Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 133 591
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 6 165
  • Мнения: 1 057
Нагли, по-нагли, най-нагли, НПО-та... На тези наистина трябва да им се забрани какъвто и да е контакт с деца. Иначе освен към училищата, и към детските градини се насочили тези, "загрижените".

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/02/13/4029198_kogato_seksut_ … o_nasilie_ostava/

Ти да видиш, без тях образование нямало: "Постепенно, но сигурно вървим към забраната на здравното и сексуално образование в училище..."

Те понеже примерно в напреднала Швеция много си говорят за секс, пък и ИК си имат, сексуалното насилие са го изкоренили.

# 6 166
  • Мнения: 69 294
Направо се чудя аз как съм израстнала, завършила и развила се без нЕкое НПО да ме напътсвува. Ти да видиш феномен...

# 6 167
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Разпознаване на докосването!? Направо бих съдрала някоя обучител/ка, която подтиква деца да се докосват по гениталиите, да не говорим ако самата тя/той го прави. На персонала в ДГ им е забранено да мият дупетата на децата - защо ли, тея реват как трябвало да се пипат.

# 6 168
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
На мене ми е интересно, кои са тия лели, които са готови да прекрачат границата на поколенията и да обясняват на малки деца такива неща. Тази граница не бива да се прекрачва по такъв начин. Това е форма на сексуален тормоз на деца.

# 6 169
  • Мнения: 132
От време на време поглеждам темата. Не я следя много прецизно, но особено впечатление ми правят 2 лица, които яростно защитават НПО-та и навлизането им в училищата и обществената сфера. Стигнах до извода, че те самите са членове на НПО или пък са тролове, на които се плаща да защитават във всички форуми Стратегията на детето, ИК и т.н. И т.к. едното от тези лица, изрази позиция, едва ли не колко са забавни за децата тези програми, организирани от съмнителни НПО-та в училище, специално за тези лица ще цитирам нещо:
Чл. 155б. (1) (Нов - ДВ, бр. 27 от 2009 г., предишен текст на чл. 155б, изм. -  ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който склонява лице, ненавършило 14-годишна  възраст, да участва или да наблюдава действителни, виртуални или  симулирани полови сношения между лица от еднакъв или различен пол или  похотливо показване на човешки полови органи, содомия, мастурбация,  сексуален садизъм или мазохизъм, се наказва с лишаване от свобода до пет  години.

(2) (Нова - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Когато деянието по ал. 1 е извършено:

1. чрез употреба на сила или заплашване;

2. чрез използване на положение на зависимост или надзор;

3. от две или повече лица, сговорили се предварително;

4. повторно, наказанието е лишаване от свобода от две до десет години.


Не е ли редно "сексуалните просветители" от ПУЛС да лежат в затвора?

# 6 170
  • Мнения: 3 640
Я, "Дневник" -  флагман на либералната журналистика... Само DW може да ги надмине, ама те взаимно се  публикуват. Коментарите, както винаги, са най-интересното нещо...

# 6 171
  • Мнения: 21 744
Нагли, по-нагли, най-нагли, НПО-та... На тези наистина трябва да им се забрани какъвто и да е контакт с деца. Иначе освен към училищата, и към детските градини се насочили тези, "загрижените".

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/02/13/4029198_kogato_seksut_ … o_nasilie_ostava/

Ти да видиш, без тях образование нямало: "Постепенно, но сигурно вървим към забраната на здравното и сексуално образование в училище..."

Те понеже примерно в напреднала Швеция много си говорят за секс, пък и ИК си имат, сексуалното насилие са го изкоренили.

Това изявление на Националната мрежа за децата бих определила като излишно остро, нефокусирано в същината на проблема,  дразнещо поучително с елемент на заплашителност и като цяло - непродуктивно.  Родителите и образователните институции трябва да работят в синхрон,  като отчитат водещата роля на родителя във всичко, което касае децата им и залагат на принципи като доброволност и информираност.

Сексуалната и здравна просвета, разбира се няма да загине,  въпросът  е кой има интерес да задълбочава разделението в обществото и защо отговорните институции не са в състояние да формират някаква позиция по въпроса. Един път разрешили нещо, после пък го отричат и то без да изяснят какво е нарушението, ако въобще има такова.

То затова хората не им вярват за нищо.

# 6 172
  • София
  • Мнения: 1 902
Ами, стара римска поговорка е "разделяй и владей". На много места, в много сектори, нещата се получиха. Обществото се раздели, и едни парици попаднаха в правилните джобове.

И понеже Fenris бе потресена колко против сме и забавяме плануваната помощ за деца в неравностойно положение, пък колко хубави поправки в законите се случили, оказва се, че И майките на деца с увреждания се готвят за протест, поради отмяна на Закона за личната помощ. Причините, според министърката са, че закона бил приет под натиск и бил причината възрастни хора да останат без лични асистенти (колко удобно- пак разделяне).
Та, предлагам да се спре с манипулациите, че спрените поправки в Закона за закрила на детето, препятстват оказването на помощ на наистина нуждаещи се.
https://btvnovinite.bg/bulgaria/otnovo-gotovi-za-protest-majki-n … ija-ministar.html

# 6 173
  • Мнения: 298
От този сайт , който в момента не ми се зарежда , четох че след дългогодишно прилагане на сексуалното образование в съответните държави, ситуацията и като цяло резултатите  с младежите е много , много негативна
www.mon.bg
Из новинарските сайтове има и новина за пускане на филми  със самоубийства на деца от втори клас , не съм я чела , просто не можах .

Ирис , след като ти харесва детето ти да посещава такива презентации , някой спира ли ви , нещата които обясняваш , че им преподават , на моите деца съм обяснила още в детската градина , без да ги карам да докосват някой или да рисуват анатомията си . Против съм такава гняс , да се провежда в училище и /или в учебно време , дори и в присъствието на учители и друг у-щен персонал, които правят всичко ,което директора им нареди ,който пък ще усвой някоя благинка .
Всички защитници на стратегията претендирате, че търсите диалог , а единственото което правите е, да ни обяснявате , какво сме искали да кажем .
Твоята колежка вече ни обясни тази тактика , по спомен ще разкажа : - Нарочно пишеш , че опонента ти е казал ,,ябълка ,,въпреки , че знаеш ,че е казал ,,круша,, с цел да го вкараш в обяснителен режим , да го изнервиш , да допусне грешка и да обърнеш думите му срещу него .
Доста професионална информация , и как всички, които пишете тук / защитниците / действате по този начин , все не разбрали , не чули , не видели

И ако  не сте ,,срещала,, здравия разум , е нормално да ти е имагинерно , за мен то е ежедневие

# 6 174
  • София
  • Мнения: 62 595
Интересно, как изведнъж всички повярваха на въпросната майка-боркиня, а никой не повярва на мъжа, който каза, че нищо такова не се е случило, нито повярва на майката, чието дете е присъствало в часа.  Явно никой не се интересува от истината, а е важното да вика. Лично аз съм доста подозрителна към думите на въпросната активистка, защото нейното дете не е било там и тя явно гони някаква политичска, религиозна или не знам каква облага, а е вярно, че без скандал не става и не е нужно казаното да е истина, важното е да предизвика реакция.

# 6 175
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, не мога някак си да повярвам, че от министреството ще наложат наказание на шефката на РУО Перник, заради реакцията на някаква руса активистка, а нпо активистките да са си сършили всичко чисто и невинно.⛴

# 6 176
  • Мнения: 12 405
Лично аз съм доста подозрителна към думите на въпросната активистка, защото нейното дете не е било там и тя явно гони някаква политичска, религиозна или не знам каква облага, а е вярно, че без скандал не става и не е нужно казаното да е истина, важното е да предизвика реакция.

Каквито и подозрения да има към активистката, позицията на Националната мрежа за децата е направо плашеща като начин на мислене.

# 6 177
  • София
  • Мнения: 62 595
къде е тази реакция? Може ли линк, ако си чела нещо по въпроса?

И на мен ми е чудно защо началника на руо си го отнесе. Не стана ясно той има ли някакво провенение или просто трябваше някой да изгърми.

# 6 178
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Каквито и подозрения да има към активистката, позицията на Националната мрежа за децата е направо плашеща като начин на мислене.
Борци против насилието, какво да се прави.
Анди, ти като пишеш не четеш ли темата? Няколко поста по-нагоре.

# 6 179
  • Мнения: 4 397
Ами Фенрис...не виждам във въпросите нещо свързано с качване в автомобил на непознат. А ти?

Виж въпрос номер 7. Точно под въпроса за пазача в парка.

Общи условия

Активация на акаунт