Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Та аз и на още едно място писах - много ги мразя тия схеми, било след 1 месец, било след 6 месеца. Всяко дете си е индивидуално. На едни рано им идва мерака да опитват друга храна, на други чак след 1 годинка. Това дали ще си го направиш злоядо си зависи само от теб и от това дали ще се съобразиш с желанието на детето или не. За мен дете, което пие мляко, но отказва пюрета до към годинка и нещо не е злоядо. Злоядо става когато непрекъснато му светиш с паничката до степен, в която намразва храната и почва да отказва всичко.

И аз така мисля  Peace Иначе аз също съм била захранена рано и бях абсолютно злояда до пубертета. СПоред майка ми съм можела да откарам по цял ден без храна и пак да не огладнея.

# 16
  • Мнения: 2 467
Според мен НЕ  Naughty

Това че  дъщеря ми яде по 50 грама твърда храна и след това цока на корем не я прави /не означава че е злояда. Не я сравнявам с  наборчетата и, които цица повече от 2-3 месеца не са видяли,а сега ядат по 200-300 грама на ядене. Това им е яденето на тях, а моята ей я на, сега  пак се закачи на  цицата   Laughing
За мен злоядо същество е като не иска да яде вид храна.Такова като  Mr. Green мен. Не ям сума неща (по-лесно ще ми е да изброя какво ям).

Може би приятелката ти в стремежа си да "стигне количеството" на другите рано захранили приятелки  е била повече настоятелна и бебчо "протестира".

# 17
  • Мнения: 2 655
... "не прави тази грешка, захрани си детето по Бг стандартите (сок от 3 месец, пюре от 4 и т.н.) ...


 Mr. Green Mr. Green Mr. Green,
това ме уби от смях.
АЛИСИА захраних точно на 6 месец по американската система до годинка, а кърмих до 1 г. и 2 м.
Сега имам едно ужасно лакомо дете и все гладно.
Аз пък ти казвам, кърми си детето до 6 м, така става гладно и има апетит и хъс към храната.
А и виж всичките статии тук, които толкова хора са си направили труда да преведат, има най-различни за вредата на соковете, водата и т.н.
И най-накрая слушай сърцето си!!! Naughty

# 18
  • Мнения: 601
 не мисля,че има връзка...

# 19
  • Мнения: 5 790
Напротив. Виктория е захранена на 6 навършени месеца, въпреки че въобще не ми тръгна кърмата след планово секцио и тя беше на АМ. И да ти кажа - на 1 год и 6 месеца беше 13.200 кг, 88 см висока. Яде абсолютно всичко, дори сама си отваря хладилника и си вади ядене. Според мен е точно обратното - децата, захранени рано са злояди. Същото като с гърнето - като го сложиш рано, идва един момент, в който то отказва да го използва.

# 20
  • Мнения: 3 760
Ако има връзка тя е по-скоро обратната...

# 21
  • Мнения: 8 917
Здравейте! Въпросът ми е породен от разговор с една майка, която също като повечето тук е захранила бебето си след 6 месец. Преди това е било на изключително кърмене. Нейният съвет към мен беше, "не прави тази грешка, захрани си детето по Бг стандартите (сок от 3 месец, пюре от 4 и т.н.) Колкото приятелки имам и са захранили децата си рано, нямат проблеми, а аз...". Според нея късното захранване води до проблеми в храненето и злоядство при детето.
Моля, мамите с опит да отговарят!
Mr. Green Нищо подобно Mr. Green Поне при нас връзката е точно обратната Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 272
И аз така си мислех, но реших да чуя и вас. Благодаря ви!  bouquet

# 23
  • Мнения: 6 390
Здравейте! Въпросът ми е породен от разговор с една майка, която също като повечето тук е захранила бебето си след 6 месец. Преди това е било на изключително кърмене. Нейният съвет към мен беше, "не прави тази грешка, захрани си детето по Бг стандартите (сок от 3 месец, пюре от 4 и т.н.) Колкото приятелки имам и са захранили децата си рано, нямат проблеми, а аз...". Според нея късното захранване води до проблеми в храненето и злоядство при детето.
Моля, мамите с опит да отговарят!
и аз да кажа
това ми се струва голяма глупост  Mr. Green
Сокове никога не съм давала, и сега дори - 18м. пак не ги пие  Sick мръщи се някой като случайно й даде  Joy пие чиста вода  Peace
Започнах захранването от 5.м. - ами ламя имам вкъщи  Wink Laughing

# 24
  • Мнения: 1 383
На мен пък не ми се струва глупаво. Най-вече зависи от детето, но също има значение кога му е предложена храната. Мисля, че колкото е по-малко, толкова повече неща приема.
Моето късно захранено бебе прояде ужасно трудно, чак към 9-я месец. Вода пропи също късно, не помня кога, и трудно се научи да пие от биберон. Има неща, които мисля, че никога няма да прояде  и пропие, защото не е свикнал с вкуса им. Пустата кърма, толкова ли е вкусна, че нищо не може да се сравни с нея!

# 25
  • Мнения: 5 577
Захраних рано, и не е злояд.  Peace

Е, не се спира на масата (даже пуснах тема в Нашите деца), но пък яде всичко с кеф.

# 26
  • Мнения: 532
Аз пък бях чела точно обратното,
че кърмените дечица са по-малко злояди от некърмените.
Причината-това,че вкуса на кърмата непрекъснато се променя.Тя е една в началото на кърменето,друга към края,различна е сутрин,обед,вечер...и всеки ден,в зависимост от това какво е яло майчето.За разлика от АМ,което е винаги е едно и също.Така детенцето опознава всякакви вкусове...
Така,че споко   bouquet

# 27
  • Мнения: 111
Та аз и на още едно място писах - много ги мразя тия схеми, било след 1 месец, било след 6 месеца. Всяко дете си е индивидуално. На едни рано им идва мерака да опитват друга храна, на други чак след 1 годинка. Това дали ще си го направиш злоядо си зависи само от теб и от това дали ще се съобразиш с желанието на детето или не. За мен дете, което пие мляко, но отказва пюрета до към годинка и нещо не е злоядо. Злоядо става когато непрекъснато му светиш с паничката до степен, в която намразва храната и почва да отказва всичко.

Точно така си е! Няма за къде да се бърза. Детето само си показва дали е готово за захранване, или не. Също много зависи от начина по който му се предлага храната, а и каква точно е тя - най-добре е да е близка до кърмата на вкус/ банан, пъпеш, разредени като за начало с кърма/. Има доста статии в библиотеката по въпроса със захранването и защо да не се бърза с него. Ти са дала страхотен старт за бебчето си и няма за какво да съжаляваш..Споко! И успех!

# 28
  • Мнения: 432
Моята я захраних на 5мес и 2 седмици и оттогава та досега си хапва с такъв апетит, 4е понякога се плаша Shocked. И баща и аз не сме от много ящните, та надали е нещо наследствено. По- скоро може да е в резултат,4е не я тъпках с сок4ета , пюренца и тем подобни глупости от 2рия месец още yes. Тъй, 4е посъветвай приятелката си да пробва по-различна стратегия на хранене за да събуди интереса на детето и да не прави подобни глобални заклю4ения,базирайки се само на опита със своето дете. Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 4 966
Оф незнам като беше по-малък и реших да давам сокчета-като невиждал ядеше.После 5ти емсец орозовата каша трепереше чак.Реших да прекратя всичко и да почна захранването по-късно.
Е сега е голям проблем с тва хранене.Свят ми се вие вече.Незнам каква е причината обаче. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт