GoT 34 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Нищо не е вечно

  • 16 099
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 010
(Не съм чела спойлери. Прочетох за първата смърт на Ед Скръбния и бях дотам. hahaha Joy Не ми издържаха нервите.)


Е много мило! Много благодаря!!! Скрит текст, това-онова??? RageRageRage
Айде моля Ви, да се спазват правила, става ли?

Извинявай. Не се ядосвай.
Според мен (и не само) тези "спойлери" бяха първоаприлска шега.
Нищо което изтечЕ не е нужно да е вярно. Все пак Николай Костър Валдау ни метна на черешата с фЕгон.
Затова и не го крих. Peace

Крием след гледане на реален епизод. Не крием предположения и нечии изцепки.

# 31
  • Мнения: 8 578
Гласувах за Сам, Бриен и Тормунд.
За Сам съм почти сигурна, че ще оцелее.
За Бриен и Тормунд само се надявам.
Fenris  под Stranger се разбира Смъртта, не чужденец. Според мен трябва да е Аря, като безлика. За Девицата не знам - може би Санса.
Не мисля, че ще направят някаква връзка между 7те и оцелелите.


Санса не е девица, но Аря е Simple Smile На мен Stranger ми звучи като непознат и чужденец, но не съм чела книгите, за да знам. Ще е интересно теорията да се окаже вярна.

Някой има ли спойлери за втори епизод? Не ми се чака до тази нощ Simple Smile
На английски не е Девица, а Maiden, което значи девойка, неомъжена жена. Но да, всеки сам си ги оприличава, затова не мисля, че ще ги свържат в сериала. Преди бих казала, че Катлин е майката, но вече не знам.
И в книгите и в сериала Stranger олицетворява смъртта. Всъщност 7те не са отделни богове, а различни аспекти на 1, както е в християнството с Троицата.

# 32
  • Мнения: 10 010
Гласувах за Сам, Бриен и Тормунд.
За Сам съм почти сигурна, че ще оцелее.
За Бриен и Тормунд само се надявам.
Fenris  под Stranger се разбира Смъртта, не чужденец. Според мен трябва да е Аря, като безлика. За Девицата не знам - може би Санса.
Не мисля, че ще направят някаква връзка между 7те и оцелелите.


Санса не е девица, но Аря е Simple Smile На мен Stranger ми звучи като непознат и чужденец, но не съм чела книгите, за да знам. Ще е интересно теорията да се окаже вярна.

Някой има ли спойлери за втори епизод? Не ми се чака до тази нощ Simple Smile

Все още Е девица, В живота си не е виждала Рамзи, няма и да го види, най-вероятно.
Седемте са непознати за зрителите на сериала, според мен, но е интересна идея.

# 33
  • Мнения: 4 380

На английски не е Девица, а Maiden, което значи девойка, неомъжена жена. Но да, всеки сам си ги оприличава, затова не мисля, че ще ги свържат в сериала. Преди бих казала, че Катлин е майката, но вече не знам.
И в книгите и в сериала Stranger олицетворява смъртта. Всъщност 7те не са отделни богове, а различни аспекти на 1, както е в християнството с Троицата.

E, Санса беше омъжена два пъти, а Аря - нито веднъж. Пак не става Санса. Благодаря за разяснението Simple Smile

Дезидерата, как да е девица като Рамзи я изнасили в брачната нощ в сериала?

# 34
  • Мнения: 18 080
Сам, Тормунд, и Мисандей.
Не вярвам Бриен да оживее, твърде много е обвързана от една страна с клетвата си, а от друга - с любовта си към Джайм

Според мен това което следва
1. Битка за Зимен Хребет (и Севера) с Другите
2. опит за убийство на Тирион от Брон и смърт на Джайм
3. Битка   на Обединената Колация с Церсей

на железните острови не очаквам драма,
Скрит текст:
според мен или ще ги превземе пак Юрон или - КнН

# 35
  • Мнения: 10 010

На английски не е Девица, а Maiden, което значи девойка, неомъжена жена. Но да, всеки сам си ги оприличава, затова не мисля, че ще ги свържат в сериала. Преди бих казала, че Катлин е майката, но вече не знам.
И в книгите и в сериала Stranger олицетворява смъртта. Всъщност 7те не са отделни богове, а различни аспекти на 1, както е в християнството с Троицата.

E, Санса беше омъжена два пъти, а Аря - нито веднъж. Пак не става Санса. Благодаря за разяснението Simple Smile

Дезидерата, как да е девица като Рамзи я изнасили в брачната нощ в сериала?

Понеже говорим за Седемте които са непознати на зрителите, предположих че се говори за книжната Санса която не е виждала Рамзи, няма и да го види.
За какво им е паралел със Седемте на зрителите? И 8 да се оцелелите, няма да ги е грижа. Символиката се губи.

# 36
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Няма никакъв паралел м/у седемте и определени сюжетни персонажи.


Започва да ме хваща страх да не би всичко да се окаже само в главата на Бран, докато той е в безсъзнание, а баба Нан му разказва за драконите, чедата и Другите.

# 37
  • Мнения: 8 578
А, не. Не може да е само сън. Такъв край не искам. 🤣🤣

# 38
  • Мнения: 279
Няма да е само сън  Grinning. Иначе светът ще си продължи и никакво "колело" няма да се счупи.
Седемте са познати в сериала. Даже гориха дървените им символи, ако не се лъжа.
Не правя сериозен паралел с тях и героите - това е шеговита фантазия (нали имаме поне ковач Simple Smile  ). Впрочем, пипалата, излизащи от центъра при ритуалните убийства на ББ, са осем. Ако бяха седем, щях сериозно да се размисля.
Но пък и Бран как скача из главите на хората в миналото и настоящето и промива мозъци! Нищо не би ме учудило.

# 39
  • Мнения: 1 366
Николай Костър Валдау ни метна на черешата с фЕгон.

Тук нещо съм изтървала Joy

Ще е страшен та'ак ако се окаже сън всичко.... Навремето се сещам, в Дързост и красота ли беше, или някой друг от тоя тип, където един от главните герои умря и след една година всичко се оказа сън на жена му....
Според мен начинът, по който развиват образа на Данка води към нейната смърт. Показват я като копие на Лудия крал. Коли наред, затрива цели домове, изгаря храна, заплашва Лейдито на Зимен Хребет, и то пред Краля на Севера (брат й), тази самодоволна и налудничева физиономия.... Така насочват сюжетната линия, че всички зрители да очакват с нетърпение нейната смърт.
Сега се замислих, ако Данка хвърли топа, с Дрогон какво става. Той дали може да бъде язден от друг ездач? Свързан ли е по някакъв начин с нея?
Тук май е добре да се направи грандиозна сцена за двубой между Дрогон и Визерион, завършващ със смърт на двамата.
Изтървах нишката със Седмината..

# 40
  • Мнения: 8 578
Ако Дани умре, Дрогон може да има друг ездач. Но вече няма кандидати.

# 41
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Но пък и Бран как скача из главите на хората в миналото и настоящето и промива мозъци! Нищо не би ме учудило.

Да, но те не са ни показали все още експлицитно, че Бран е хак-нал Лудия Крал, докато той е повтарял "Burn them all". Хакването го видяхме само при Ходор.

И все пак, това предполага, че минало, настоящо и бъдеще съществуват едновременно.

# 42
  • Мнения: 1 539
Здравейте и от мен, и аз в очакване на 2 серия.
Според мен интересно би било Денерис да е Азор Ахай, а Джон да се жертва за живите. Това би било логично за неговия герой, който през цялото време поставя другите пред себе си. А и е ходещ мъртвец (иначе ми е любимия персонаж, но нямам надежда да оцелее до края). И трябва да има дете Таргариенче, не трябва да се заличава и този дом.
Доколкото знам Мартин е казал, че в книгите до края стигат Аря, Джон и Денерис, но това не значи, че оцеляват.
Иначе целта на НК би трябвало да е Бран. Интересно е дали децата на гората ще помогнат в борбата.

# 43
  • Мнения: 1 366
И трябва да има дете Таргариенче, не трябва да се заличава и този дом.


Предвид тоталното заличаване на няколко дома - Тирел, Тарли, предстоящо и на Ланистър (нямам надежда Тирион да оживее) - ще е добре накрая да има всичко на всичко 1 Старк. Всъщност, ако оживее Джон, това значи оцеляване и на Старк, и на Таргариен.
А и тая история със смъртта на Джон вече я изгърмяха. Надали ще убият един и същ човек два пъти в рамките на един сериал.
Някой да ми припомни - тялото на Ингрид изгориха ли го? Ако не са, вече ми се върти интересна сцена в езпиод 3 ImpImpImp

# 44
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Сам може да продължи Тарли.
Санса и Аря-Старк

Гласувах за Сам, Бриен и Мисандей

Общи условия

Активация на акаунт