Женени от пръв поглед < II сезон > тема 9 /22.04 - 28.04/

  • 57 924
  • 1 639
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 25 795
So Lucky*, ти може да му казваш и Орландовци и таксито да те заведе пак там, но е Летище София - Терминал 1 и Терминал 2.
За да го наричам Враждебна 2, има защо. Така се е казвало на определен етап в историята (щом и бакшишите го знаят така). Иначе съм запозната с летища, терминали и гейтове.  Wink

# 631
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Между другото лелята на Светозар ми се видя възпитана и интелигентна жена.

# 632
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Монако, за българите най- приятните забележителности са паметникът и плочата на Пенчо Славейков в Брунате, над града Комо, до там се стига с доста атрактивна теснолинейка, а от самото селце се открива неповторима панорамна гледка. Старата част на града също не е за подценяване, има и музей. С ферибот могат да обиколят всички малки селца, по брега на езерото, които са доста симпатични и романтични. Гледките си заслужават, а романтиката е навдякъде. Нассякъде има малки, типични ресторантчета, пицарии и кафетерии. Така че, Комо определено е подходяща дестинация за меден месец.

# 633
  • София
  • Мнения: 2 099
VickyTaylor, мен лично паметникът и плочата на Пенчо Славейков в Брунате не ме впечатлиха, освен сантимента, че е българин. Разхождахме се доста, от водата гледките са невероятни, но мястото е романтично, ако си с любим човек там и меденият месец е истински. В техния случай при лошо време ще си стоят в стаята или най-много да посетят катедралата в Комо, която е величествена като повечето италиански. От другата страна е Швейцария, съвсем близо е още по-красиво, но там няма да ги заведат.

# 634
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Естествено, че впечатлението би трябвало да е основно сантиментално. С какво да те впечатлят една мемориална плоча, или един бюст, сами по себе си?  
Но, да, това са неща, които не са за всеки.
Като ученичка, любимите ми часове бяха тези по литература. Имах прекрасна учителка, която разказваше много увлекателно историите покрай Пенчо Славейков, както и за мястото, където е приключил земният му път. Та, за мен беше наистина вълнуващо.

# 635
  • София
  • Мнения: 2 099
VickyTaylor, дори и от сантимент, къщите на Левски и Ботев са ми по-атрактивни за разглеждане в България, отколкото  вила Беллависта, а и не знам дали  фуникуларето (влакчето) работи през зимата, за да ги качи на хълма. Но си права, че е до човек, на мен не са ми толкова интересни такъв вид паметници като в градската градина. По-красиви бяха вилите от 17-ти век, където са отсядали Наполеон, руския цар Александър, Гарибалди... Но дори и да допуснем това като забележителност, не е достатъчно като за единствена екскурзия. Наистина ще ми е интересно да видя какво точно ще правят в Комо посред зима двама души, които дори не знаят как да водят разговор.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Като цяло повечето участници бяха прецакани с дестинациите - поне в Кипър и Италия няма какво да се прави зимата. Съжалих ги чак Василена и Никифор - не можаха дори в басейн да влязат. За Мадрид - не е толкова важна температурата, за да си изкараш добре, а джакпотът беше за Таня и Зарко с Йордания.

# 637
  • Мнения: 1 167
Между другото от снимката на билета на предната страница се вижда, че сватбата им наистина е била около другите 3 Simple Smile
Може ли да се прекрати вече дискусията за имената на терминалите в София?

# 638
  • София
  • Мнения: 2 099
Като цяло повечето участници бяха прецакани с дестинациите - поне в Кипър и Италия няма какво да се прави зимата. Съжалих ги чак Василена и Никифор - не можаха дори в басейн да влязат. За Мадрид - не е толкова важна температурата, за да си изкараш добре, а джакпотът беше за Таня и Зарко с Йордания.

Кипър си е летен курорт, странна беше и тази дестинация за меден месец зимата, но реших, че Василена си го е избрала, защото ми направи впечатление, че Таня каза, че е искала да види Йордания и дори сънувала преди да получат подаръка. Предположих, че предварително са ги питали къде предпочитат. Мадрид е добро решение, както можеше да бъде и Милано, който е доста по-близо до летището им в Бергамо.

# 639
  • софия
  • Мнения: 25 651
На потребителите, които се опитват да налагат какво да се пише в темата, бих предложила следните възможности:
1. Прескачат постовете, които не са им интересни.
2. Ползват бутон "Информирай модератор". Долу в ляво под всеки пост - триъгълник с удивителна.
3. Отписват се от темата.
4. Кандидатират се да станат модератор във форума.
Не е като да няма опции.
Ужасно досадно е да се опитват да третират големи хора като 3 годишни деца и да казват какво може и не може да се прави. Чувам, че има недостиг на учителски кадри и това би им дало добра възможност за изява, ако силно настояват.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 16:32 от zvаnchе

# 640
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Нека не забравяме, че те са, преди всичко, на меден месец, с опознавателна цел, а не на екскурзия с цел туризъм.
Бих се радвала на всяка една от дестинациите, сезонът наистина е кофти, но няма какво да се направи, не зависи от участниците. Нито едно посетено местенце по света не е загуба и човек трябва, поне да не мрънка, че вместо в Сейнт Мориц, са го завели в Комо или Кипър.

# 641
  • Мнения: 25 795
Между другото лелята на Светозар ми се видя възпитана и интелигентна жена.
Сравнена с него, да много по възпитана. Peace

# 642
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Между другото лелята на Светозар ми се видя възпитана и интелигентна жена.
Сравнена с него, да много по възпитана. Peace
Сигурно ли е, че изобщо му е леля 🙄
Да не се окаже героиня в Съдби на кръстопът?
Защото около този човек всичко е фейк. Освен, рвзбира се, родствената връзка с Антим I

# 643
  • София
  • Мнения: 4 884
Кажете в резюме какви са зодиите на всички участници в женената компания...

# 644
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Всичко е възможно/относно лелята/😁.
Дано тазвечершният епизод бъде по - интересен. Малко застой около сагата с къщата на Светозар има във форума, на мен те са ми най - интересни като зрели хора, другите са ми предвидими.

Общи условия

Активация на акаунт