Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 52 961
  • 913
  •   1
Отговори
# 60
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Потвърждавам, че грл боите на Уилтън не цапат, разбърквах веднъж малко фондан, но различни цветове. Измиха се след еднократно измиване на ръцете с най-обикновен течен сапун, а оцветяват чудесно.

# 61
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Аз винаги ползвам Jif, иначе все остава по нещо. Но имах предвид повече боята, която остава под нокти и около тях, там си е мъка  Confused А при оцветяване на килограми фондан, то е неизбежно. С ръкавици така и не ми е удобно да работя.

Иначе по плота се чистят, вярно е. Онзи случай със синята боя ми беше единствен. И тя всъщност беше някаква течна, не гелова.

# 62
  • Мнения: 682
Е да мие се, но трудно не беше приятно да гледаш гостите си като смърфове сини..Знаете как е по сватби все пак за децата беше най интересно да ядът украсата Grinning  наистина за хора без познания сляпо биха се доверили на сладкарите все пак очакваш, че знаят как да си вършат работата. Грешката ми е че не се поинтересувах повече.. Само не разбирам защо изобщо ми предложиха такъв вариант

# 63
  • Мнения: 705
Моля за мнения, някой ползвал ли е тази боя, и доволни ли сте. https://www.aromashouse.com/index.php/bg/component/virtuemart/?p … p;category_id=244
Води се карибско синьо, звучи интересно и изглежда красиво на картинката. Но дали в действителност отговаря на цвета от картинката

# 64
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мунлайт, не знам дали трябва да го отчиташ като грешка; човек няма капацитет да знае достатъчно за всичко, което иска да си поръча/купи.
Предложили са ти този вариант, защото е по-лесен и бърз за направа. И знам как човек, който не е „навътре в нещата“, се съгласява с мнението на специалиста - за всяко нещо. Понякога остава доволен, понякога - не толкова...

Исмайлик, точно този цвят нямам. Аз съм малко внимателна с дъстовете на тази фирма. Някои ми харесват, други са ужасни. Като правени в час по трудово. Все пак твоят цвят ми се струва достатъчно тъмен, за да има шанс да е добър. Дано се включи някой друг, с преки впечатления.

# 65
  • Мнения: 1 319
Аз бих потърсила отговорност от производителя на тортата. Дори с просто око на хоби-сладкар се вижда, че са прекалили с боята. Голяма небрежност за допуснали. Предполагам не я правят за първи път. Все пак става въпрос за важно и тържествено събитие, където тортата заема централно място в ритуала.  

Moonlight92, честито!

# 66
  • Мнения: 705
Нелка, благодаря. Всъщност, аз още не съм решил дали да го купя, по принцип рядко ползвам прахообразни, повече гелови бои. Но този изглежда много красиво, за това се надявах някой който го е ползвал да даде инфо.

# 67
  • Мнения: 1 283
Здравейте мили момичета, имате ли изпитана рецепта за торта Мока? Блат с кафе, мока крем.... Опитах пандишпан блат, напоих го с кафе, крема го направих с маскарпоне, масло и пудра захар, добавих и кафе, ама нещо ми заприлича на тирамису, а определено не търсих тоя вкус.... идеи?!

# 68
  • Мнения: 705
 


Ето ги и мойте бои на слай комерс, днес ми ги доставиха, и реших да направя целувки и да ги изпробвам. Не съм особено доволен, поръчах лимонено жълто, оранжево,  лайм зелено, тюркоаз, шоколадово кафяво, и лилаво. Всички цвете са прекалено блефи, не си отговарят на картинката, другото което е, че за да оцветиш хубаво трябва да използваш голямо количество, не става като на уилтън с клечка за зъби, тук при тези с клечка за зъби трябва поне десет пъти да слагаш. Видях че с клечка не става, и започнах направо с върха на ножа, и както виждате от снимките на целувките, пак не се получиха надитени цветове. Първите пет преди кафявите са лимонено жълто, а последните до тюркоаз са лайм . И освен това, трябва много бъркане за да се оцвети хубаво, но обаче докато бъркаш и през това време сместа започва вече да се втечнява. Очаквах да са хубави като на уилтън, определено друг път не бих купил от тях

# 69
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Исмайлик, много хубава и полезна работа си свършил, златен си!   bouquet

Жалко, че си останал разочарован; може би не е случайно, че някои марки се налагат и биват търсени от хората.
Цветовете, сами по себе си, не са лоши, но са бледи, а си ползвал много оцветител.

Аз съм доволна от боите на Fractal Colors. По-скъпи са от Уйлтън, но по-евтини от другите.

Работила съм също с хубави гелове на Remco.

При мен в повечето случаи става дума за оцветяване на фондан/паста, но с Ремко в България съм оцветявала и айсинг. Не знам обаче как биха се държали те в смес за целувки.

# 70
  • Мнения: 705


Ето ги и вече готови, след фурната

# 71
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Сега са по-хубави. Но и светлината, на която си снимал, е друга. (Или ъгълът.)

# 72
  • Мнения: 705
Сега са по-хубави. Но и светлината, на която си снимал, е друга. (Или ъгълът.)

Не от светлината, от която и страна да снимам телефона ми ( Huawei y6) винаги прави цветовете по светли. Но като видях как трудно се оцветява с тях, не ми се мисли как ще оцветя два литра сметана.

Я малко помагайте с идеи, другия месец имам рожден ден, и искам да си направя такава торта като на снимката, тази я правих за рождения ден на мама. И мисълта ми е че искам в същия дизайн, аз го наричам кошник и листо, защото го правя с формата за кошник и листо, но не мога да реша в какви цветове. Кошник ще е в кафяво, но листото не знам в кой цвят ще си подхожда с кафявото, лайм,  жълто, или тюркоаз, имам и изумрудено зелено, нежно розово, и червено. Но лилаво, оранжево, и червено, ги изключвам тъй като мисля че няма да си паснат с кафявото. За това моля давайте идеи, според вас кой цвят?

# 73
  • Мнения: 6 682
ismailyk, виждам, че обичаш да се заиграваш с шприца. Защо не си шприцоваш направо кошница с цветя. Нещо подобно...
Скрит текст:
Ако искаш, кошницата можеш да я направиш двуцветна като вертикалите примерно са жълти, а хоризонталите кафяви. Можеш също да ползваш различни накрайници за вертикалите и хоризонталите като тук например.


Пепика, ето една рецепта на Ири Купенска за Мока торта. Ако това ти се струва сложно и трудоемко, друг вариант е да ползваш нейния блат за Най-вкусната шоколадова торта, в който също има кафе и крема от Мока тортата. Мисля, че ще се получи добра комбинация.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 14:03 от 2в1

# 74
  • Мнения: 705
ismailyk, виждам, че обичаш да се заиграваш с шприца. Защо не си шприцоваш направо кошница с цветя. Нещо подобно...
Скрит текст:
Ако искаш, кошницата можеш да я направиш двуцветна като вертикалите примерно са жълти, а хоризонталите кафяви. Можеш също да ползваш различни накрайници за вертикалите и хоризонталите като тук например.


Пепика, ето една рецепта на Ири Купенска за Мока торта. Ако това ти се струва сложно и трудоемко, друг вариант е да ползваш нейния блат за Най-вкусната шоколадова торта, в който също има кафе и крема от Мока тортата. Мисля, че ще се получи добра комбинация.

Благодаря ти. Но не мога да видя скрития текст, нищо не ми се показва

Общи условия

Активация на акаунт