Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 132 876
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 2 595
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Фенрис, педофили има навсякъде, но въпросът е къде са повече на глава от населението.

По всяка вероятност има връзка със стари традиции, както и с психичното здраве на отделни народи.

Как в 5 милионна държава, 70 000 човека са членове на педофилска мрежа ... това наистина е тема за докторски работи на психиатри, доктори, разузнаване, криминалистика и т.н.



Католическата църква сме я обсъждали много. Жалко, че се компрометира така. Има много хубав биографичен филм с Марк Ръфало по темата. Мисля, че спечели доста награди.


По темата:

DW статии рядко четем - DW има лош имидж.


BTW, Дичев не го ли дава малко по-поетично?

# 2 596
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Най-важното е,че Стратегията не беше приета в първоначалния и вид.И че имаше протести.
Защитниците могат да пишат каквото си искат.
Но в България има закони и те трябва да бъдат спазвани.
Не вярвам да променят законите заради стратегията.






# 2 597
  • Мнения: 4 383
Елеонора, и къде са повече на глава от населението? Някаква международна сравнителна статистика има ли?
Дойче веле няма лош имидж, разбира се. Много по-утвърдена и призната медия от неизвестното шведско онлайн вестниче thelocal например.

Ежко, на български се казва Полска католическа църква. За нея ставаше дума по-горе, че е разкрит голям педофилски скандал.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 20:31 от Fenris

# 2 598
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Е как в такава малка държава толкова много хора поддържат акаунт в педофилска мрежа?
А това е само върхът на айсберга.


DW е за хора с двуцифрен коефициент на интелигентност.

# 2 599
  • Мнения: 4 383
Елеонора, дай международната сравнителна статистика, не ме интересуват свободните ти съчинения.

Всички медии ли, с които не си съгласна, са за такива хора или само утвърдените, международно признати, излъчващи на много езици в цял свят?

# 2 600
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора, дай международната сравнителна статистика, не ме интересуват свободните ти съчинения.

Не се прави на ударена. Много добре знаеш, че такава статистика няма. Но има разкрити престъпления и мрежи на подефили в ДаркНета.


Специално за DW се знае. Това е аналогът на Работническо Дело.

# 2 601
  • Мнения: 305
.....

Тази високо технологична система осигурява бърз и безплатен достъп до всички служби за спешно реагиране. На телефон 112 може да бъде потърсена помощ при пожари, наводнения, спешни медицински случаи, ураганни ветрове, земетресения, пътнотранспортни произшествия, промишлени аварии и други замърсявания, радиация, зимни бури, съмнения за антракс и други биологични агенти.

Системата оптимизира времето за реакция и подобрява координацията между различните служби.

Телефон 112 е предназначен за инциденти, застрашаващи здравето, живота, сигурността и имуществото на гражданите. Той не е информационен телефон. [1]

Телефон 112 в България има национален символ, избран с конкурс в конкуренцията на 120 проекта на 53 автори
.
 

Fenris, 
В Белгия няма детски телефон, децата ги учат от малки да се обаждат на 112.  В Холандия също няма -там има серия телефони за защита от домашно насилие,  част от тях дори не са безплатни и повечето съвети започват с *обадете се на 112 при спешни случаи* .    И там ли са повлияни от руската пропаганда.


Във Франция има тел 119 специално за насилие над деца, но той се управлява от ONPE (държавна комисия), има безкрайно детайлен план как да се филтрират обажданията, кои къде се препращат. Отговарящите на обажданията се назначават с национален конкурс (държавни служители са) и са юристи, психолози или социални работници, в зависимост къде по веригата на препращане на проблема се намират. Всяка година излиза детайлен отчет колко обаждания са приети, кой се е обадил, какъв тип насилие е рапортувал и т.н. и т.н.

На повечето места в свободния свят има много  стриктен контрол  кой, как и защо говори  с чуждите деца. У нас една и съща частна организация години наред получава права и пари и на практика не се отчита никому по същество....   Финансовият отчет е по-маловажната част.
Новите разпоредби за социални услуги предполагат още по-голяма разпасаност.

Все още не съм прочела смислена аргументация защо тоя безконтролен формат е по-добър от практиката в по-голямата част от Западна Европа.
Също така не ми е ясно кое му е хубавото да се наливат безконтролно пари от данъци в частни фирми.

 В една северна страна с парите на данъкоплатците се произвеждат (child)welfare  милионери, но на мен (и май на повечето) този модел не ми харесва. 
Първият линк е много интересно четиво за силата на частната инициатива и данъчната оптимизация за сметка на децата във foster care.
 
https://www.vg.no/spesial/2017/fosterhjem/

 https://www.dagbladet.no/kultur/velferdsprofitoslashrene/60167931

# 2 602
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Все още не съм прочела смислена аргументация защо тоя безконтролен формат е по-добър от практиката в по-голямата част от Западна Европа.
Болдвам го това нещо!

# 2 603
  • Мнения: 4 383
Реших поне веднъж да повярвам, че твърдението ти се обосновава на факти и поисках да видя статистиката, но явно и този път няма източници. Значи и ти не знаеш къде са повече на глава от населението. Ей така си пишеш за бройката.

Според прогнозата на ООН България през 2100 ще е най-много 5.5 милиона, най-малко 2.18 милиона, а средно към 4, 24 милиона. И това без да се отчита емигрантския поток. Дори положителният прираст сред циганите не може да компенсира за изключително високата смъртност, масовата емиграция и нераждането на български деца. В същото време Бойко Борисов твърди, че успелите, знаещи и можещи се били връщали. Дали? През 2018 са напуснали 31 000, а са се върнали 16 000. Два пъти повече напускат, отколкото се връщат. И не се връщат успелите, знаещите и можещите, а неуспелите. Ако си успял, няма за какво да напускаш успеха, за който си се трудил усърдно, и да се хвърляш в авантюра с несигурен край в родината. И с това тъжно бъдеще пред България да става човек свидетел и на тази масова психоза срещу една стратегия, която цели да дръпне България напред в развитието, е още по-тъжно.

Ф мажор, отказвам да чета статии, писани от радикални комунисти. Те по принцип са против приватизация, частници, частни детски градини, частни старчески домове, частни болници, частни училища и всичко, което е частно. Единствено ги харесват, когато плащат данъци и затова настояват да ги дерат с още по-големи данъци така, че да изцедят и последната крона от тях и да ги докарат до фалит. Пък безработните останали след тях, те на социални помощи, плащани от другите частници, които още не са докарани до фалит. Тези идеологии си имат фенове, но аз не съм от тях. Чух за този немец и фирмата му и че намерил някаква вратичка за злоупотреби в няколко страни, макар че на хартия всичко било наред. Това без изключително добри юристи в тази област няма как да стане. Такива злоупотреби трябва да се предотвратяват, разбира се. Злоупотреби трябва да се предотвратяват, особено с обществени пари.
В Белгия има телефон 102. Щом си имат този, не им трябва втори, разбира се. Във Франция имат 119, и там няма нужда от втори номер. В България какъв номер има за деца, за да няма нужда от 116111?

# 2 604
  • Мнения: 2 013
Fenris, реално не ми отговори на въпроса какво искаш да кажеш под 'не е спешен случай'. Ако трябва дай примери. Просто ми отговори по-конкретно.

В горните неща за 112 не виждам да има опция и при просещи хора, но е факт, че от Анимус са казали, че ще препратят сигнала към 112. Както и са направили.
Fenris, Самоцитирам се с надеждата да получа конкретни отговори на конкретните ми въпроси.

# 2 605
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Фенрис, ФБР-то не разкри ли най-големият педо-ринг в Норге?

Каква статистика искаш повече от това? Искаш да ти намеря декласифицирани документи на ЦРУ ли?

При 5 млн население, това е потресаващо и шокиращо. И това се случва в една държава, която много се била грижила за децата си. Някакво противоречие не виждаш ли?

Именно затова Норге е известна като страната на педофилите и фиордите. Просто й е такава славата. Точно както Саудитска Арабия се слави с кръвосмешение.


Ти твърдиш, че Стратегията ще стимулира раждаемостта ли?

Не разбрах, защо си ги написала тези неща.


Няма по-долни и презрени хора от родоотстъпниците. Данте преди векове го е написал, ама кой да чете.

Айде не ме карай да немеря данни за развитието на демографията в Норге. Ще си строите джамии и ще ходите с бурки там в скоро време.



# 2 606
  • Мнения: 4 383
Елеонора, обсебеността ти с педофилите е притеснителна. Друго не знам какво да кажа. Просто притеснителна.

Магдалена, спешен случай налага мигновена реакция. Неспешните не го правят, а времето на реакция зависи от сериозността. Не съм сигурна защо обаждането е било пренасочено към 112, но предположението ми е, защото се е изисквала бързата намеса на полицията. Това е само мое предположение. За точен отговор питай Анимус защо са препратили случая там.
Относно примери за ''не спешен случай'' най-лесно ми е да направя аналог с Легевакта в Норвегия и тяхната позиция в здравеопазването.
Ако имаш нужда от медицинска помощ, се обаждаш на личния лекар в работното време и записваш час за консултация.
Извън работното време на личния лекар и когато е сериозно и не можеш да чакаш до другия ден да отвори и да се обадиш, се обаждаш на Легевакта на безплатния им телефон. Лекари и медицински сестри, които вдигат телефона, могат да помогнат със съвети и при нужда да изпратят линейка или да ти кажат да отидеш при тях за преглед. Имат и отделение в болниците, където можеш да отидеш по всяко време на денонощието с дежурен лекар и медицински сестри и да получиш здравна помощ. Когато е спешно, но не на живот и смърт. Като отидеш взимаш пореден номер от автомат, разговаряш с медицинска сестра на гише, която описва проблема в системата и дава степен на спешност на случая, която се показва с цветове и определя поредността за влизане при лекар.
Например не може да чака,
спешен, но с приоритет,
спешен, но може да чака,
не спешен
Там отиват често родители с малки деца, които са се разболели извън работното време на личния лекар, счупвания, нужда от шиене на рана, нужда от други манипулации, проблеми с дишането, влошаване на заболяване, и т.н. проблеми, които не следват непременно работното време на личните лекари.
Ако е въпрос на живот и смърт, се обаждаш на 113, което е Бърза медицинска помощ.
Това е пример за градация на ''спешност''.

# 2 607
  • Мнения: 305
......

Ф мажор, отказвам да чета статии, писани от радикални комунисти. Те по принцип са против приватизация, частници, частни детски градини, частни старчески домове, частни болници, частни училища и всичко, което е частно. Единствено ги харесват, когато плащат данъци и затова настояват да ги дерат с още по-големи данъци така, че да изцедят и последната крона от тях и да ги докарат до фалит. Пък безработните останали след тях, те на социални помощи, плащани от другите частници, които още не са докарани до фалит. Тези идеологии си имат фенове, но аз не съм от тях. Чух за този немец и фирмата му и че намерил някаква вратичка за злоупотреби в няколко страни, макар че на хартия всичко било наред. Това без изключително добри юристи в тази област няма как да стане. Такива злоупотреби трябва да се предотвратяват, разбира се. Злоупотреби трябва да се предотвратяват, особено с обществени пари.
В Белгия има телефон 102. Щом си имат този, не им трябва втори, разбира се. Във Франция имат 119, и там няма нужда от втори номер. В България какъв номер има за деца, за да няма нужда от 116111?

В Белгия отдавна  НЯМА 102.  Има 112 и  101

https://www.police.be/5998/fr/contact/numeros-durgence
ПС.понеже живея основно в Белгия имам известна представа ( твоята разбира се е по-правилна) какви са тефоните за спешни случаи.
Разбира се полицията в Белгия са комунисти и руски пропагадандатори- учат децата да  се обаждат на 112.
 Както е  комунист  и руски пропагадандатор всеки, който си позволи да критикува норвежките служби за защита на децата от собствените им родители.

Има злоупотреби, защото законът е калпав и  оставя вратичка. И както забеляза и сама, даже в прекрасна Норвегия се точат пари с милиони. Ако на пряко заитересуваните данъкоплатци не им пречи- и аз нямам против.
Част от моите данъци обаче плащам в Бг и много държа  да се спрат всички новоприети/ ремонтирани закони и наредби и основно да се преразгледат. В момента оставят не вратички, а порти за злоупотреби.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 23:15 от F major

# 2 608
  • Мнения: 5 425
Ежко, на български се казва Полска католическа църква. За нея ставаше дума по-горе, че е разкрит голям педофилски скандал.
На никой език не се казва Френско ООН или Унгарски UNICEF или Полска католическа църква. Това са световни екстериториални организации.
Педофилията се среща както при католическите свещенници (не само тези, които служат в Полша), така и при социалните работници, занимаващи се с деца (тези, които работят в Норвегия).
Елеонора наистина не иска нито едните, нито другите. И би било обезкоително, ако не беше така.
Колкото до радикалният комунизъм, един от постулатите му е отпадането на семейството и отглеждането на децата от държавата. И е шизофренно да подкрепяш Барневернет, заявявайки омраза към радикалния комунизъм Grinning А може би е просто резултат на неграмотност? Който пише толкова много няма време за четене...

ПС Доживях да бъда учен от човек, живеещ в Норвегия, как се пише на български "полска католическа църква"...

# 2 609
  • Мнения: 2 013
Fenris, с една дума и ти не знаеш. Аз останах с впечатлението, че си по-информирана от мен - тонът на писанията ти го показваше. Както и да е.

Утре около 11:00 в националната група ще се предава лайф срещата между Лафчиев с няколко адвокати и представители на парламентарните групи. Това е огромна крачка напред.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 23:10 от Magdalena1978

Общи условия

Активация на акаунт