно да им пишеш (във ФБ) като опишеш каква ти е кожата и какъв резултат целиш - и ще ти изпратя примерен routine, от който ще прецениш какво да вземеш

# 406
  • Мнения: 7 352
Трябва да имаш клиентска карта.

# 407
  • Мнения: 702
Отстъпката се отразява,  след като продуктите се прибавят в кошницата, но е нужно и да има регистрирана бюти карта.

# 408
  • Някъде там
  • Мнения: 4 784
Интересувам се добре ли е след THE ORDINARY GLYCOLIC ACID 7% TONING SOLUTION ТОНИК
 да нанеса крема си на авен? https://www.eau-thermale-avene.bg/lice/specifichni-grizhi/cleana … t-noshchna-grizha това е крема ми .

# 409
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Интересувам се добре ли е след THE ORDINARY GLYCOLIC ACID 7% TONING SOLUTION ТОНИК
 да нанеса крема си на авен? https://www.eau-thermale-avene.bg/lice/specifichni-grizhi/cleana … t-noshchna-grizha това е крема ми .
Препоръчва се да се редуват, защото и двата продукта действат ексфолиращо на кожата и е възможно да се преексофолира кожата, с което да се наруши липидната ѝ бариера и да се отворят други проблеми. Отлична комбинация е ретиноид + ниацинамид.
P.S. Аз също ползвам този крем.
Освен това Триакнеал съдържа папаин, който също ексфолира.

# 410
  • Мнения: 737
Интересувам се добре ли е след THE ORDINARY GLYCOLIC ACID 7% TONING SOLUTION ТОНИК
 да нанеса крема си на авен? https://www.eau-thermale-avene.bg/lice/specifichni-grizhi/cleana … t-noshchna-grizha това е крема ми .
Препоръчва се да се редуват, защото и двата продукта действат ексфолиращо на кожата и е възможно да се преексофолира кожата, с което да се наруши липидната ѝ бариера и да се отворят други проблеми. Отлична комбинация е ретиноид + ниацинамид.
P.S. Аз също ползвам този крем.
Освен това Триакнеал съдържа папаин, който също ексфолира.

за какъв проблем е отлична тази комбинация ретиноид+ниацинамид? за акне ли?

# 411
  • Мнения: 702
Аз също си взех глюколовия тоник, но мисля да го комбинирам с ретиноидната емулсия 2%. Ще редувам с млечната киселина 10%,  от която виждам вече положителни резултати. Веднъж в седмицата правя и червения пилинг, от който в началото нямах никаква чувствителност, но последните два пъти много ми щипе, след като го нанеса, след няколко минутки изчезва.
Сега се възползвах от намалението и поръчах шипковото масло и хиалуроновата киселина.

# 412
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Интересувам се добре ли е след THE ORDINARY GLYCOLIC ACID 7% TONING SOLUTION ТОНИК
 да нанеса крема си на авен? https://www.eau-thermale-avene.bg/lice/specifichni-grizhi/cleana … t-noshchna-grizha това е крема ми .
Препоръчва се да се редуват, защото и двата продукта действат ексфолиращо на кожата и е възможно да се преексофолира кожата, с което да се наруши липидната ѝ бариера и да се отворят други проблеми. Отлична комбинация е ретиноид + ниацинамид.
P.S. Аз също ползвам този крем.
Освен това Триакнеал съдържа папаин, който също ексфолира.

за какъв проблем е отлична тази комбинация ретиноид+ниацинамид? за акне ли?
Не, не по принцип. Ниацинамидът има функцията да успокоява кожата, а ретинолът - да предизвика дразнене. Освен това спомага за засилване на липидния слой (бариерата) на кожата.
Аз следвам ABC skin care routine.
А - витамин А под формата на ретиноид.
В - витамин B3 под формата на ниацинамид.
C - витамин С. Чист витамин C не се смесва заедно с ниацинамид и ретинол поради разлика в pH - то. Може, ако е дериват.
Сутрин ползвам витамин C + хидратация и слънцезащита, а вечер - ниацинамид + ретиноид и хидратация.

# 413
  • Мнения: 49
Момичета, ще дадете ли някакви отзиви за почистващия крем? Честно казано ми се струва малко скъп за 50 мл, особено на фона на цените на другите продукти. Заслужава ли си според Вас?

# 414
  • Мнения: X
Аз съм влюбена в Squalne Cleanser. Маха идеално всякакъв грим и остава кожата мека и хидратирана. Оценките на останалите потребители също са много високи.

Това всъщност е почистващо олио и като за такова, цената му е чудесна. Вече го има в опаковка от 150 мл за 18.20 евро.

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 22:29 от Анонимен

# 415
  • София
  • Мнения: 385
Много му се чудя на този cleanser, но ще го взема да го пробвам.

# 416
  • Мнения: 967
Squalane Cleanser е любим мой продукт - премахва отлично грим и наслагвания от прах върху лицето. При мен голям плюс е, че не изсушава кожата, защото моята е изключително суха. И не на последно място, много икономичен, тъй като буквално с големина колкото грахово зърно измивам лицето и шията си. Преди няколко дни получих и по-голямата разфасовка. Малката ми стигна за около 2 месеца.

# 417
  • Мнения: 4 318
А има ли смисъл от него като не използвам грим.  Много му се чудя, защото кожата ми е много суха зимата.

# 418
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз не нося всеки ден грим, но задължително правя двойно почистване вечер. При правилно избрани продукти според вида кожа не би трябвало да има проблем.

# 419
  • Мнения: 2 320
Много интересно, аз попаднах по-скоро на неутрални към леко негативни ревюта и с гугъл, и в AsianBeauty reddit. Пишеха, че не свалял идеално грима в сравнение с други продукти и че нямал необходимия slip, за да е напълно комфортен. Но аз си мисля да го пробвам.

Искам да си сверя часовника по няколко параграфа:
1. На кое място/Къде в грижата слагате vitamin c suspension 23% + ha spheres 2%?
2. На кое място/Къде в грижата слагате ascorbic acid 8% + alpha arbutin 2%?
2. На сухо или мокро (тоест, тоник или розова вода) лице слагате активните съставки, тоест:
 vitamin c suspension 23% + ha spheres 2%
ascorbic acid 8% + alpha arbutin 2%
lactic acid 5% + HA
glycolic acid 7% solution

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 22:28 от bambinnah

Общи условия

Активация на акаунт