Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 101 856
  • 484
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6
здравейте, да попитам нормално ли е 4 дни след ХУЗК да има леко кървене смесено със слуз

# 166
  • Мнения: 2
Здравейте мили дами, като човек на който е правена цветна снимка мога да кажа едно - Уверете се че найстина е необходима!!!! Никак не искам да ви плаша,но незнам дали съществува нещо по- БОЛЕЗНЕНО от това! Самата процедуда се състой в това: лягаш на "леглото" на рентгена и ти вкарват един метален инструмент с остра част отпред (тази част си проправя път там вътре) след това ти инжектират контрастната маса под налягане! минава рентгена отгоре и имате чувството че ви разкъсват вс отвътре! След снимката не можах да се изправя дори и намокрила чаршафа от рев 2 сестри ме завлякоха до легло, където около 30мин неможах да стана (естествено през това вр ми набутаха лигнин че стана "река". Наистина е мн неприятно! Успех на всички и дано не преживеете същото като мен! Simple Smile  Между другото това беше в Майчин дом и си платиж 20лв за снимката и 50лв за контрасното в-во!

# 167
  • Мнения: 274
ммм наистина е много неприятно, но чак болка за умиране  newsm78 Мен лично не ме боля нито инструмента, нито вкарването му, това си е до колко търпиш на болка явно, боля ме когато вкарваха течността и казах "ох ето сега ми идваааа" и мед екип се смееше, а после когато вече беше под налягане и всичко беше изпълнено изцепих "ето вече ми дойдееее". Ей така ме болеше, като при много тежък цикъл. При мен болката по-осезателно дойде като станах след процедурата, около час ме боля корема и исках само да се свия. В никакъв случай не е за припадане, не съм пила обезболяващи, пих но шпа доста по-рано, което вече не действаше. Зависи от доста неща - от прага на болка, от вниманието на доктора, който извършва процедурата, от състоянието на тръбите. Най-вече от последното, заради което и се подлгаме на тази процедура. Седмица след това си процапвах, нормално е  Hug

# 168
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!Имам един въпрос към вас!!!Правих си цветна снимка(HSG) на 10 ден след периода ми(преди 3 дена).Процедурата мина почти без проблеми.Леко болезнена но се преживява.Три дена бях на антибиотик-доксициклин, който ми бе изписан от доктора.Какво знаете вие?Трябва ли да се пропусне този месец?Предстои ми да овулирам но съм потънала в дълбоки съмнения.Какви могат да бадат последиците от облачването и приетия от мен антибиотик?Какво ме бихте посъветвали?

# 169
  • Мнения: 453
Здравейте, на мен също най-накрая ми направиха цветна снимка, преди няколко дни в Тина Киркова. Да, болката е ужасна, но е само за минута, след това има леко нерозположение. Аз имах кървене само през деня и това беше. Наистина има значение и при кой лекар попаднеш. Аз попаднах на изключително внимателна докторка и се чувствах спокойна. ПРи мен се доказа съмнението за двурога матка и живот и здраве септември ще правим хистероскопия.
Achi , според мен няма никакви проблеми да се възползваш от тази си овулация. На мен ми обясниха, че облъчването е минимално и много момичета забременяват точно след цв. снимка. На мен също би ми се искало, но с тоя септум не ми се рискува трети път да изгубя бебето. Успех ти желая.  Hug

# 170
  • Мнения: 39
И при мен цв.снимка мина добре.Немога да кажа ,че ме боля.Мина много бързо.Док беше много внимателен.Няма нищо страшно.

# 171
  • Мнения: 453
Момичета, нормално ли ви дойде цикъла след цветна снимка, в смисъл закъснял ли е? Нещо споменали ли са докторите, а аз забравих да попитам newsm78

# 172
  • Мнения: 39
След цветна снимка може да получиш леко прокървяване.Трае 2-3 дни,е сигурно при всеки е различно .Моя доки каза,че ако всичко е минало добре не би трябвало цикъла да дойде отново.И така си беше.Юни цветна снимка ,а август цикъл #Crazy.Поне при мен така беше при положение,че не ми е редовен.А при момичеата с редовен съм чувала,че на следващия месец си е пак нормално.Има надежда да се забременее след цветната снимка.дано скоро време всички видим двете чертички EFP

# 173
  • София
  • Мнения: 2 908
При мен,нямаше нищо различно,дойде ми на другия месец,когато трябваше.
Единствено имах леко зацапване два дена след снимката но то е нормално след такава манипулация.

# 174
  • Мнения: 453
Благодаря ви за отговорите момичета  Hug На мен нещо ми закъснява и си помислих, че може да е от самата процедура. Иначе при мен имаше леко зацапване само за един ден.

# 175
  • Мнения: 130
Здравейте мили дами, като човек на който е правена цветна снимка мога да кажа едно - Уверете се че найстина е необходима!!!! Никак не искам да ви плаша,но незнам дали съществува нещо по- БОЛЕЗНЕНО от това! Самата процедуда се състой в това: лягаш на "леглото" на рентгена и ти вкарват един метален инструмент с остра част отпред (тази част си проправя път там вътре) след това ти инжектират контрастната маса под налягане! минава рентгена отгоре и имате чувството че ви разкъсват вс отвътре! След снимката не можах да се изправя дори и намокрила чаршафа от рев 2 сестри ме завлякоха до легло, където около 30мин неможах да стана (естествено през това вр ми набутаха лигнин че стана "река". Наистина е мн неприятно! Успех на всички и дано не преживеете същото като мен! Simple Smile  Между другото това беше в Майчин дом и си платиж 20лв за снимката и 50лв за контрасното в-во!

Ами явно при всеки е различно-аз много се притеснявах преди цветната снимка-изчетох всичко възможно и се шокирах още толкова, но смело мога да кажа,че зависи много от доки-който ти я прави-аз имах късмет-попаднах на доктор Иван Сегридов-/за фамилията може и да бъркам,малко,но нещо подобно е/ от клиника Малинов-този доктор е изключително внимателен и много голям специалист-въпреки,че е много млад.Нищо не усетих по-време на манипулацията, а и след нея не ме е боляло,и не съм кървяла-просто всичко беше перфектно и на ниво-резултатът също беше добър.След това имах късметът и той да ми направи втората инсеминация-също всичко мина перфекто и спокойно,но за  съжаление резултатът не беше добър, но това не зависи от доки-а от много други неща.Вярно в тази клиника е доста по-скъпо, но болка няма.

# 176
  • Мнения: 92
Здравейте,искам да ми дадете съвет:
Имам 2 лапароскопии преди години,и за новата 2009 бях с пръсната тръба от недоказана извънматочна бременност.При изписването от болницата ми казаха,че ще е добре да си направя цветна снимка сега,по това време на годината.Сегашния ми лекар не споменава нищо за снимка,а аз се чудя дали ще е грешка ако опитаме да правим бебе без да знам състоянието на останалата ми тръба.Според вас, как ще е най правилно да постъпя?Не ми се ще да минавам през каквито и да е интервенции вече,но ако се налага...кое ще е най доброто в моя случай ?  newsm78

# 177
  • София
  • Мнения: 980
според мен неможе някой да изпитват зверска болка а други никаква. Честно казано, си мисля, че не този който е лош лекар прави болезнена сниммка, а този който нищо не е свършил не причинява дои дискомфорт.
И аз се чудя къде да си я направя. По принцип ходя в Щерев, но ми се искаше да се видя и с друг доктор.

# 178
  • Мнения: 1 365
според мен неможе някой да изпитват зверска болка а други никаква. Честно казано, си мисля, че не този който е лош лекар прави болезнена сниммка, а този който нищо не е свършил не причинява дои дискомфорт.
И аз се чудя къде да си я направя. По принцип ходя в Щерев, но ми се искаше да се видя и с друг доктор.

При кой ходиш в Щерев?

# 179
  • Мнения: 740
. Честно казано, си мисля, че не този който е лош лекар прави болезнена сниммка, а този който нищо не е свършил не причинява дои дискомфорт.

По-голяма глупост не бях чувала ooooh!
Хората имат различен праг на чувствителност към болка

Общи условия

Активация на акаунт