Какво мислите за пиенето на първа среща

  • 8 968
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 749
Среща в 19 ч. определено не предполага кафе. Разбира се, че ще пия една бира, ако ми се пие бира или примерно малка водка с кола. На мен ще ми направи лошо впечатление мъж, ако пие кафе. Това говори, че или е заклет трезвеник /бягам далече/, или има проблем с алкохола и го е страх да почва _пак бягам далече/.

# 31
  • Мнения: 1 925
Тоя мъж пък колко трябва да е ограничен, че да се повлияе от това какво пие жената насреща? И то говорим за 19:00, ама дори и на обяд да е пак не виждам лошо. Говорим за една бира все пак. И кой мъж ще обърне толкова внимание на това.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 395
Етикетът изисква мъжът да попита жената какво ще пие и после само той да комуникира със сервитьора. В този случай той ще знае нейното желание и той е този, който ще се или няма да се съобрази.
Всички варианти, в които мъжът не ме е попитал какво желая, не говорят добре за него. Още повече пък да си поръча преди мен, та да се чудя аз да се съобразявам ли! Еле пък ако си поръчам нещо с чаша и ме остави сама да си го налея. Втори път няма да има.

# 33
  • Мнения: 2 220
19 ч.си е таман за едно винце/мартини/бейлис Grinning Аз кафе след 14ч.не пия, че после не мога да спя. Придружителят ми е свободен да си мисли, каквото пожелае. Аз, пък, за неговото кафе на нашата среща ще си помисля, че иска да приключи бързо/чака го дълга нощ нейде/е стиснат.

# 34
  • Мнения: X
А аз, за да демонстрирам липсата си на чувство за хумор в случаят, ще питам кое прави хората, които не пият "съмнителни"? Често използван израз, който се чудя дали има някакъв смисъл или просто се казва ей така, защото си го чул някъде другаде.

Ще ти кажа как го приемам аз. "Не си поръчвам алкохолна напитка, защото ти нямам доверие и това е жест да ти покажа  това". Разбира се, както каза, може да има и много други прични - здравословни например - но аз така бих го разтълкувал, ако събера 2 и 2. На мен лично не ми допада прекалената предпазливост в отсрещната страна, аз харесвам отворените хора, не ми се занимава с темерути и не ми се играят игри.
Преди време излизах с една чужденка, която не се притесняваше да пие вино в един бар с мен, макар че ме познаваше съвсем бегло, както и да отидем на купон при мои приятели, които тя не познава.
Имам чувството, че ако срещата беше минала с тоник, щяхме да направим една обиколка на тъмните улички и щяхме да си кажем чао. Най-малкото, защото съм разтълкувал по-рано споменатото послание. Нямаше нито да ходим после където и да било, нито после на екзточина екскурзия заедно.
П.С. Уточнявам, че мацката няма нищо с трашовете, които обикалят по баровете и правят какво ли не - изключително възпитано и образовано момиче от бокмол говорящите.


Етикетът изисква мъжът да попита жената какво ще пие и после само той да комуникира със сервитьора. В този случай той ще знае нейното желание и той е този, който ще се или няма да се съобрази.
Всички варианти, в които мъжът не ме е попитал какво желая, не говорят добре за него. Още повече пък да си поръча преди мен, та да се чудя аз да се съобразявам ли! Еле пък ако си поръчам нещо с чаша и ме остави сама да си го налея. Втори път няма да има.

Бреййй, а после казват, че нямало аристокрация в България. Малко too much като че ли прозвуча.
 

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако съм мъж и на първа среща жената си поръча бира, то втора няма да има. Аз като цяло имам проблем с жените пиещи бира, вкъщи Ок, допустимо е, но не и в заведение, освен капанче на плажа!


Правилно си отбелязала- ти имаш проблем, който няма нищо общо с човека срещу теб.
Ако не си изясниш защо го имаш, ще си в затруднена комуникация с едно 80%+ процента от хората, защото на пръсти се броят тези, които не близват и капка.

# 36
  • Мнения: 6 469
А има хора, на които не им трябва алкохол, за да се отпуснат. Или да са открити. Просто отсреща е достатъчно да е интересно и открито.
Аз пък не харесвам идеята, че да се отпуснеш трябва да удариш едно...

# 37
  • Мнения: X
Аз пък не харесвам идеята, че да се отпуснеш трябва да удариш едно...
Нито пък аз. Чак толкова смотани и зависими от вещества, айде нема нужда. И винаги си личи.
Харесвам сайдери. Като цяло не познавам алкохола и тази част от менюто я пропускам.

# 38
  • Мнения: 46 516
Не става дума за отпускане. Кафе/чай бих си поръчала по това време, ако имам намерение да си тръгна след малко.
Съвсем отделен е въпросът, ако човек просто не обича алкохол или не пие в момента поради определена причина. Но в тези случаи не смятам, че би тръгнал да осъжда този с/у него, който си е порчал една бира.

# 39
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
bratan, т.е. въпреки, че не пия повече от 4-5 пъти в годината, трябва специално да си поръчам алкохол за да ти спечеля доверието?

Нямам нужда да пия за да се сближа с някой или да имам настроение, зависи от човека насреща дали ще се случат тези неща, а не от това, което имам в чашата.

# 40
  • Мнения: 3 250
Какво чудо за една бира.
Но пък се оказа, че има хора, които не знаят, че жената си поръчва първа или пък такива, които смятат, че пиенето на бира от жена е допустимо в краен случай и то само вкъщи. Така и не разбрах причината - понеже е неблаговъзпитано и неморално жена да пие или понеже бирате не е дамско питие?
Други пък смятат бирата за някакво вещество, към което не трябва да се пристрастяват /тук имам вече едно много опулено човече/, а и се намериха пълни въздържатели, които сравниха една студена биричка с катрана и никотина на цигарите, че и лошо впечатление им правела биричката.
Да, оказа се че има много по-лоши неща от бирата.

# 41
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Не, Марияна, сравнявам алкохола като цяло, а не една бира. Също така има хора, които се пристрастяват към алкохола (изненадващо, че не знаеш), но това вече е друга тема.

# 42
  • Мнения: X
bratan, т.е. въпреки, че не пия повече от 4-5 пъти в годината, трябва специално да си поръчам алкохол за да ти спечеля доверието?

Разбира се, че не. Казах ти как изглежда от моя гледна точка. Според мен много зависи сета и времето на срещата.
Да отидеш на бар или дори на ресторант и да пиеш тоник е като отидеш на лунапарк и да се качиш само на детската въртележка. Според мен за крайни въздържатели срещите в кафета са по-удачни. Аз лично бих се чувствал много по-комфортно някъде през деня, на кафе.

# 43
  • Мнения: 3 250
Изненадващото е че възрастен човек не може да направи разлика.
И не една бира не се приравнява на понятието алкохол.

# 44
  • Мнения: 14 966
Аз смятам, че когато хората си определят среща, трябва да се съгласува , все пак ,освен часът и мястото , и консумацията. Всичко е в детайлите , но за да няма недоразумения. Ако някой ме покани на вечеря, излишно е да се цепя още с поканата, че не пия, или няма да пия. Просто си поръчам вода и съм го правила многократно. Няма драми.
Ако те кани на по питие, обаче, трябва да си кажеш, че не пиеш, за да знае човекът.

Приятността на срещата зависи от паса между двамата. Ако ще единият да е на вода, другият - на тежък концентрат, ако е дозирано и срещата се развива добре, никой няма после да е с резерви заради някаква си бира, кафе, джин, облак, джибре и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт