Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 49

  • 38 331
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 872
На кой ден от цикъла са правени, Пейдж?

# 646
  • Мнения: 213
Ендокриноложката, при която ходя заради Хашимотото ми ги пусна заради това голямо, почти тримесечно отсъствие. Не са пускани на точно определен ден, поради липса на цикъл. Незнам дали успях да обясня като хората, и дали ме разбрахте.Thinking

# 647
  • София
  • Мнения: 11 990
Пейдж, витамин Д ти е много нисък.
Направо си с дефицит. Но това едва ли има общо с липсата на цикъл.

# 648
  • Мнения: 4 872
Да, вярно, че пишеш за липса на цикъл. Сложно е с хормоните и не се наемам да коментирам. Може да попиташ в темата за Хормони и там да те ориентират.

# 649
  • Мнения: 553

Към днешна дата имам два здрави овулиращи яйчника ( с намален резерв, разбира се!).
Това с ежемесечно проследяване ли се установява?

Предупредиха ме, че ще съм с намален яйчников резерв след това рязане.

След операцията нямах овулация на здравия яйчник 2 години, а на отрязания- ок 4 год. Установявах го с ехо прегледи и симптоми в тялото. Последва поликистоза и по 2,3 овуларни кисти, придружени с болки от спукването през 1-2 мес, около 2 год.
И до сега при овулация ми се подува част от белега ( хоризонтален, под линията на бикините) от ляво или дясно и образува ръб.

И за да не ме сметнете за съвсем луда Simple Smile, с доста плосък корем съм, затова си го забелязвам.

# 650
  • София
  • Мнения: 17 780
Благодаря, интересуваше ме това за овулацията и как се познава освен чрез ехо и фоликуломветрия, че овулират и двата, а не е само един функциониращ. Просто да се уверя, чв правилно съм разбрала Simple Smile
Аз никога нищо не усещам физически.

# 651
  • Мнения: 2 826
Пейдж, на колко години си? Хормоните ти са много завишени (LH и FSH), прогестеронът е на дъното. Само пролактинът ти е в норма и следователно не е от него липсата на цикъл. Проблемът с LH и FSH говори за проблем с яйчниковата функция. Ако на преглед е доказано, че проблем с яйчниците няма (кисти, СПКЯ...), то трябва задължително да се видиш с читав ендокринолог, за да се изключи проблем с надбъбречната. Трябва да се пуснат и още хормони, като тестостерон, естроген, Dhea-s, лекарят ще каже. Моят съвет е да си обърнеш много сериозно внимание.

# 652
  • Мнения: 213
the doors,  не е като да не съм отишла на лекар. Юни бях на ендокринолог, който ме препрати на гинеколог. Миналия понеделник бях на гинеколог. Кисти не видя, проблеми някакви не видя. Лигавицата на матката е удебелена, като за цикъл. Каза , че трябва да дойде. Ама ето, вече седмица след прегледа - не идва. Затова вече чувствам такова отчаяние. Все едно се въртя в кръг.
И понеже съм от Бургас, ходенето до София ми е малко трудно, вчера ми казаха по телефона, да отида някъде в Бургас да ми изпишат прогестерон, за да ми предизвикат цикъл и да изследвам наново хормоните, вече по схема.
Затова се ядосвам. Бях на преглед. Казах, че нямам цикъл. Да чакам, ако не дойде пак да ходя. Ама колко да чакам. Имам чувството, че никой не ми обръща внимание. Пускат ми цитонамазка, колпоскоп и щом там всичко е ок, и на ехо не се вижда нищо, дотам и не ми обръщат повече внимание.

# 653
  • София
  • Мнения: 11 990
Гинеколозите също са профилирани. Този, който разбира от онкогинекология, не разбира от ендокринология.
Търси гинеколог-ендокринолог.

# 654
  • Мнения: 213
Да Змия, права си. Съвсем не исках да прозвуча така грубо. Disappointed Доволна съм от д-р Димитров и благодарна, той направи за мен повече от колкото всички бургаски гинеколози, при които съм ходила. Може би това лутане ме е изнервило много.

# 655
  • Мнения: 4 872
  пейдж, след толкова време закъснение, резултатите от хормоните изобщо не са показателни или трябва да се тълкуват от лекар, който наистина си разбира от работата.
 Не вярвам, че в Бургас нямате читави гинеколози.Нямате ли някое доказано име?  Повечето болници и клиники имат сайтове, където качват информация за лекарите си. Потърси такъв, който се занимава с хормонални проблеми и отиди за мнение с тези резултати.

# 656
  • Мнения: 2 826
Не съм искала да прозвучи като че не си си обърнала внимание и не ходиш на лекари, а по-скоро, че на този проблем трябва също да се търси решение както и на другите. Иначе и аз мисля, че гинеколозите, които се занимават с онкопрофилактика, не са тесни специалисти например по следене на бременност, или пък проблеми от друго естество, каквото е твоето.
Не мога да помогна за Бургас, надявам се в някоя бургаска тема да знаят момичетата, или евентуално Варна?

# 657
  • София
  • Мнения: 9 111
Момичета, има ли ограничение колко често може да се прави колпоскопия? Или важи само за цитонамазката.
Понеже, ако отида за второ мнение, предполагам, че лекарят също ще направи.

# 658
  • Мнения: 26
Здравей те ,момичета ! Моля за помощ ско някоя от вас е наясно и се сблъсквала с това. Преди 6медеца бях във София при гинеколог за цитонамазка и колпоскопия от там излезе втора група ,но на колпоскопията се видя изменение пусна ми за ЧПВ излязаха два положителни от високорисковите лекувах ме ги 6месеца след което вече бяха отрицателни, а също да допълня,че биопсия не ми взеха.Сега отново вчера бях във Стара Загора където ми направиха колпоскопия също видяха изменени клетки които се оцветиха ,взеха ми цитонамазка която излезе 2А група ,но пак не ми взеха биопсия казаха ми възпаление и ми изписаха глоболи забравих името за 12дни и сега вече незнам какво да правя записах час при д-р Славчев в София,но чак за 9септември. Дали е възможно именените участаци да са от тази инфекция която излиза на цитонамазката?

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 18:46 от pp3p

# 659
  • Мнения: X
Здравейте отново!

След лошите резултати от цитонамазката (IIIA група), съмнения за ЧПВ и резултат от микробиологията:  Candida albicans (Кандидоза с умерено левкоцити) вчера бях на гинеколог, за да видим какво се случва. Междувременно проведохме лечение на гъбичките с микомакс и глобули гино-певарил.
Гинеколожката ми направи колпоскопия, като каза, че няма нищо притеснително и е доволна от видяното. Пуснахме изследвания за типизиране на високо/ниско и среднорискови типове на ЧПВ, както и Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия. Направихме и ново микробиологично изследване, за да видим дали сме излекували гъбичките.
Резултатите от него излязоха днес (изненадващо бързо), но аз имам час при нея чак след като имаме резултати и от другите изследвания (след 5 август). На новата микробиология показва " Заключение: /-/ отр.проба за Candida spp. и аеробни микроорганизми. ", което ме навежда на мисълта, че сме излекували кандидата. Обаче срещу Микроскопски препарат пише лактобацилоза. Това според Вас трябва ли да ме притеснява?

Общи условия

Активация на акаунт