Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 907
  • 913
  •   1
Отговори
# 510
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
На мен ми прилича на сметана със стягащ агент,  макар много-много да ме няма по тортите. Ясно, че може да се добави и маскарпоне, и крема сирене, тип филаделфия, понеже ще улесни създаването на пяната като е по-твърдо, но това вече зависи и от сметаната в съответната държава  и ккаъв вид добива като се разбие и тук не се наемам да давам препоръка за България.

# 511
  • Мнения: 6 987
Ако тортата е покрита с фондан, сметаната няма да свърши дора работа, защото ще го размекне. Бих заложила на италиански или швейцарски меренг, защото при тях има топлинна обработка на белтъците.

# 512
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ако тортата е покрита с фондан, сметаната няма да свърши дора работа, защото ще го размекне. Бих заложила на италиански или швейцарски меренг, защото при тях има топлинна обработка на белтъците.
Ако тортата е покрита с фондан, сметаната няма да свърши добра работа, защото ще го размекне. Бих заложила на италиански или швейцарски меренг, защото при тях има топлинна обработка на белтъците.

Да, абсолютно, но аз представях по-скоро домашно тържество, при което може да доукрасиш преди финала, а не такава, която трябва да пренасяш надалече и да издържи много време в този вид. И предложих така, понеже меренгът ми се струва по-труден от това да разбиеш сметана с или без добавка на маскарпоне, а пък тя пише, че е начинаеща.

# 513
  • Мнения: 197
Здравейте, искам да украся торта с живи цветя. Мога ли да сложа цветята един ден по-рано? Ще издържат ли да не увяхнат? За една позната е и няма как да ги поставя непосредствено преди вадене то на тортата.

# 514
  • София
  • Мнения: 1 313
Може ли сполучлива рецепта за такъв тип бисквитки?

# 515
  • Мнения: 2 826
Може ли сполучлива рецепта за такъв тип бисквитки?

Темата е за торти Simple Smile

# 516
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Може ли сполучлива рецепта за такъв тип бисквитки?
аз правя тези
По следната рецепта:200гр меко масло, 200гр захар, едно яйце, есенция по желание, 400грбрашно.Разбивам леко, омесвам, разделям на две топки и в хладилника да стегне.  Пече не повече о 5-7 мин

# 517
# 518
  • Мнения: 9 663
Здравейте, искам да украся торта с живи цветя. Мога ли да сложа цветята един ден по-рано? Ще издържат ли да не увяхнат? За една позната е и няма как да ги поставя непосредствено преди вадене то на тортата.

Според мен няма да стане. 2-3 часа макс.

# 519
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Яни, благодарност от предния път. HugHug


Симона, за живите цветя, ако решите, zenata е отговорила правилно.
Друг вариант е да опитате предварително, примерно вземате няколко цветя от типа, който ще ползвате и ги поставяте за денонощие в подобни условия на тези с реалната торта.

Аз с една малко закъсняла торта...

# 520
  • Мнения: 6 987
Вариант, при който евентуално цветята може и да издържат, е дръжките да се увият в мокра салфетка или памук, после в алуминиево фолио, за да задържа влагата и накрая в свежо фолио, за да няма алуминият допир с тортата, когато се аранжират върху нея.

Нелка, много сладурска торта Hands V.

# 521
  • Мнения: 197
Много благодаря момичета 🤗 може би ще пробвам с памук и после добре ще изолирам с фолио и в сламка.

# 522
  • Мнения: 1 372
SimonaSV, продават капсули за цветя, различни размери, пълнят се с вода, капачето е силиконово и обхваща добре дръжката на цветето.
https://flora-com.com/produkt/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0 … 1%83%D0%BB%D0%B8/

# 523
  • Плевен
  • Мнения: 23
Още две набързо спретнати  тортички от мен.
И двете не успях да ги снимам в къщи. 😁



# 524
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Веселушке, благодаря ти много! Gift Heart

Общи условия

Активация на акаунт