Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 133 302
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 5 595
  • София
  • Мнения: 62 595
Мамасита, ако това е ритане по мен, не си познала! Имай поне достойнството да се обърнеш директно към мен!
 Аз клиенти не си търся и насила никого нищо не карам. Хората ме търсят, когато преценят, че мога да помогна.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 20:35 от Andariel

# 5 596
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Анди, децата обикновено в градинска и в първите класове на училищна възраст, често боледуват и се преглеждат от специалисти лекари редовно. Да не говорим, че последните години им се правят какви ли не скрининги  и пр. изледвания, които показват конкретни отклонения. Децата може да се каже, че са постоянно под лекарски надзор. При проблеми те са длъжни, а и уведомяват родителите да вземат мерки, което е нормалното. Не да ти дойде някоя леля психолог в ДГ след 5год и да ти се прави на специалист, при положение, че лекар ти казва, че детето ти е ок. Нищо, сега и лекарите ще вкарат в бизнеса да звънят на социалните и при най-малкото съмнение, нали така. Като ни изгоните от тази скапана държавата, искате не искате ще си бачкате и ще се правите на големи специалисти само пред циганите, защото никой нормален човек няма да търпи да го върнат 50 години назад и да му диктуват как, колко, с кой и кога да диша, мисли, говори и живее. Същото и за децата му.

# 5 597
  • Мнения: 30 802
Ако това е ритане по мен, не си познала! Имай поне достойнството да се обърнеш директно към мен!
 Аз клиенти не си търся и насила никого нищо не карам. Хората ме търсят, когато преценят, че мога да помогна.

Андариел, никой не те рита, но все пак си вътре в професията и може би имаш идея защо трендът "логопед" се засили в последните години. Обучили са повече? Въвежда се като стандарт? Притеснени родители търсят? Друго? Просто питам за причините, ако ги знаеш. Защото ми се струва, че има такава тенденция.

# 5 598
  • Мнения: X
Цитат
Нищо, сега и лекарите ще вкарат в бизнеса да звънят на социалните и при най-малкото съмнение, нали така. Като ни изгоните от тази скапана държавата, искате не искате ще си бачкате и ще се правите на големи специалисти само пред циганите
Много ми е интересно в каква посока тече миграцията на българи към чужбина. Като погледна статистиката е в посока на държавите които въртят "бизнес" със деца. Не вярвам някой да бяга от България в посока Африка където със сигурност лекарите не звънят на социалните при следи от насилие.

# 5 599
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ако ми препоръчат посещение на детето при логопед или психолог-не бих отказала.Естествено ще искам да знам причината,както и аз да избера кой специалист ще се занимава с детето.

Разбира се, аз също. Включително сама съм се консултирала с лекар, дали не е добре да се обърна към конкретен специалист за определено поведение. Между другото тогава педиатърът много подорбно и напоително ми обясни защо е нормално такова и такова поведение на детето, при такава и такава ситуация и защо при моето дете не се налага тази консултация. Но едно е да бъдеш посъветван и сам да си избереш специалист, съвсем друго е когато социалната услуга е задължителна по закон, заплаща се и нямаш думата, нямаш право на избор.

# 5 600
  • Мнения: 4 396
Тесла, лъжците са в тази тема като например Румен С, който за пореден път пробута лъжа за мен. Няма нужда да чакаш другите лъжци.


Началото на документалния филм на Генка Шикерова ме остави без думи. Колко драматично - ''крадат'' им детето. Все едно се намират в ЮАР, където деца се крадат от улицата.
Приятно изненадана съм от обективния документален филм.

# 5 601
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ще те оставя, да ти е интересно.😉

# 5 602
  • Мнения: X
Тесла, лъжците са в тази тема като например Румен С, който за пореден път пробута лъжа за мен. Няма нужда да чакаш другите лъжци.


Началото на документалния филм на Генка Шикерова ме остави без думи. Колко драматично - ''крадат'' им детето. Все едно се намират в ЮАР, където деца се крадат от улицата.
Приятно изненадана съм от обективния документален филм.



Мен не ме възмущават форумните "специалисти" на тема "кражби на деца". Всеки може да казва каквото иска по форумите разбрал, неразбрал, чел, недочел. Ето това обаче е възмутително.
https://petel.bg/Karbovski-napadna-Genka-SHikerova-za-filma-y-za … i-advokat__348268
Каква изненада. 1-вият човек който ще хвърли кофата с помия е не някой друг а Карбовски. Наглостта на точи човек граници не познава. Човек разобличен пред цяла България като лъжец и уволнен от Бтв заради псевдо-документалният си филм пълен с лъжи и манипулации за "кражбите на деца" и лъжите му за случая Атила, обвинява журналист получила наградaта Валя Крушкина за документалистика за 3 свои разследвания в манипулации и адвокатсване на Норвегия.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 20:52 от Анонимен

# 5 603
  • София
  • Мнения: 62 595
Вермилион, това, което описваш ме озадачава. Ако от градината сте подписвали нещо, но нищо конкретно, то обяснение се търси от ръководството. Не разбирам и как могат да подадат сигнал за нещо, още повече, че ти съвсем спокойно можеш да оттеглиш съгласието си и никой не може да ти забрани, да не говорим да те подвежда за нещо, че не съдействаш. Но това пак е между ръководството и родителите. Самите специалисти не могат да направят нищо, ако няма родителско съгласие. Никой не може да те нагласи да им ползваш услугите, ако ти не искаш. Имаш право да поискаш информация. Накратко, още на ниво администрация в градината нещата са тръгнали накриво, това е управленски проблем.

Мамасита, нямам идея защо си останала с такива впечатления. Не виждам тренд на толкова високо ниво, както го описваш. Мога единствено да кажа, че съм обезпокоена от това, че има много деца, във всеки клас има поне по трима-четирима (това извън официално записаните деца със СОП), които  имат проблеми и те не са от ден и два, и ако не се работи с тези деца, те ще го закъсват още повече и накрая ще излязат неграмотни от училище.  Неграмотността е само върхът на айсберга, а под повърхността има неща, които да се наваксат. И всичко това тръгва още от ранното детство, защото ако едно време, преди зората на демокрацията примерно, децата са търчали напред-назад и са се развивали физически, а оттам по-лесно се ориентират в училище, то сега дори и това не правят, а умът се развива през физическото развитие, трупането на съвсем физически опит и взаимодействие със средата.

# 5 604
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Анди, едното дете в Балша е взето, защото майката първоначално е отказала социална услуга. Пример от действителността. Наистина мисля, че не си чела ноният ЗСУ, който уж е отложен, но действа, за сега при най-бедните и предимно самотни жени.
На теория и по конституция имаме и права, освен задължения. На практика и по смисъла на СЗУ имаме само второто.

# 5 605
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная за този случай.

# 5 606
  • Мнения: 4 396
Тесла, разбира се, че първото обективно представяне на ''проблема'' с Барневерн ще бъде атакувано от един разобличен лъжец. Втората част ще е особено интересна, където явно ще се говори и за руския момент в истерията, който е така силно отричан в тая тема Simple Smile Знае ли се кога ще се излъчи втората част?
Петел.бг е от сайтовете, които не отварям. То е ясно, че там няма да се прочете нещо сериозно.

# 5 607
  • Мнения: X
Аз отворих сайта на Бтв, с изумление виждам че той още е на работа в Бтв. Какво повече да кажа за българските медии. Просто нямам думи. Тука не говорим за Петел. бг а за национална медия. Когато стана скандалът през лятото с неговият псевдо-документален филм за кражби на деца, от Бтв излязоха със становище че няма да подновят договорът, когато нещата са позатихнали са му подновили договора. Мила родна действителност.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 21:09 от Анонимен

# 5 608
  • Мнения: 4 396
Това е БиТиВи. Медията, която изнесе една лъжлива цифра за Норвегия и я представи като официална и която лъжлива цифра беше предмет на няколко десетки страници обсъждане в тая тема.

Аз се радвам, че поне един журналист се осмели да направи обективен документален филм и е потърсил в името на истината мнението и на ''откраднатите'' деца. Много ме впечатли първото момиче, Вилде, и нейната история. Много хора имат да се поучат от нея за това как изглежда едно нещо отвън, а какво е отвътре наистина.

# 5 609
  • Мнения: 5 425
Само дете със синдром на Даун ли са намерили за свидетел на "помощта" си? Не трябваше ли да защитават​ частния му живот?

Общи условия

Активация на акаунт