МАC & Sephora и други магазини за селективна козметика и парфюмерия - 46 тема

  • 41 156
  • 775
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X

Няма ДДС в САЩ. Имат обаче sales taxes.

# 466
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да, това се прави на летището, но какво общо има с цените за българите, пазаруващи в българската Сефора?
Agent Provicateur беше озадачена  от разликата в цените на козметиката  между  Щатите и  България.
Сега погледнах цените на спиралите в Дъглас  и установих, че са по скъпи от колкото в Испания .Конкретерен паралел от вчера
https://douglas.bg/shiseido-controlled-chaos-mascaraink-conf-49446

Скрит текст:
Купени две спирали.Веригата ги е продала на печалба, не ми ги е подарила.Разходите, които има да избива магазина за да бъде на печалба със сигурност са по високи от тези в София.

Закупена  вчера   от реален магазин  без да има някакво специално намаление в Мадрид за 20.50 евро.В съседната оарфюмерия бешв на същата цена.Получих и подарък от Шисейдо за покупка.на два продукта.Несесер с червило и  мини черна спирала на  бранда.
Имам  логично обоснована теория на световната конспирация защо има подобна разлика в цените на едни същи продукти, но ще я запазя за себе си




Последна редакция: вт, 28 май 2019, 23:48 от sl

# 467
  • Мнения: 7 563
В бележката ти излиза цена на всяка спирала от 34 евро и Dto.(discuento=намаление) от 13.60 евро за всяка една от тях. Дали е промоция не мога да кажа, но го водят намаление поне в касовата бележка.

Аз също съм забелязала разлики в цените с тези в България, но най-вече що се отнася до Англия. Там действително има по-евтини продукти. За Германия и Испания не ми е направило впечатление, но там доста по-често имат намаления. Испанската Сефора почти всеки месец пуска -15 -20% намаление на дадени видове продукти.

# 468
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Считам , че за 20 години живот в Мадрид,  поне до толкова  назнайвам кастеяно(официалния език на  кралство Испания) че да разбера има ли обявяно конкретно намаление , промоция или е цената си е такава.
Споменавала съм,  за стратегията на тази парфюмерийна верига , че винаги пишат двете цени, тази която е предлижил бранда и реалната, за да те подтикнат към покупка."Техника на продажбите"
На който му е прекалено евтино отива в El corte ingles и си купува спиралата от там
https://www.elcorteingles.es/perfumeria/A29769003-mascara-de-pes … caraink-shiseido/


В конкретната парфюмерия също нямаха цвета, който търсех и изчаках седмица за да ми го доставят.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 00:05 от sl

# 469
  • Мнения: 7 563
Не оспорвам познанията ти по испански, но е факт, че спиралата е на цена 34 евро и с 24% намаление в испанския Дъглас. Тоест реалната й цена е същата като в нашия Дъглас.
На какви цени я продават в други магазини е отделна тема. Но българският Дъглас няма умишлено по-висока цена за нас.

# 470
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Именно .Има реална конкуренция.
На който му е  прекалено евтино 20 евро може да отиде да си я купи в Ел Корте и  ще ползва спирала от 34 евро  вместо същата за 20.

Въпрос на избор.
Важното е, човек да бъде щастлив с придобивката си.
Този пост идва да потвърди ,  моята :теория на  световната конспирацията" за по високите цени в България.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 00:27 от sl

# 471
  • София
  • Мнения: 3 853
Конспиративно Smiley , този спряган хайлайтер на Смашбокс в Гърция е 36 евро, без никакво намаление, и дори дават като подарък някакво легендарно червило на бранда към покупката.

# 472
  • Мнения: X
Конспиративно ако го търсиш в Солун е разпродаден и ще бъде зареден след седмица.

# 473
  • София
  • Мнения: 3 853
Конспиративно ако го търсиш в Солун е разпродаден и ще бъде зареден след седмица.

Не, Ниа.Аз чак толкоз болна не съм Smiley . Разбира се, винаги имам опция за покупка чрез приятел, включително и онлайн.
Мисля, че дискусията тръгна защо в САЩ струва 39 долара, а тук 99 лв. Винаги бих си казала, че като американска марка пътува отдалеч и са повече транспортните разходи, но надали са повече отколкото до Гърция Smiley

# 474
  • Мнения: X
Разбирам, аз обаче съм, та затова знам и казвам...в случай че не съм единствена в темата 😂

# 475
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Конспиративно ако го търсиш в Солун е разпродаден и ще бъде зареден след седмица.
Въпросната  цветна спирала също беше изчерпана .Информираха ме за бройките в централния склад(300 за цяла Испания, при положение, че само в Мадрид  веригата има поне 30 магазина)Проявих интерес, оставих си телефона и след седмица ми се обадиха да си взема поръчката.
Останалите 3 цвята си бяха налични, както в тази, така и в съседната парфюмерия.
Идеята да се затичам към някой Ел Корте за да придобия на момента желания от мен цвят   на  по висока цена не ме въодушеви до степен за да я осъществя.
Скрит текст:
Друг конкретен пример, не пазя касовия бон, но снимах щендер на Ланкастер

В съседния магазин


В друга тема беше споменато че всеки от  двата продукта от ляво в Сефора са над 90 лева.



Но всеки със своите бръмбари в главата.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 17:24 от sl

# 476
  • Мнения: 31 154
Денси, заглеждам кафявата. Средният цвят, който ми се струва златен, за какво може да се ползва? Само за вътрешното ъгълче на окото и за под веждата за озаряване ли?  Другите два цвята достатъчни ли са цялостен грим на очите? Обичам сенките на Диор и от всичките ми палитри винаги посягам към една 5ца на Диор, но тези не ми се струват достатъчни. Не съм ги виждала на живо, но от снимките ги виждам като 2 цвята за очите за еднообразен грим и един бляскав за акцент... И на кафявата кафявото какво е - студено или топло кафяво?
Златният цвят е много силен и става за клепача, не като озарител. Няма как да се сложи под веждата. Тази тройна палитра не стига за самостоятелен грим, ако ползваш много цветове. Няма светъл цвят и озарител. Кафявото е по-студено, но много плътно и пигментирано. Да, гримът с нея ще е по-еднообразен.

# 477
  • Мнения: 7 563
Sl, кажи коя е парфюмерията. Щом има такива разлики в цените с Дъглас и Сефора, да пазаруваме и ние от нея при пътуванията ни в Испания.

# 478
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Парфюмериите с добри цени са две
Primor и Druni
Поне в Мадрид ги има навсякъде.
Първите понякога правят отдeлнo някакво необяввно намаление и на касата.Но никога не съм получавала минита, мострички или подаръци към покупката.
Вторите са по щедри в това отношение, цените и в двете вериги  са близки.В конкретния случай разликата при Ланкастър флуида е 10 сантима.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 17:50 от sl

# 479
  • Мнения: 5 362
Дами препоръчайте ми олио за сваляне на грим. В Дъглас ми отсипаха от едно на Ланком, но не мога да си спомня как се казва, за да онагледя със снимка. Мирише на бонбони и има консистенция на храчка. Слага се на суха или влажна кожа, втрива се и се отмива с вода. Хубаво е, но не сваля грима на 100%, а аз съм мързелива и търся нещо, отговарящо на моята ленива душа.

Общи условия

Активация на акаунт