Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 49

  • 38 434
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 870
Mia, много се радвам! Все така и по-добре да е!

Дъждец, и на мен ми се случи без киста. Задържан фоликул беше май. На 11тия ден ми дойде.

# 631
  • Мнения: 1 013
Момичета, предния месец имах вместо цикъл странно кафяво парцаливо течение. Ходих на лекар и той каза, че имам два малки фоликула. На въпросът ми, дали да чакам цикъл, той каза, че няма да е скоро, защото нямам останала лигавица след това течение. Оттогава минаха 40 дни и нищо.
Въпросът ми е какво се случва с тия фоликули, може ли да са кисти вече без цикъл и налага ли се пак преглед?

# 632
  • Мнения: 41
Здравейте, наскоро ми правиха Лийп Leep,исках да попитам жените,които са минали през тази процедура колко време след нея сте отишли на първия си контролен преглед?

# 633
  • Мнения: X
Здравейте, наскоро ми правиха Лийп Leep,исках да попитам жените,които са минали през тази процедура колко време след нея сте отишли на първия си контролен преглед?

Здравей! Аз бях един месец след процедурата, после на 2рия и сега на третия пак. Но най-често казват след три весеца. Твоят доктор не ти ли каза кога да отидеш?

# 634
  • Мнения: 2 833
Момичета, предния месец имах вместо цикъл странно кафяво парцаливо течение. Ходих на лекар и той каза, че имам два малки фоликула. На въпросът ми, дали да чакам цикъл, той каза, че няма да е скоро, защото нямам останала лигавица след това течение. Оттогава минаха 40 дни и нищо.
Въпросът ми е какво се случва с тия фоликули, може ли да са кисти вече без цикъл и налага ли се пак преглед?
Ако не ти дойде още няколко дни, моят съвет е да идеш. Явно нещо не е наред, хормонално или голям стрес? Нова диета?

# 635
  • Мнения: 1 013
Последните месеци имам неразбории с цикъла - явно от възрастта Simple Smile.
Освен това пътувах в чужбина, а и стрес (гастро проблем сега), така че много неща накуп.
Мия, и от мен прегръдка!

# 636
  • Мнения: 41
Здравейте, наскоро ми правиха Лийп Leep,исках да попитам жените,които са минали през тази процедура колко време след нея сте отишли на първия си контролен преглед?

Здравей! Аз бях един месец след процедурата, после на 2рия и сега на третия пак. Но най-често казват след три весеца. Твоят доктор не ти ли каза кога да отидеш?

Казаха ми,но ми се видя много време,пък и ми предстои море и искам да съм сигурна,че всичко е наред преди морето. И аз искам месец след процедурата,но пък и ми се струва малко рано да ме разширява със спекулума и за това се чудя какво да правя.

# 637
  • София
  • Мнения: 12 012
Здравейте, наскоро ми правиха Лийп Leep,исках да попитам жените,които са минали през тази процедура колко време след нея сте отишли на първия си контролен преглед?

Здравей! Аз бях един месец след процедурата, после на 2рия и сега на третия пак. Но най-често казват след три весеца. Твоят доктор не ти ли каза кога да отидеш?

Казаха ми,но ми се видя много време,пък и ми предстои море и искам да съм сигурна,че всичко е наред преди морето. И аз искам месец след процедурата,но пък и ми се струва малко рано да ме разширява със спекулума и за това се чудя какво да правя.

Със спекулум ще ти разширяват влагалището, а не шийката ooooh!

А на море не бих тръгнала, ако шийката не е заздравяла напълно.

# 638
  • Мнения: 41
Скрит текст:
Здравейте, наскоро ми правиха Лийп Leep,исках да попитам жените,които са минали през тази процедура колко време след нея сте отишли на първия си контролен преглед?

Здравей! Аз бях един месец след процедурата, после на 2рия и сега на третия пак. Но най-често казват след три весеца. Твоят доктор не ти ли каза кога да отидеш?

Казаха ми,но ми се видя много време,пък и ми предстои море и искам да съм сигурна,че всичко е наред преди морето. И аз искам месец след процедурата,но пък и ми се струва малко рано да ме разширява със спекулума и за това се чудя какво да правя.

Със спекулум ще ти разширяват влагалището, а не шийката ooooh!

А на море не бих тръгнала, ако шийката не е заздравяла напълно.

Знам какво ще ми разширяват, но от гинеколог знам,че при такива интервенции,ако не е заздравяло мястото и те разширят със спекулум може да се получи кървене за няколко дни.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 17:20 от AnMary

# 639
  • София
  • Мнения: 17 852

Към днешна дата имам два здрави овулиращи яйчника ( с намален резерв, разбира се!).
Това с ежемесечно проследяване ли се установява?

# 640
  • Благоевград
  • Мнения: 155

Миа, минавам да те поздравя за добрите новини! Кога си пак на контрола? Какво стана с бактериите и цистита, успяхте ли с твоето момче нещо да направите вече Heart Eyes

Даже не знам дали съм имала нещо, но завърших лечението де... доктора каза, че всичко е наред, не ми взе цито, тъй като скоро е взимано. На контрола ми каза след 6 месеца. Още нямам цикъл, а минаха 4 месеца, та каза, че ако продължи така може да го стимулираме хормонално, но мисля да почакам още поне месец-два, дано като се успокоя се нормализира. Иначе за секса доктора каза, смело и често 😀 Този път той беше с мен в кабинета, даже гледаше на монитора и разпитваше кое какво е 😀 и каза, че няма измъкване вече щом докторът даде зелена светлина 😉😀. Купувам Глайтгелен и още тези дни ще се развихрим. Само ме притесняваше една издутинка, която ме болеше при предния опит, и заради която търчах при тази докторка. Още си е там, показах я на доктора, питах какво е, каза че не е кондилом според него, нито херпес....

Mia,поздрави за доброто развитие на ситуацията.
Мисля си, че понякога не се касае толкова за непрофесионализъм, а за неясност относно историята на заболяването. Т.е. ако не се знае, че това не е профилактична цитонамазка, а такава от оперирана жена, може да се  направи невярна интерпретация. Имах подобен случай с моята по-предишна цитонамазка и потърсих коментар от лекаря. Като изясних, че съм с интервенция на шийката, се оказа, че и заради това ми е такъв резултата.

Дъждец, имаш ли оплаквания освен закъсняването? Цикъла може да реагира със закъснение при пътувания или смяна на климат и обстановка понякога.

 Да, така е , затова специално обясних на патологът, какво точно ми е правено и го попитах, дали не е от зарастването на тъканта, а той отрече дискариоза да се обърка... Не твърдя нищо, само си правя изводи за мен ☺

# 641
  • Мнения: 4 872
В такъв случай си е чиста некомпетенция Confused

# 642
  • Мнения: 2 833
Миа, цикълът принудително ли си го спирала, та го няма или просто от всичко, през което мина сам си спря нещо на стресова основа? Хормоните как са?

# 643
  • Благоевград
  • Мнения: 155
Миа, цикълът принудително ли си го спирала, та го няма или просто от всичко, през което мина сам си спря нещо на стресова основа? Хормоните как са?

 Докторът, каза че е нормално след такава операция, дори матката се беше свила на първия контролен преглед. Иначе вчера каза, че вижда фоликули... Мисля, че е от стрес. Хормони не съм изследвала, каза да почакаме още месец поне.

# 644
  • Мнения: 213
Момичета, аз имам чувството че се въртя в кръг, от който няма излизане. Днес ми се обадиха за коментар на цитонамазката. Змия беше права, обади се лекар от екипа на д-р Димитров, за съжаление не запомних името. Каза че няма проблем за сега, на профилактика след година. Обаче имам друг проблем. От 19 април нямам цикъл. Пусках хормони, които Димитров погледна и не каза нищо. Каза само, че имам лигавица като пред цикъл и трябва да дойде, но ето седмица след прегледа цикъла го няма. Каза да чакам. Днес въпросната лекарка, каза че няма какво да чакам, доста време е. И понеже пътуване до София ми е много трудно (от Бургас съм) ,ми каза да си намеря лекар тук, да ми изпише прогестерон, който ще ми предизвика цикъл и вече по схема пак да си пускам хормоните. Така ми омръзна вече от лекари и пр. Тогава за какво ме накараха да ги  изследвам тези хормони, като никой не ги погледна. Може ли да ми препоръчате лекар в Бургас, само за да хормоните, за да не ходя до София поне за това. Не си спомням дали ви ги бях пускала. Ето ги и тях.







Общи условия

Активация на акаунт