The Ordinarу + DECIEM (Тема № 3)

  • 45 767
  • 732
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Какво е AsianBeauty?

# 421
  • Мнения: 2 323
Подотдел на форума reddit. https://www.reddit.com/r/AsianBeauty/

Ще намериш ревюта, снимки, обмен на опит, искане на съвет за "рутини", хора с най-различни кожни състояния и проблеми, отлични събирателни теми (например: кажете ми най-добрите продукти с прополис, най-добрите възстановяващи бариери и т.н.)

Редактирах си предния пост с едни въпроси, много ще се радвам да прочета и твоето мнение, Чек! Simple Smile

# 422
  • Мнения: 5 101
[video][/video]Свалете си мобилното приложение на deciem, там си задавате какви продукти имате и той си ви ги подрежда и насочва към рутината. Платено е, но е еднократно към 4лв струваше, но с него се улесних доста.

# 423
  • Мнения: 904
[video][/video]Свалете си мобилното приложение на deciem, там си задавате какви продукти имате и той си ви ги подрежда и насочва към рутината. Платено е, но е еднократно към 4лв струваше, но с него се улесних доста.
Би ли споделила кое точно? Излизат доста приложения.

# 424
  • София
  • Мнения: 6 263
На мен ми излиза само едно, и аз го ползвам, но тъй като не се занимавам да цъкам сутрин к вечер какво слагам ми се струва не особено необходимо. Таблицата от предната страница върши същата работа .
Ето го

# 425
  • Мнения: X
Deciem нямат приложение, това не е тяхно. Вместо това, в сайта на ТО има изключително лесен за ползване Regimen Guide. Не знам колко пъти е постван в тази тема.

https://theordinary.com/regimenguide

От известно време насам има и Patch Testing Guide:

https://theordinary.com/patchtest

както и Foundation Guide:

https://theordinary.com/shadeguide

и The Ordinary Guide to Vitamin C:

https://theordinary.com/vitcguide

# 426
  • Мнения: 2 323
Deciem нямат приложение, това не е тяхно. Вместо това, в сайта на ТО има изключително лесен за ползване Regimen Guide. Не знам колко пъти е постван в тази тема.



Много ти благодаря, аз гледам друго и бях забравила за това.
Но ще ме извиняват Deciem, това е идиотско:

Azelaic Acid Suspension 10%
Targets   Dullness, Uneven Tone, Textural Irregularities, Antioxidant Support
Format   Suspension
Regimen Step   After Water-Based Serums
Conflicts   Do not combine with other strong acids, EUK 134 0.1% or Peptides.
Time of Use   Ideally PM

Как пък няма да си сложа продукт със силикон преди хидратиращия крем Laughing Та хубаво да "затвори" грижата и да няма никакъв шанс нещо отгоре да стигне до кожата. Но point taken - ще гледам под нея да има много на брой, но тънки хидратиращи слоеве, без крем.

На други места пък не им е напълно изчистен гайдът и оставя място за интерпретация, но нищо, добро начало е. Ще си принтирам ограниченията и ще си ги залепя по шишенцата.

# 427
  • Мнения: X
Аз да питам Vitamin C 23%+HA Spheres 2% кога го ползвате? Аз не намирам време кога да се мажа. Вечер с нищо което ползвам не се комбинира.През деня е абсурд да се намажа и да изляза с този кир по лицето. Слагам само в дните, които съм си у дома. Крайно недостатъчно. Да не говорим, че и тогава едвам го изтърпявам и след 2-3 часа си измивам лицето. Май така ще си го хвърля.
От Бъфета и аз не виждам никакъв ефект.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 11:04 от Анонимен

# 428
  • Мнения: X
Аз през деня винаги слагам вит. Ц, вечер редувам различни продукти и може би два пъти седмично вот. Ц.
В момента ползвам на прах смесен с нещо, но преди ползвах 23%+HA Spheres 2% и никаква кир не ми се е появявала.

Но ще ме извиняват Deciem, това е идиотско:

Azelaic Acid Suspension 10%
Targets   Dullness, Uneven Tone, Textural Irregularities, Antioxidant Support
Format   Suspension
Regimen Step   After Water-Based Serums
Conflicts   Do not combine with other strong acids, EUK 134 0.1% or Peptides.
Time of Use   Ideally PM

Как пък няма да си сложа продукт със силикон преди хидратиращия крем Laughing Та хубаво да "затвори" грижата и да няма никакъв шанс нещо отгоре да стигне до кожата.

Къде пише да го ползваш преди хидратиращ крем?

# 429
  • Мнения: 5 101
Skincare е приложението, в чуждестранните групи във фейса го хвалиха много, а и съм доволна.

# 430
  • Мнения: 2 323
Аз през деня винаги слагам вит. Ц, вечер редувам различни продукти и може би два пъти седмично вот. Ц.
В момента ползвам на прах смесен с нещо, но преди ползвах 23%+HA Spheres 2% и никаква кир не ми се е появявала.

Но ще ме извиняват Deciem, това е идиотско:

Azelaic Acid Suspension 10%
Targets   Dullness, Uneven Tone, Textural Irregularities, Antioxidant Support
Format   Suspension
Regimen Step   After Water-Based Serums
Conflicts   Do not combine with other strong acids, EUK 134 0.1% or Peptides.
Time of Use   Ideally PM

Как пък няма да си сложа продукт със силикон преди хидратиращия крем Laughing Та хубаво да "затвори" грижата и да няма никакъв шанс нещо отгоре да стигне до кожата.

Къде пише да го ползваш преди хидратиращ крем?

Пише след water based SERUMS, не PRODUCTS или друга подобна дума, обобщаваща всички консистенции на хидратанти. Аз няма откъде да знам какво точно имат предвид и трябва да гадая. За мен логиката е следната:
има активна съставка, тя трябва да отиде максимално близо до кожата, за да разгърне пълния си потенциал. В случая препоръчват преди това да има хидратиращи серуми - нормално, азелаиновата поизсушава доста. Съответно, слагам хидратиращите и веднага след това, възможно най-рано в грижата за кожата, полагам активните съставки. Което я оставя преди кремовете. Само дето е със силикон, съответно това й поставяне е малко идиотско.

Затова и написах, че на много места има твърде голямо поле за интерпретация:
- Дали е непосредствено след водните серуми или накрая на рутината
- дали ако е накрая на рутината, преди това може ли или не може да се сложи олио.
- ами друг 2 в 1, тоест продукт с хидратанти и оклузиви в състава?

Рядко съм неразбрала и чета много по темата, да не говорим, че работя в сферата и консултирам клиенти постоянно. Гарантирам, че ако на мен нещо не ми е ясно заради пробойната в описанията и логиката на Deciem, има много хора, на които им е направо мътна и кървава.

Разбирам, че се позиционират като козметика за знаещи и е гъделичкащо, да, но не това е реалността. Никой не е длъжен да вложи десетки, а в моя случай - стотици, часове да чете за козметика, за да знае кое как. Всеки път, когато аз си го помисля, някой ме приземява с покъртителен въпрос.

За Vitamin C 23%+HA Spheres 2%:
Не е кир ефект това, зърнеста е текстурата. И аз не се виждам да го ползвам това сутрин под грим. Досега го оставях за последна стъпка, но по горните причини (+ не мога да кажа, че до момента видях ефект от него, а съм преполовила опаковката), реших да го преместя напред и снощи свалих грима, пръснах розова вода, нанесох Marine Hyaluronics и сложих Vitamin C 23%+HA Spheres 2%. Дадох му 20 минути и продължих с по-плътен хидратиращ серум и нощен крем. Така ще процедирам няколко пъти, да видим.

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 11:58 от bambinnah

# 431
  • Мнения: X
Прочетох само началото на горния пост.
ТО са написали много ясно това, което искат да кажат.

# 432
  • Мнения: 4 422
Момичета , колко време стои млечната киселина на лицето вечер?
Измива се преди лягане или се оставя цяла нощ?

# 433
  • Мнения: X
Аз я оставям цяла нощ. Не съм и чела, че трябва да се измива, както при кървавата.

# 434
  • Мнения: 2 435
Vitamin C 23%+HA Spheres 2% обикновено ползвам вечер. Когато кожата ми е уморена, а на другия ден трябва да съм свежарка. Обожавам го. Нанасям първо 3 капки на лицето от Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3% и после мъничко от Витамин С така не ме дразни зърнестата текстура, разтварят се. Друго не слагам.

Общи условия

Активация на акаунт