Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 817
  • 913
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 705
bani4arkata, ако няма проблем да се ползва шоколад бих предложила да се измаже с ганаш. Като се разбие придобива цвят като този на показаната торта.

ismailyk, понеже в къщи също се харесват сиропирани торти, правя следния крем:
маскарпоне + сладкарски крем (може да се ползва и готов, тип "Оле" на д-р Йоткер, но разбит с 300 мл мляко, а не както е по рецепта с 400 мл) + крема сирене (тип Филаделфия) + малко разбита сладкарска сметана, за да стане по-въздушен. В него може да се добавят плодове или парченца шоколад или ядки. Аз лично не слагам желатин, защото кремът се държи стегнат, ако се внимава да не се прекали с разбиването на маскарпонето и сладкарският крем е достатъчно гъст.
Ако няма от къде да купиш маскарпоне, можеш да го замениш със заквасена сметана, но тогава предполагам ще се наложи да сложиш малко желатин, защото тя се втечнява от захарта. Кремът търпи импровизации, ако някой от продуктите липсва.

Благодаря. И аз си мислех за нещо с маскарпоне. Заквасена сметана не обичам . Ще ида до лидл за маскарпоне

# 91
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Момиченцето с баничкитеHug има стабилизатор за сметана, точно това, за което питаш. Ще поставя общ линк със снимки, защото не знам кой/кои от тях се намират на пазара при теб.
Изсипват се в сметаната в процеса на биенето ѝ и са много удобни за употреба, за разлика от обикновения желатин за подобна цел.

https://www.google.no/search?q=%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0 … =1536&bih=770

# 92
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Здравейте. Проблемът с цветовете се реши вече, но сега моля да ми препоръчате хубав крем за пълнеж на торта, но да стой между блатовете на хубав дебел, плътен слой, и да може да издържа на много сиропирани торти. Досега съм правил шоколадов мус, крем шантили, но искам малко да разнообразя. Маслен крем категорично изключваме, защото имам 4 неуспешни опита с него, с белтъчен крем също всичките ми опити са неуспешни . Правех и един с какао, пудра захар, масло, прясно мляко, и крем-сирене, но не ми харесва стой някак груб и сух.

Мога да препоръчам следният крем:една кутия маскарпоне се смесва с  4-5 с.л кондензирано мляко .Отделно се разбивам животинска сметана с пудра захар на вкус .Готовата смес се смесва с кондензираното мляко и маскарпонето .Много лек става и се държи добре в тортите .

# 93
  • Мнения: 705
Здравейте. Проблемът с цветовете се реши вече, но сега моля да ми препоръчате хубав крем за пълнеж на торта, но да стой между блатовете на хубав дебел, плътен слой, и да може да издържа на много сиропирани торти. Досега съм правил шоколадов мус, крем шантили, но искам малко да разнообразя. Маслен крем категорично изключваме, защото имам 4 неуспешни опита с него, с белтъчен крем също всичките ми опити са неуспешни . Правех и един с какао, пудра захар, масло, прясно мляко, и крем-сирене, но не ми харесва стой някак груб и сух.

Мога да препоръчам следният крем:една кутия маскарпоне се смесва с  4-5 с.л кондензирано мляко .Отделно се разбивам животинска сметана с пудра захар на вкус .Готовата смес се смесва с кондензираното мляко и маскарпонето .Много лек става и се държи добре в тортите .

Благодаря. Ще го имам в предвид.

# 94
  • Мнения: 1 341
Бих предложила  този или този крем за тортата. Но са с шоколад.
Ползвала съм и стабилизатор за сметана, но имам чувството, че придава някакъв изкуствен вкус.

# 95
  • Мнения: 705
Аз прочетох един крем в интернет. Маскарпоне, масло, пудра захар, но ако в него добавя разтопен бял шоколад дали ще се получи? А някой пробвал ли е кремовете за торта магнетен на Йоли?

# 96
  • Мнения: 6 937
Аз прочетох един крем в интернет. Маскарпоне, масло, пудра захар, но ако в него добавя разтопен бял шоколад дали ще се получи?
То за получаване ще се получи, но няма ли да е доста тежък като вкус Thinking.

А някой пробвал ли е кремовете за торта магнетен на Йоли?
Правила съм тортата. Кремът в основата си всъщност е обикновен сладкарски, но е обогатен с шоколад. Хубав е.

# 97
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Няма как; каквото и да добавим към даден базов продукт, това винаги ще промени вкуса му (отн. стабилизатор в сметана).
Но вкусове разни; ето, за мен, например, е съвършено немислимо да добавя мазнината, носеща името бял шоколад, към каквото и да било и мога да изпиша цялата страница до долу с онова, което мисля за белия „шоколад“.  Close
А сигурно има хора, които го харесват.

# 98
  • Мнения: 705
Няма как; каквото и да добавим към даден базов продукт, това винаги ще промени вкуса му (отн. стабилизатор в сметана).
Но вкусове разни; ето, за мен, например, е съвършено немислимо да добавя мазнината, носеща името бял шоколад, към каквото и да било и мога да изпиша цялата страница до долу с онова, което мисля за белия „шоколад“.  Close
А сигурно има хора, които го харесват.

 Права си. Белия шоколад ми е любим , макар че знам че не е истински

# 99
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ето!  Hug Затова е и трудно да се дават съвети, защото сме толкова различни.
Някога, през 80-те, бях донесла вкъщи тъкмо бял шоколад, все още непознат тогава продукт по нашите магазини. Нашите едва-едва го вкусиха и го подбутнаха встрани с лош поглед   Mr. Green. Чайките се облажиха...

# 100
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Обожавам бял шоколад 😊.
Маскароонето така и не го харесах, тежко ми идва, където мога го заменям с Филаделфия.

Някой правил ли е подобна на тази торта, интересно ми е блатовете бисквитени ли са, а и коремът ми се струва че ще стабилен

# 101
  • USA
  • Мнения: 675
И аз ненавиждам бял шоколад. Също кремовете с маскарпоне ( много ми е тежко), крема сирене (вкуса на сиренето си стои) или квасена сметана (има вкус на домашна торта с кисело мляко).

Шоколадовият мус засега ми е любим.

# 102
  • Мнения: 1 341
Разглеждах подобни торти в Pinterest, но още не съм правила. Виждат ми се малко сложни и времеемки като изпълнение, а в същото време не точно по наш вкус като съставки. Повечето са с маслен блат, слепени със сметанов крем (сметана плюс маскарпоне или филаделфия). Още избирам от този сайт.  В краен случай ще импровизирам.
При нас последен вик на сладкарската мода е сладкиш Рафаело с крем от бял шоколад и сметана. На мен ми е убийствено сладък, но се харесва.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
Leonie, а знаеш ли крем, който да е подходящ за шприцоване на тези торти. Стана ми интересно и отворих рецептата на номер 8. Оказа се, че айсинга е готов (в кофа) и отгоре на всичко има 106 оценки 1 звезда и само по 2-3 с повече звезди.

# 104
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Eто, тук има няколко варианта на тортите-цифри.
На руски е... Blush
Но има избор,  има дадени и връзки към шаблони.

https://www.elle-craft.ru/articles/619/

---------

Маймунче, споделям вкусовете ти.  Simple Smile
Вярно, някога правех едно подобие на Тирамису, където се смесваха разни сметани и сирена, но силният вкус на кафе и какао долу-горе замаскираше нещата.

Общи условия

Активация на акаунт