GoT 34 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Нищо не е вечно

  • 16 103
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 27 164
Благодаря за темата, Хексе. Simple Smile

Моля тези, които са отворили спойлерите да не се издават в постовете си!!!  Close

Знаех си, че ще изтекат спойлери. За това и до последно си мислех да не пиша в темата докато не свърши сезона. Все пак се опазих и не разбрах нищо, но от реакциите явно е доста лошо...  Sad Не че е изненада де... И все пак.
Важна е историята, сценария. Зрелището е ясно.

Аз гласувах с трите си опции за:
1. Сам (мой абсолютен фаворит да остане жив така или иначе).
2. Хрътката
3. Джендри

И продължавам да се удивлявам как може да има хора, които да знаят едно нещо как ще се случи и след това да гледат и да им е интересно.  Confused

Последна редакция: нд, 21 апр 2019, 15:52 от Diavolo

# 46
  • Мнения: 8 578
Здравейте и от мен, и аз в очакване на 2 серия.
Според мен интересно би било Денерис да е Азор Ахай, а Джон да се жертва за живите. Това би било логично за неговия герой, който през цялото време поставя другите пред себе си. А и е ходещ мъртвец (иначе ми е любимия персонаж, но нямам надежда да оцелее до края). И трябва да има дете Таргариенче, не трябва да се заличава и този дом.
Доколкото знам Мартин е казал, че в книгите до края стигат Аря, Джон и Денерис, но това не значи, че оцеляват.
Иначе целта на НК би трябвало да е Бран. Интересно е дали децата на гората ще помогнат в борбата.
Децата ги убиха до последното.
Тирел ги убиха всичките, така че не виждам защо трябва да остава по някой от всеки дом.
Игрид я изгориха.

# 47
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Някой да ми припомни - тялото на Ингрид изгориха ли го? Ако не са, вече ми се върти интересна сцена в езпиод 3 ImpImpImp
Джон изгори тялото на север от Вала.

# 48
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Джон лично изгори Игрид отвъд вала в 6 сезон!

# 49
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Джон лично изгори Игрид отвъд вала в 6 сезон!
В 5-и.

# 50
  • Мнения: 279
Здравейте и от мен, и аз в очакване на 2 серия.
Според мен интересно би било Денерис да е Азор Ахай, а Джон да се жертва за живите. ...
Вярвам, че точно така ще се окаже.
Изобщо не мисля, че Джон ще оцелее (което много ме натъжава).
Вече дори свиквам с мисълта, че наистина ще има дете - може да е по-добре.
Но въобще не се връзвам, че Денерис ще умре при раждането.

# 51
  • Мнения: 8 216
Иначе целта на НК би трябвало да е Бран. Интересно е дали децата на гората ще помогнат в борбата.

То деца на гората не останаха, доколкото си спомням.

# 52
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да, но предсказанието за АА не беше ли, че е мъж?

Поне така каза Мелисандра.

# 53
  • София
  • Мнения: 27 164
да, в сериала убиха всичките горски деца. Не че за сценария ако го изисква ДиД като нищо ще ни изпратят отнякъде някои оцелели, което мен лично ще ме зарадва, ама надали...

Тц, не мисля, че ще убият Джон. Денерис е все по-излишната ми се струва предвид развитието на историята.

# 54
  • Мнения: 8 578
Аз продължавам да си мисля, че още едно дете родено в инцест, не е добре. Особено като завършек. Мартин не се ли опитва да покаже, че това е нещо лошо? Половината Таргове полудяват, дори другата половина не са много читави. И всичките деца на Церсей умират. Силно се надявам да няма бебе.

# 55
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Още за теорията, че Бран е хакнал Лудия Крал:

Принципно Лудият Крал полудява в момента, в който разбира, че Ланистърови са го прецакали много яко.


Някой да ме коригира, ако греша.

# 56
  • Мнения: 18 107
Да, но предсказанието за АА не беше ли, че е мъж?

Поне така каза Мелисандра.

при валирианците няма родове. Първият път е бил мъж, но това не значи че винаги ще бъде мъж. Знае се само че АА трябва да убие любимия човек и че трябва да е роден в Драконов Камък. има предположения че е Тарг.

по същия начин стои работата с  валонкара - както може да е мъж (Тирион, Джон Сняг, Хрътката, дори - Джайм) тъй може да се окаже и жена (Аря) валонкала е по-малък брат или по-малка сестра.

Ели, това е стара теория, и съвсем не е от днес. Да, напълно е възможно поне един от двамата Бран ил КГ да е хакнал Ерис. Преди Дъскъндейл той се държи ако не точно нормално, то поне предсказуемо. След Дъскъндейл, когато проумява, че Тивин умишлено го е "засилил" с надеждата да го пленят и убият  и Регар да стане крал (и да се ожени за Церсей) става неконтролируем.

Последна редакция: нд, 21 апр 2019, 16:06 от Джон Сняг

# 57
  • Мнения: 47 981
За Джон обаче това не е Денерис. Би било смешно. Айде, тя в него може и да се е влюбила, влюбчива е. Но той в нея- не. Ако е за него, може да убие друг любим човек, сестра, приятел, но едва ли Денерис. Но защо да го прави. Станис вече го направи и нямаше ефект и полза.

# 58
  • Мнения: 1 366
Оставете книгите настрани. В самия сериал споменаван ли е някога Азор Ахай? Ако не е, не виждам и смисъл изобщо тепърва да го развиват като сюжетна линия, че да тръпне някой в очакване да се види дали ще е Джон, или Денерис. Или имате предвид "The Prince that was promised"..... Я ми припомнете какво ще направи тоя принц като се появи, какви бяха предсказанията на Мелисандра? Тя все си бърбори за него, но реално каква е ролята му/й?

Да, Сам го забравих. Дом Тарли не е съвсем затрит.

# 59
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, това е стара теория, и съвсем не е от днес. Да, напълно е възможно поне един от двамата Бран ил КГ да е хакнал Ерис. Преди Дъскъндейл той се държи ако не точно нормално, то поне предсказуемо. След Дъскъндейл, когато проумява, че Тивин умишлено го е "засилил" с надеждата да го пленят и убият  и Регар да стане крал (и да се ожени за Церсей) става неконтролируем.
Да да, тя се появи след 6-ти сезон. Но аз все още се опитвам да я опровергая, щото ме дразни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт